Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoznátok gyorsétteremben?

Dolgoznátok gyorsétteremben?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm aki munkanélküli, tőlem kért tanácsot, hogy mit gondolok erről az ajánlatról. A Burger King-ben kellene dolgoznia, nettó 130-150 ezerért, 8 órában, amit ő oszthat be, hogy mettől meddig. Ezenkívül kap egy csomó kedvezményt, 3 hónap után egy kis béremelést. Azt fontos tudni, hogy nem igen szereti a gyárakat, a szalagmunkából meg már elege van, ezért gondolta, hogy ez jót tenne neki, mégsem az a klasszikus gyári robotolás. Mit tanácsolnátok neki?

2019. márc. 13. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyorsétterem igen hasonlít a klasszikus robotoláshoz. Csak nem a futószalag mellett, hanem a konyhában.
2019. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
A semminél nyilvan jobb, inkabb gyár mint egy gyorsétterem csucsidoben.
2019. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire bírja az ismerősöd a pörgést?


Én dolgoztam gyorsétteremben és amiatt nem ment jól a munka, mert néha lasabb vagyok, kicsit gondolkozok, stb. Néha lekapcsol az agyam pár mp-re és ezért jobb nekem az irodai munka, ahol nem gond, ha elbambulok.


Nekem ez nagyon nagy hátrányt jelentett gyorsétteremben


***


A pörgés miatt általában a gyorséttermek stresszesebbek; mennyire bírja az ismerősöd, ha ráförmednek, kiabálnak vele?


Nem mindenhol van így, nálunk sajnos ez volt. Mindenki mindenkivel (főnök beosztottal, kolléga kollégával) üvöltött, mint a sakál, ha nem volt valami 2 mp alatt kész vagy egy újonc pl nem tudta, hogy ez meg az hol van és nem mutatták meg neki.


***


Ebből kiindulva; mennyire gyorsan tanul az ismerősöd?


Elvégre egy gyorsétteremben nem szeretik, ha valaki pepecsel, lassqabban jegyez meg dolgokat. Szeretik, ha elmondanak valamit egyszer pár szóban és az illető ráérez, megjegyzi, ismeri onnantól a dolgokat.


***


Mennyire találja fel magát az ismerősöd?


Gyorséttermekben nem szeretik, ha a dolgozók ácsorognak (ránk szóltak anno, ha 0 munka alatt semmit sem csináltunk; "Ha nincs munkád, akkor moss fel, sepregess, pucolj üveget, pakolj, stb", elvégre nem volt jó pont, ha a nagyobb főnökök vagy a vendégek azt látták, hogy állunk és nézünk magunk elé)


***


Mennyire jó az állóképessége?


Nekem pl nagyon fájtak a lábaim, fél órára ülhettem le egész nap (amikor ebédeltem) és nap végén sajogtak a lábaim kényelmes cipőben is. A végére már el se múlt a következő napra.

2019. márc. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit kéne ott dolgoznia.Nem igazán hiszem, hogy azt a 8 órát tényleg ő fogja beosztani.Pláne, ha egyszerű melós lesz ott. Mostanság kerestem munkát és megfordultam 1-2 konyhán is, próbanapon.Nos, a konyháknál trógerebb munkahely szerintem nem nagyon létezik! Még némelyik gyár is emberibb lehet, egy konyhánál. Állandóan talpon lenni, kosz, bűz, kényelmetlen, mert általában nincs ülőhely ("úgysincs rá idő") , még arra sincs, hogy legalább a fél órára leülj egy tiszta, kultúrált helyiségbe elfogyasztani az ebéded. Majd menet közben esetleg bekapsz valamit.A 8 óra meg sokszor kitolódik 9-10 re, mert még befognak mosogatni, vagy ami jön "mert jajjj ki fogja megcsinálni, nincs ember !?" .Nem beszélve a legparasztabb, tripák szövegről, ami egész nap megy.Hol az obszcén, idióta viccelődés, hol az üvöltözés egymással.Szóval egy bolondok háza a konyha.Egy pokol!
2019. márc. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hàt,ha nagyon kellene a pénz,akkor igen.

De ott sem jobb,se rosszabb.

2019. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ott is több pozíció van, tehát gondolom eleinte a konyhán kezd, meg tanulja mibe mi kell, milyen sorrendben, csomagolás stb. Aztán ha ott működik mehet kasszásnak is, ott még jobban kell figyelni.

Azért nem teljesen úgy osztja az idejét ahogy akarja, maximum leadja az igényt és a személyzetis meg majd igyekszik mindenkinek kicsit kedvezni, de a hétvégi melóra fel kell készülni.

Nincs azért állandó pörgés se, vannak holtidőszakok, amikor kevesebben vannak és akkor belefér egy kis pihenés. De ha nyüzsgés van, akkor pörögni kell.

2019. márc. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kikötést biztos nem tehet, hogy sose akar hétvégén dolgozni.
2019. márc. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Burger Kingben dolgozom, hadd reagáljak a többi hozzászólásra. Több, mint 3 éve itt dolgozom, én nagyon szeretem. Nálunk nagyon jó a társaság, mindenki jófej, nem b..szogatnak, és senki sem üvöltözik a másikkal.


De először annyit, hogy az a 130-150 nem feltétlenül annyi. És most teljesen pozitív irányból mondom. Kaptam én már 290 ezret is. Az persze kivételes volt, de általában 180 körül szoktam kapni.


A hármasnak abban igaza van, hogy valóban gyorsnak, és fogékonynak kell lenni. Nem leszel leüvöltve, ha nem megy elsőre (legalábbis nálunk), de azért igyekezni kell. És a holtidőben való munkavégzés is igaz. De hát akkor is fizetve vagy, szóval teljesen jogos.


#4: A Burger egy nagy franchise cég, itt nincs olyan, hogy nincs idő enni. Ami jár, az jár. Előfordul, hogy meg vagyunk kérve, hogy ha tudunk, maradjunk tovább, de ez nem kötelező. Egyébként se kosz nincs, se bűz. Én pedig azt imádom a legjobban, amikor konyhán hülyülünk. Szerintem nincs annál nagyobb pozitívum egy munkahelyben, ha meló közben is vidám vagy, és végig tudod nevetni a műszakot, mert jófej emberekkel dolgozol együtt.


#6: Nem mindenki konyhán kezd. Én pl ott kezdtem, és csak egy év után tanultam meg kasszázni (amit utálok, nem is szoktam, mindig konyhán vagyok), de általában kasszásként kezdik az újak. Illetve van egy ilyen ki nem mondott "szabály", hogy aki full nyomorék, de vállalhatóan néz ki, az kasszázik, mert ott kevesebb mindenre kell figyelni, és kevésbé kell pörögni, aki meg értelmesebb, és látszik rajta, hogy komolyan veszi, az konyházik.


A beosztásról annyit, hogy leadhatja az igényét, amit a beosztást író manager megpróbál figyelembe venni, és ez általában sikerül is, de fel kell rá készülni, hogy nem mindig fog összejönni. Hétvégét meg vállalnia kell minden dolgozónak.


Ha bármi kérdése van az ismerősödnek, írj nyugodtan.

2019. márc. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem dolgoznék ott. Szerencsére a diákmunkás pályafutásomból is kimaradt. Amúgy engem idegesít, h mostanában ilyen trendi munkahelynek próbálják eladni, h ott a suli jócsaja:D Hát ott aztán baromira nem olyanokkal fogsz találkozni, de mindegyis. De persze az is lehet, h az ismerősödnek be fog válni.
2019. márc. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hat pedig de, vannak itt "jocsajok", es jo pasik is.
2019. márc. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!