Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jogosan kérek...

Szerintetek jogosan kérek fizetésemelést?

Figyelt kérdés

Dolgozom egy helyen, 1,5 éve. 23 éves vagyok, ez az első munkahelyem. Ebben a pozícióban, amibem dolgozom, csak 2 ember dolgozik a cégnél, velem együtt.

Egy másik pozícióban, amelyben kb 15-20 ember dolgozik, mind megkapják az átlag fizetésüket a szakmájára lebontva, megyére lebontva. Tehát más emberek, más pozícióban, ennél a cégnél, ahol dolgozom, megyére lebontva, a szakmáját tekintve megkapja az átlag fizetését. Én viszont nem, az én pozíciómban nézve, az én szakmámban nézve erre a megyére nézve nem kapom meg az átlag fizetésem.

Szerintetek jogoson kérek minimum annyit, mint amennyi az átlag? (Szakmámra lebontva, megyére lebontva).

Másik munkakörben idejön egy full pályakezdő, és még ő is megkapja az átlag fizetést a szakmájára nézve.

Akkor én nem? C.a 30-35%-al kevesebb a bérem a szakmámban belül, megyére nézve.


Szerintetek jogosan kérek fizetésemelést, minimum az átlagot?



2019. jan. 6. 19:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, a másik ember, aki még ebben a pozícióban dolgozik, mint én, neki mindegy, hogy mennyit keres. Neki az az eszmélye, hogy minél kevesebbet keressen, mert vonnak tőle %-os arányban. (Bár nem értem a filozófiáját, többet vonnak, de ő is többet kap akkor)
2019. jan. 6. 19:05
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennyiből ki tudja? Átlagfizetéshez mérni nem sok értelme van. Különösen specifikus régióra és specifikus munkakörre szűkítve könnyen lehet hogy néhány kirívó példa nagyon elhúzza irreális irányba az átlagot.
2019. jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kettessel. Amúgy kérhetsz persze, max ha nem kapod meg, dobbantasz.
2019. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem csak megyei átlag számít, hanem az egyén képességei és hozzá állása.
2019. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!