Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegszabadság alatt is...

Betegszabadság alatt is köteles vagyok a munkahelyről érkező e-mailekre válaszolni, illetve az onnan érkező telefonhívást fogadni saját mobilomon?

Figyelt kérdés

Szellemi munkakörben dolgozom.

Ezen a héten és a jövő héten betegszabadságon vagyok. Az orvos írt ki, amikor elmentem azzal a szándékkal, hogy csak gyógyszert íratok magamnak, és közben dolgozom tovább.


Hivatalosan is betegszabadságon vagyok. Látom az online vezetett rendszerben azt, hogy ki van beírva helyettem.


A héten szinte minden nap kaptam valamilyen e-mailt, amit válaszoljak már meg. Mondhatja valaki, hogy meddig tart egy rövid választ megírni, vagy ne olvassak e-mailt.


Csak az a furcsa, hogy ha betegszabadságon vagyok, akkor az azokra a napokra eső fizetésem is kevesebb, ami logikus. DE ennek ellenére elvárhatják és kötelezhetnek, hogy itthonról is válaszoljak meg pályázati e-maileket, stb.?


2019. márc. 9. 13:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hol élsz te ? Hány éves vagy? 5??

Bejelentés itt???


Voltam egy helyne ahol bejelentették hogy feketemunkások is vannak.

Ellenőrök kijöttek körbe se néztek egyből be a főnök irodájába majd 10 perc és távoztak. És jött a jegyzőkönyv hogy semmit se találtak.


És ott mentek el 1 LÉPÉSRE az ott dolgozó fekete emberek mellett..


ellenőrzés mi?

2019. márc. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
11: Te Balázska vagy! Húzzál már el innen, ne szemeteld tele a más kérdését!
2019. márc. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
7. és 9. vagyok. És én nem Balázska, hogy tiszta legyen.
2019. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összes eddigi választ!


Éppen azk miatt vacillálok, amit más már tapasztalatból leírt: hiába tudják, hogy betegszabin van valaki, és elméletileg nem várhatják el, hogy akkor is dolgozzon, amennyiben nem fekszik kómában, stb., az elmélet és a gyakorlat nincs köszönőviszonyban. Amíg mozdulni bírsz, addig elvárják, hogy még otthonról is, munkaidőn kívül is "rendelkezésre állj".


Tudom én, hogy lehetne külön telefonszám és e-mail cím a munkahelyhez, de semmit nem érek vele, mert ha nem vagyok elérhető, azt valóban nem sokáig nézik el.

És ahogy ismerős körökben kérdezősködtem, ugyanez a tapasztalat.


Lehet taktikázni, meg lázadozni, meg bejelentgetni...de a rövidebbet úgyis az egyszerű munkás húzza. :(


Nem haltam bele az e-mailek megválaszolásába. Csak valahol mélyen mégis frusztrál és ez tényleg nincs jó hatással az egészségemre sem (ami még megvan belőle így betegség idején).

2019. márc. 9. 16:55
 15/17 anonim ***** válasza:

Erdekes,h bp-en bejelentesz vmit irasban emailen es kivizsgaljak a hatosagok. Itt rendes buntetesek vannak.


Kerdezo,nem tehetik ezt veled.

2019. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
én nem szoktam beteg lenni szerencsére, de ha rendes szabadságon vagyok, simán fölhívnak, smseznek, mert nem tudja senki, hogy kell elvégezni a bonyolultabb feladatokat, és ha sürgős valami, kénytelenek fölhívni. Szívesen betanítanék bárkit a feladataimra, mert azért nem agysebészet, de nem akar senki se tanulni, így marad ez. Viszont én is kapok elég sok kedvezményt meg rugalmasságot a munkahelyen, így nem igazán tudok panaszkodni, persze jobb lenne, ha legalább azon a pár szabadnapon tényleg békén hagynának.
2019. márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha udvariasan megkér, akkor oké. Egyszer-egyszer.
2019. márc. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!