Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudom kezelni a kollégá...

Hogyan tudom kezelni a kollégáimmal az alábbi helyzetet?

Figyelt kérdés

Nemrég kerültem a céghez, még betanulok. Az idősebb kollégáim segítenek, viszont ha odajönnek segíteni és valamit nem úgy csinálok, ahogyan azt ők megmutatták és már nem tudnak mit mondani, csak ennyit szólnak: "jaj, látom nem akarod, hogy segítsek!". Pedig mindig elmondják, hogy úgy csináljam, ahogy nekem jó.


Elmondtam már nekik, hogy szívesen veszem, ha segítenek (olykor kifejezetten szólok is, hogy jöjjenek), de nekem így esik a kezemre (ekkor jönnek a fentihez hasonló ominózus mondatok).


Hiába mondom el, nem ér semmit és úgy érzem, semmibe vesznek.


Hogyan kezeljem ezt? Igyekszem nem mutatni, hogy feszültté tesznek ezek a megnyilvánulások, mert csak rosszabb lenne.



2019. márc. 10. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha kéred a segítségüket és ők segítenek, akkor miért nem fogadod meg tanácsaikat???

Miért kell a tanácsaikat semmibe véve úgy csinálnod, ahogy neked a kezedre esik???

Vagy félre értek valamit?

2019. márc. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha nem voltam egyértelmű, de olyan dolgokról van szó, hogy pl a papírt az asztal melyik sarkára teszem és ehhez hasonló dolgokra mondják a fenti dolgokat...
2019. márc. 10. 20:25
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos az évek és a rutin begyöpösödést is okoz. (Magamon is érzem néha, de nem engedem, hogy kibukjon belőlem) Nem tudsz velük mit csinálni, sajnos. Vagy engedd el a füled mellett a beszólást, vagy magyarázd el nekik, miért jobb így neked és hogy így hatékonyabb vagy. Csak van amúgy egy-két normális is.. Inkább tőlük kérj segítséget, ha teheted.

Egyébként én is ilyen vagyok. Megkérdezek több embert, átlátom a lényeget és utána úgy csinálom, ahogy nekem kényelmes miközben hatékony maradok. Nincs ezzel semmi baj, amíg a munka minősége rendben van.

2019. márc. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A bőrükbe bújva, lehet, úgy érzékelik, semmibe veszed amit mondanak; ők megszoktam valamit valamiulyen módszerrel, ezt javasolják, látod Te másképp csinálod, nem az esik le először, hogy Te Neked az jobban tetszik, kézre esik, stb.


Pl azt mondják, tartsd a jegyzeteidet, amiket átlapozol a bal oldaladon mert úgy kényelmesebb gépelni,d e Te a jobb oldaladon tartod vagy azt mondják, hazsnálj Chrome-ot, de Te IE-t használsz, először nem azt gondolják, hogy "Biztos ez a kényelmesebb", hanem, hogy mondtak valamit, amit másképp csinálsz.


Nem kell ezzel törődni, elmondod, hogy így a kényelmesebb és menni tovább a dolgokban. Nálunk is volt ebből sértődés, hogy miért nem úgy csibnálom, ahogy javasolták, miért ignorálom a jó tanácsaikat, de elmúlt magától.

2019. márc. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!