Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan viselkedjek az új...

Hogyan viselkedjek az új munkahelyemen, hogy mindenki békén hagyjon?

Figyelt kérdés

Nemsokára kezdek egy új helyen, ahol sok kollégával kell együtt dolgoznom. Hogyan viselkedjek, ha azt szeretném elérni, hogy senki se "szálljon rám".

Idáig a legtöbb helyen azt a stratégiát követtem, hogy mindig volt egy "barátnőm", akivel beszélgettünk, eljártunk kávézni, így a nagyon idióták nem mertek odajönni piszkálódni. De így meg az alakult ki, hogy a "barátnőnek" a legpitiánerebb részleteit is végig kellett hallgatnom az életéből, mint valami lelki szemetesládának. Vagy ami még rosszabb, hogy a hátam mögött mindenfélét terjesztett rólam, és mivel mással nem álltam kapcsolatban, neki hittek. Kiábrándultam már az emberekből. Csak dolgozni szeretnék bejárni, és nem szeretnék az emberekkel foglalkozni, még udvariasságból sem. Pláne nem eljárni velük munka után stb. Hogyan érjem el, hogy elfogadják és tiszteljék a választásomat, és ne az legyen a vége, hogy magányos farkasként én leszek mindenki céltáblája?


2019. febr. 25. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne zárkózz el. Pont ezzel akasztod a legnagyobb céltáblát a nyakadba.


Légy kedves, udvarias, de ne mássz bele mások aurájába.

2019. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves, udvarias, tisztelettudó, előzékeny stb stb.


Viszont végiggondolnám a saját mentalitásomat is. Az, hogy nem jársz el velük, az nem egyenlő azzal, hogy céltábla vagy. Nagyon nem

2019. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Én rögtön az első munkanapon kerekperec közölném velük, hogy nem kívánok nyitni feléjük, nem barátkozni jövök be, legyenek szívesek csak és kizárólag a munkával kapcsolatban hozzám szólni. Persze mindezt normálisan, esetleg még hozzátenném, hogy nincs velük semmi bajom, én általában ilyen vagyok. Ha észreveszem, hogy ezt nem fogadják el, hanem fúrni próbálnak, akkor irány a főnök.
2019. febr. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Legyél kedves, de távolságtartó. Ha teheted hallgass fülhallgatóval zenét munka közben, ezzel elérheted, hogy csak akkor szóljanak hozzád, ha fontos.
2019. febr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Para lehet a fél életedet elzárkózva tölteni.
2019. febr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
5: Az a para, hogy a magyar munkahelyeken a zárkózott természetű embernek szabályosan rettegnie kell attól, hogy a kollégák milyen intim kérdésekkel zaklatják, megtudnak-e róla valami kényeset, amin csámcsoghatnak. Érdekes, külföldön, ahol eddig dolgoztam, ott szinte mindenütt elfogadták, hogy zárkózott természetű vagyok, és nem akarok trécselgetni. Nem azt mondom, hogy nem kérdezték még meg, hogy van-e párkapcsolatom vagy házas vagyok-e, de nem terrorizáltak a témával, nem osztogattak kéretlenül életvezetési tanácsokat.
2019. febr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél kisegér kérlek. Leépítésnél nálunk mindig az ilyeneket távolítjuk el ha nincs kiemelkedő teljesítményük. Nagyon egyszerű okból mivel kisebb sebet csinálunk a "kollektívszövetben".
2019. febr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
En no vagyok es azt vettem mindig eszre, hogy a ferfiak korebe nincs ez a problema. Es mar felig tudatosan hasonloan viselkedek ertve itt azt, hogy nem kell kitargyalni es kiteregetni a fel eletedet. Talald meg azt a hatart ami meg oke ha elmondod de csaladodrol es hasonlo problemakrol/ storykrol nem kell senkinek tudnia. Nem kell teljesen elzarkozni se mert akkor azzal leszel celtabla. Reggel bemesz mindenkinek szepen koszonsz, mosolyogsz megkerdik milyen volt hetvege a valasz: egesz jo es a tied? Es kesz mindenki beken fog hagyni.
2019. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8: Férfiak körébe nincs ez a probléma? Hohó! Nem dolgoztál te még gyárban, vagy segédmunkában. Ott aztán próbálhatsz szűkszavűan válaszolni, semmi haszna, jönni fognak a tapintatlannál tapintatlanabb faggatózások. Ha például nincs csajom, hiába kamuzom azt, hogy van, le fogják tesztelni, hogy igazat mondok-e, valami hirtelen keresztkérdéssel és/vagy kérik, hogy mutassak róla fényképet.
2019. febr. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elhelyezkedtem, sikerült a legnagyobb rosszindulatú, kotnyeles banyával szemben helyet foglalnom (talán lehet nem véletlen ez volt az üres hely...) Úgy faggatózik egész nap mint az atom, csak záporoznak a tapintatlanabbnál tapintatlan kérdései, és semmiből se ért. Próbáltam már neki nem köszönni, de egy idő után elkönyvelte, hogy akkor nem köszönünk, és folytatta. Semmilyen udvarias lerázó mondatból vagy gesztusból nem ér, csak abból, ha egyáltalán nem válaszolok neki a kérdéseire és levegőnek nézem. De erre fel már felnyomott a főnökeimnél, hogy nem vagyok "kommunikatív". Ami a szellemi nyomornak eme bugyrában elvileg nagyon fontos lenne, pl. év végi értékelésnél.
2019. jún. 15. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!