Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem tudom lekoptatni. Mit tegyek?

Nem tudom lekoptatni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jött hozzánk egy kolléga, aki elsőre esetlen volt, és mivel tudom milyenek a többiek az új emberekkel, segítettem neki, hogy könnyebb legyen neki. Annak idején nekem is jól esett ha valaki mellém állt. Láttam rajta hogy szeret dolgozni ezért szívesen tanítottam be, és ha baj volt mindig hozzám fordult. Nem foglalkoztam a többiekkel, elég ronda dologkat mondtak róla, hogy ez a nő bolond, meg hasonlók. Vannak valóban fura megnyilvánulásai amiket nem tudok hova tenni, de próbáltam elfogadni olyannak amilyen. Se aztán egyre többször ment oda sírni minden hülyeség miatt a főnökhöz, elkezdte bemártogatni a többieket egyesével. A főnök nem foglalkozik már vele, mert folyamatosan a nyakára jár és köpdös mindenkit. Kiderült hogy valóban egy surmó. Velem, mint "megmentőjével" kedves, de már nem hagy élni engem sem, állandóan utánam fut. Ráadásul már velem sem ilyanok bent mert cikiznek, hogy a barátja vagyok. Bár kit érdekel ez, csak már ha meglátom a nőt felmegy a vérnyomásom. Tudom hogy nem óvoda hanem munkahely de nagyon megbántam hogy rendes voltam vele. Mit tehetek ezután?
2019. márc. 1. 15:15
 1/6 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért nem néztem át az írást.
2019. márc. 1. 15:18
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó kérdés és szerintem rengeteg embernek van egy ehhez hasonló valaki a munkahelyén. (Vagy, ha segítesz valakinek, utána már kettő helyett kell, hogy dolgzz, mert konkrétan ahhoz is segítened kell neki, hogy bekapcsolja a számítógépét vagy lelkileg szipolyoz ki, mert tudja, Te a munkán kívüli gondjaiban is támogatod, stb.)


A megoldás, hogy leülsz vele és elmondod, hogy szeretnél megtartani egy kis távolságot, mert kissé kezd túllőni a célon. Fontos, hogy ezt finoman fogalmazd meg és nem leteremtve.


Ha ez megtörtént, de ő folytatja a zaklatást, még egyszer leülsz vele és megbeszéled. Itt lehetsz keményebb (légy határozott, de ne goromba).


Ha ezek után se veszi a lapot, a főnökkel kell tárgyalni. Fontos, hogy előtte legalább kétszer beszélj a szóbanforgó kolléganővel; a főnök első kérdése úgyis az lesz, hogy megbeszélted e vele és hallva, hogy erre két alkalommal is sor került, tudni fogja, hogy lépnie kell.


"A főnök nem foglalkozik már vele, mert folyamatosan a nyakára jár és köpdös mindenkit. " - írod, de Veled és a jóléteddel gondolom igen. Ha elmondod neki, hogy többszöri figyelmeztetésed ellenére se hagy élni, talál valami megoldást, amivel Téged segít.

2019. márc. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg neki őszintén,hogy nem szép dolog bemártogatni mindenkit,mintha haragudnál és eljátszod,hogy emiatt távolodsz el tőle.

Amugy meg meg kell "feddni" a bunost.

2019. márc. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk mondd meg neki, hogy hagyjon békén?
2019. márc. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyszer már figyelmeztettem ha állandóan a főnökhöz jár hamar közutálat tárgya lesz, és hogy így mi sem maradunk jóban. Megígérte. Másnap megint köpködött valakit, akkor vettem le róla a kezem.
2019. márc. 1. 16:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Jol felcseszett ez az egesz. A kerdezo remekul prezentalja elenk az igazi patkany magyar munkahelyet. Volt benne reszem boven. Akarom mondani, csak ebben volt reszem. Tamogatas semmi. Tegyel csodat. Nagyon beszedes az egesz. Mar rogton az elejen. "Tudom milyenek a tobbiek az uj emberekkel". Gyomorforgato legkor lehet. Lehet a szerencsetlenbol pont ezt hozza elo. Ez klasszikus mobbing. Kulon kiemelnem melyen tisztelt fonok urat is. "Leszarja" Izelitot kapunk a magyar menedzsmentbol. Hozza a formajat. Leszarni azt nagyon tudnak. A tobb millios vezetoi fizeteseert akar pl. kezelhetne is a problemat. Fonok urat nem zavarja az, hogy a beosztottjai mikent viselkednek egymassal? Miert is zavarna... Majd valamelyik samesz beviszi az uj ceghez meg tobbert, ahol folytatja ugyanezt.
2021. júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!