Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokan miért nézik le a biztons...

Sokan miért nézik le a biztonsági őröket?

Figyelt kérdés

Egy kisebb áruházban dolgozom biztonsági őrként, bár ez egy picit tényleg nyugisabb, előző munkahelyem pl Tesco volt ahol volt, hogy a 8-10-12 órás műszakokból egy perc nyugtom se volt.

Most is ez van, mindenki kérésére rohanni ide-oda, a vásárlókkal beszélni mert olyan fontos nekik, hogy hozzám szóljanak, valamikor fél napot visszanézni kamerán mikor olyan dolgot loptak el, stb. Azért a műszak 80%-át nem semmittevéssel töltöm itt se.

Mégis mindenkitől csak lenézést kapok mert ez a munkám, és, hogy a semmiért fizetnek minket. Ma tudtam meg, hogy a párom is lenéz ez miatt, úgy gondolja nem csinálok semmit, ami nagyon bánt.

Aki így gondolja, miért gondolja így?


2019. febr. 27. 10:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
71%
Mert a többségük tanulatlan bunkó. Akik visszaélnek azzal, hogy valamilyen hatalmat kapott. Azt hiszik, úriemberek lettek attól, hogy nyakkendőt kötöttek, mert elő van írva.
2019. febr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
79%

Én nem nézem le.

De sokan tényleg arrogánsak / bunkók. Szóval értem, hogy mi a gond.

2019. febr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
41%
Valószínűleg azért gondolja a legtöbb ember így, mert a filmekből tájékozódik és nem tudja mit csinál pontosan egy biztonsági őr.. de mihelyst elmagyarázod nekik mi a helyzet már is áttekinthetőbben látják milyen sok dolgod is van.
2019. febr. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
68%
Inkább azért, mert ha bemész bárhova, a biztiboy a legritkább esetben csinál bármi értelmesebbet, mint üldögél, vagy sétálgat céltalanul.
2019. febr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
76%

Mert a legtöbb helyen a biztonsági őrök már kinézetre is inkább egy leépülőfélben lévő, 20 kilós egyszálbélű rozzant tüdőbetegre emlékeztetnek, akinek még a leüléshez is külső segítség kell. Akik csak a nyugdíjasokra, meg a 150 cm-nél kisebb magányos gyerekekre mernek rászólni.

Ha meg bemegy a boltba egy-két nagydarab kopasz, akkor addig meg eltűnnek remegni a nyilvános wc-be.

2019. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
71%

Mert alapból bárki lehet(ne) biztonsági őr,

csak a többség az tovább tanul.

2019. febr. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
85%

Csatlakozom az elsőhöz. Sokszor túltolják a munkájukat, visszaélve a munkakör által adott (látszat)hatalommal. Ráadásul segítséget többnyire nem tud adni, értelmes, kulturált választ szintén nem kapsz. Persze a sok kisebbségi úgy jár-kel a lopott áruval, ahogy akar, azt nem meri megállítani (megmondom őszintén ennyi pénzért én sem konfrontálódnék).


Építkezésen dolgozom, nálunk is voltak-vannak olyan biztonsági őrök, hogy az ember haja égnek áll. Még Mónika show-s híresség is volt közöttük. Igaz nálunk már "válogatott", fix emberek vannak, akiket mi kérünk és legalább egy átlagos értelmi szintet megütnek. De sok embert le kellett cseréltetni, elhajtani, mert egy madárijesztővel hatásosabb eredményt elértünk volna mint velük.

2019. febr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
88%
Én személy szerint a hatalomfitogtatást nem szeretem. Kétszer is megesett, hogy jogtalanul motoztak át. Egyszer azért, mert a polc mellett állva kicsit sokáig gondolkodtam, hogy mit vegyek, másszor azért, mert nem vettem semmit, és gyors léptekkel indultam kifele.
2019. febr. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Én nem érzem ezt a hatalmat amit többen is írtatok. Oké, jogom van bárkit bevinni, és kipakoltatni (bár nő esetében csak akkor lehet teljes ruházat átvizsgálás, ha hívok rendőrnőt), de ezt nem érzem hatalomnak, inkább felelősségnek, mert ha az ember téved, és nem talál semmit, az azért elég kellemetlen. Rossz hallani, hogy vannak akik szerint ez buli, és hatalomként tekintenek rá.
2019. febr. 27. 11:34
 10/33 anonim ***** válasza:
93%

"Mert ha az ember téved, és nem talál semmit, az azért elég kellemetlen"


Na, ezzel a véleményeddel vagy ritka fehér holló. Általában még bocsánatot kérni se derogál, amiért ok nélkül félreállítanak netán megaláznak ott mindenki előtt. Mintha még ők lennének megsértve.

2019. febr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!