Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan érzem magam senkinek?

Jogosan érzem magam senkinek?

Figyelt kérdés
Új munkahelyre jöttem. Felügyelet alatt vagyok még, meg kell tanulnom az itteni dolgokat. Idősebbek a kollégák, én csak 19 vagyok. Aki mellett vagyok, az egyszerűen csak úgy hív, hogy "a gyerek" vagy "a tanuló", nem a nevemen.. Ez kicsit sz*rul esik, egy senkinek érzem magam a szemében.. Jogos a felvetésem?
2019. febr. 22. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Jogos, hogy ez rosszul érint, de ne érezd magad senkinek, ők semmivel sem különbek nálad. Valószínűlg nem is rossz szándékkal mondják.
2019. febr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ha 19 évesen melózol, akkor nem agyat műteni mentél, ahogy ők sem. Ha rendesen megmutatják és nem akarnak kicseszni veled akkor engedd el. Nálunk az új kollégák mindenhogyan vannak hívva, csak a nevükön nem. Ez egy ilyen dolog. Amikor én kezdtem vagy tízféleképpen hívtak, akkor is, most is nevetek rajta. Ne vedd fel.
2019. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is gyereknek, tanulónak, vagy új srácnak hívnálak, de korántsem rosszindulatból.
2019. febr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Egy munkahely annyira érdemel meg téged, ahogyan bánik veled.

Ha bántónak érzed azt, ahogyan bánnak veled, két lehetőséged van: finoman és kulturáltan a tudomásukra hozod, hogy nem vagy az, aminek mondanak - vagy keresel egy másik munkahelyet, ahol nagy valószínűséggel ez elé a döntés elé kell állnod újból. Döntsd el, mit akarsz csinálni, mi az, amiben igazán hasznos tagja lehetsz a társadalomnak, mert lelkesen tudod csinálni - és tanuld meg és csináld. Ha ezen a munkahelyen teheted meg ezt, akkor hajrá. Ha nem ezen, akkor amíg megtalálod melyiken, addig itt tegyél meg mindent, amit lehet, hogy "hasznos" légy.

Manapság, amikor emberek olyan gyorsan (nem feltétlenül könnyen) felállnak már minimálbéres munkahelyről is, nincs sok becsülete egy új embernek. Fiatal vagy, ettől valószínűleg kicsit megszeppent is, jólnevelt, ezért nem csapkodsz vissza - teljesen normális vagy! Ha szakmailag nem vagy ott, ahol lenned kell, az azért van, mert nincs még annyi gyakorlatod. A tiszteletet ki kell érdemelni. Ez a te esetedben azt jelenti, hogy kérdezel. Minél jellemzőbb valakire, hogy így bánik veled, kérdezz tőle - és ha bajba kerülsz, tudod mondani, hogy ki mondta. És egy idő után nem fogadod meg a tanácsát. Ha meg fejlődsz, akkor fejezd ki az illető számára, hogy értékeled, hogy tanít téged. Most már felnőtt vagy, választhatsz tanárt! ;-)

Ezt beilleszkedésnek hívják. :)

2019. febr. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!