Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokan miért nézik le a biztons...

Sokan miért nézik le a biztonsági őröket?

Figyelt kérdés

Egy kisebb áruházban dolgozom biztonsági őrként, bár ez egy picit tényleg nyugisabb, előző munkahelyem pl Tesco volt ahol volt, hogy a 8-10-12 órás műszakokból egy perc nyugtom se volt.

Most is ez van, mindenki kérésére rohanni ide-oda, a vásárlókkal beszélni mert olyan fontos nekik, hogy hozzám szóljanak, valamikor fél napot visszanézni kamerán mikor olyan dolgot loptak el, stb. Azért a műszak 80%-át nem semmittevéssel töltöm itt se.

Mégis mindenkitől csak lenézést kapok mert ez a munkám, és, hogy a semmiért fizetnek minket. Ma tudtam meg, hogy a párom is lenéz ez miatt, úgy gondolja nem csinálok semmit, ami nagyon bánt.

Aki így gondolja, miért gondolja így?


2019. febr. 27. 10:32
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
54%
18: Nekem is van egy jó haverom, aki bevásárlóközpontban biztonsági őr. De ő képzi is magát tanfolyamon, várja már, hogy otthagyhassa.
2019. febr. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
82%

De kedves női, szuperokos biztonsági őr! Mégis honnan a fenéből vetted, hogy téged szólítottalak meg ezzel?

Beletartozol a többségbe, vagy mi? Mint mondtam, a nagyobb százaléka ilyen. Egy szóval nem mondtam, hogy mindegyik őr ilyen lenne, nem tudom miért vetted magadra...

2019. febr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
70%
Én is biztonsági őr vagyok és egyezek az elsővel. Sok kollégám elszállt az egyenruhától vagy a nagyobb rangtól (pedig a fizetésünk egyanaz maradt).. sok tanulatlan van köztünk, aki a hatalomtól, attól a picitől is megrészegedik. Rám is mondták már, hogy milyen rossz lettem, pedig csak hamarább ráunok az emberek hülyeségére.
2019. febr. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagyok szuperokos :)

Persze, nem konkrétan ràm mondtad, csak nem értek azzal egyet, hogy egy adott szakma alapjàn meg tudjuk àllapítani valakiről, hogy milyen értelmi szinten mozog, hiszen egy adott területen senki nem ismerheti az összes embert, jelen témànàl gondolok a személy és vagyonőrökre, tudja az ég mennyien lehetnek az orszàgban, csak nem ismered mindet.

2019. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Nem értem a kiakadásod, én se vettem magamra, és attól, hogy az eddígi helyeimen jól végeztük a dolgunk, még elhiszem, hogy vannak helyek ahol a leírások szerinti kollégáink vannak.
2019. febr. 27. 15:32
 26/33 anonim ***** válasza:
33%

Bocs, akkor biztos rosszul fogalmaztam, mert egyàltalàn nem akadtam ki, csak annyit szerettem volna mondani, hogy valakinek nem a munkaköre hatàrozza meg azt, hogy mi van vàlltól felfelé.


Ismerek olyan buta nőt a tanítónői diplomájàval, hogy két percet beszélnék vele, sírva szaladnàl el:)


Édesapám burkoló volt, de mióta az eszemet tudom, mindig könyv volt a kezében ha épp nem dolgozott.

Szegény mikor beteg lett, még halàla előtt is arra kért, vigyek be neki könyveket.:(


Úgyhogy messze nem a foglalkozàsaink hatàrozzàk meg mennyi eszünk van, mennyire tudunk intelligens ember módjàra viselkedni.


De hangsúlyozom, ez igaz minden foglalkozàsra.


Tovàbbi szép napot mindenkinek:)

2019. febr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
54%

26: Esetleg reagálhatnál még a 19-esemre is, mint szakmában dolgozó illető, kíváncsi volnék a véleményedre.


Írod a burkolós és tanítónős példát. De ezek kivételes esetek! A kivétel pedig erősíti a szabályt. Ez olyan dolog, hogy ha végignézel egy gyár dolgozóinak összetételén, ott 80-90%-ban nem művelt kultúrembereket fogsz látni, akik a színházról, filozófiáról, történelemről, meg a kozmosz rejtelmeiről beszélgetnek. A maradék 10-20% lehet ilyen, de az nem a többség. És fordítva pedig, ha végigsétálsz egy vállalatnál, akkor elég kicsi az esélye, hogy mindegyik számítógép előtt egy síkhülye bunkó ember ül. Lehetnek köztük ilyenek, de az csak kis rész. Röviden, tömören: Teljesen logikus, ha az ember a többség alapján ítél, kivétele nyilván mindenütt vannak.

2019. febr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Válaszolok én a 19-esre:

Hivatalosan alapos gyanú esetén lehet, de senki nem fogja megkérdőjelezni neki, hogy valóban volt-e rá oka.

2019. febr. 27. 16:10
 29/33 anonim ***** válasza:
49%

Felesleges kiemelni a biztonsági őr szakmát. Én pl.olyan helyen dolgozom, ahol gyári munkásokat felügyelek és ellenőrzöm, hogy jól csinálják-e azt, amit. Nem mondom hány százalékuk sík hülye, de vannak köztük olyanok is, akik hihetetlenül okosak és több téren van tapasztalatuk. Van egy idősebb úr, neki pl.nagyon szeretem hallgatni a történeteit, nagyon intelligens.


Ugyanakkor gyakran járok irodákba és ott is tudnék olyan embereket mondani, akik nem is értem hogy élték túl az elmúlt X évet, mert sötétek mint az éjszaka. A takarítónő pl.szintén egy értelmes ember, ellenben az előző takarítónő olyan ostoba volt, hogy elképesztő.


Minden téren és minden szakmában vannak ilyen-olyan emberek, felesleges az őrködést kiemelni.


Az az igazság, hogy nálunk is vannak őrök, de azt figyeltem meg, hogy ilyen alacsony fizetésért ami nekik van, csak a legalja megy.


Az egyik bevásárlóközpontban pl.a minap jól szituált, öltönyös őrökkel találkoztam, normális kinézettel és váltanom kellett velük pár szót, nem lógott a kapanyél a szájukból. :) gondolom van különbség a cipőbolti őr (bár azok között is lehet intelligens, ne általánosítsunk!) és pl. azok között az őrök között, akik rendesen meg vannak fizetve és van is elvárás a fizikumot és az IQ-t illetően.

2019. febr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
44%

A biztonsági őr szakma kicsit hasonlít a mentős-tűzoltóra olyan tekintetben, hogy 90% várakozás, 10% izgalom. Ilyenkor sokan elfejetik, hogy abban a 10%-ban rengeteg dolog van, és akkor ott igazán topon kell lennie a bizt.őrnek.

Éppen ezért én nem nézem le őket, mert én nem tudnék abban a 10%-os helyzetben igazán helyt állni.


Ettől függetlenül ismerem ezt a "hallgassál már meg" c. ügyfél hozzáállást: beszélnek, mert nekik így a jó. Eléggé idegesítő tud lenni, amikor a "nem érdekel" kategóriájú dolgokat kell hallgatni, mert nem szólhat az ember vissza, hogy "Nem érdekel, ne zavarjon!".

2019. febr. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!