Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy illeszkedjek be a munkahe...

Hogy illeszkedjek be a munkahelyemre a kollégáim közé introvertálként, ha a többség locsi-fecsi?

Figyelt kérdés
Egyetem után végre találtam egy munkahelyet, ami tetszik is, csak a kollégákkal nem tudok egy hullámhosszra kerülni. A többség locsi-fecsi, munka alatt is összeülnek és beszélnek a munka helyett (azt majd megcsinálja más), a főnök meg nem azért szól rájuk, hogy dolgozzanak, hanem azért, hogy halkabban szórakozzanak, ami számomra felfoghatatlan. Introvertált személyként én nem tartozok a locsi-fecsik közé, hanem a munkát csinálom. Csak kissé kínos, hogy a többség körülöttem összeül szórakozni én meg ott dolgozom. A kérdésem: kéne változtatom a csendes viselkedésemen, csak azért, hogy beilleszkedjetek a locsi-fecsik közé vagy nem?

2019. márc. 9. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem neked kell változni, ez nem a normális hozzáállás a munkához, biztos nem maradnék ilyen helyen.

Egy kis csacsogás, nevetgélés bőven beleférhet mindig a munkanapba HA készen van az ember a feladataival vagy nincs szoros határidő a héten. Amúgy a munkahely meg nem erre van.

2019. márc. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nyitott irodában dolgozom és mindannyian ugyanazért a munkáért vagyunk felelősek. Ezért van az, hogy "úgyis majd megcsinálja más". Csak az a kedvencem, mikor az iskolapadból kikerült kislány elkiabálja magát, hogy új email érkezett és ül a babérjain és tovább locsi-fecsizik a munkahelyi barátaival, ahelyett hogy ő nyitná meg az emailt és csinálná meg amit meg kell. Ez a locsi-fecsi dolog amúgy főeg akkor van, mikor ugyan van munka, de nem sürgős, amit meg lehet csinálni később is. Csak én úgy vagyok vele, hogy minek hagyjam a másik műszakba a kollégámra, ha én is meg tudom csinálni a munkaidőm alatt. Viszont páran nem így gondolják és az utolsó egy-két órában már csak csacsognak és semmit nem csinálnak. Csinálnátok akkor a munkát a helyemben és nem csacsognátok? Vagy azért próbálnátok bekapcsolódni a témába munka helyett?
2019. márc. 9. 09:33
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Tudod, hogy milyen vagy, azt is hogy ez a munka mivel jár, ettől függetlenül kinzod magad és mérgezed a hangulatot. Nem egyszerübb lenne kényelmesebb környezetet keresni?
2019. márc. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, igen, egyszerűbb lenne és szeretnék is, hogyne, de a férjemmel lassan szeretnénk babát is és már itt vagyok két hónapja, de most ha egy új munkát keresek, akkor a babaterv még jobban csúszik. Úgyhogy azzal biztatom magam, hogy úgysem leszek itt sokáig, csak addig viszont akkor ki kell bírni valahogyan.
2019. márc. 9. 09:54
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló problémám, ha szóltam az állandóan ordítva röhögés miatt, akkor én lettem különcnek kikiáltva, aki senkivel sem akar beszélgetni és "csoda hogy bele nem pusztul a magányba".
2019. márc. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös és aztán hogy oldódott meg a légkör? Tudnál esetleg valami tippet adni?
2019. márc. 9. 10:19
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az működik, ha egy egy emberrel kommunikálok néha, mert csapattal nem tudok így egyben. De ettől nem haragszom rájuk, hogy ők ezt élvezik. Viszont az tény, hogy a zaj zavarni tud a koncentrációban. Erre nekem megoldás valamennyire a fejhallgató. Most zajszűrős is ami van, de mondjuk a beszédet pont nem annyira szűri ki, de azért valami.


Amúgy az a fontos, hogy ettől még eltudod e végezni jól a munkádat. Mert a nagyobb gond az lenne, ha nem tudsz ettől koncentrálni és te maradsz el.


meg tanulj ebből. Amikor majd legközelebb munkát keresel próbálj más félét. Ami pl gondolkodós dolog ott halkabbak az emberek. Meg ne nyílt irodát ha lehet.


Ja meg az érződjön rajtad, hogy nem utálod őket, csak nem érdekel ez téged. MEg néha gondolom azért beszélsz kicsit valakivel, akkor beszélj magadról. Hogy te introveráltabb vagy, hogy értsenek.

2019. márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Okés, köszi szépen a tippet. Igen, legközelebb jobban megfontolom, hová is megyek.
2019. márc. 9. 10:50
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem igazán oldódott meg, amit én mondtam, azt félreértelmezték, miszerint: "szerinted egész napot mindenki egyetlen pisszenés nélkül, szótlanul-mosolytalanul üljön végig? Milyen savanyú, fagyos hangulat lesz akkor itt? Ez kell?!".
2019. márc. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nalunk is van egy introvertalt kollega, nagyobb tarsasagi beszelgetesekbe sosem szall be, egyedul vegzi a dolgat, ebedszunetben fulhallgatoval ul az asztalnal, el nem jar velunk sehova soha, ettol fuggetlenul szoktam vele kettesben neha beszelgetni, meg neha latom, hogy masokkal is beszelget kettesben. Magatol nem nagyon beszel, de ha kerdezek valamit tole ami vele kapcsolatos, akkor azert mesel par mondatot. Rossz velemenyt meg nem hallottam rola senkitol, pedig o tenyleg eleg kulonc. De regebb ota van ott, mint en, en egy eve, o talan ketto. Lehet az elejen neki is nehezebb volt, de miota en ismerem, ugy latom, elvan es masok se piszkaljak.
2019. márc. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!