Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaügyis támogatás ideje...

Munkaügyis támogatás ideje alatt elküldhetnek a cégtől?

Figyelt kérdés

Eddig csak én voltam alkalmazott itt. Decemberben vettek fel, pályakezdő és 25 éven aluli vagyok. Ma mondta a főnököm, hogy felvesznek még egy alkalmazottat ugyanilyen feltételekkel. Nagyon nem örülök neki. Egyrészt, mert az előző munkahelyemen is szörnyű volt nőkkel dolgozni, itt meg elvoltam magamnak eddig, másrészt mert alig van itt munka, sokszor én is csak unatkozok, úgyhogy félek mikor fognak elküldeni. :( Lehetséges, hogy a támogatás ideje alatt kirugnak? Vagy az nekik következményekkel jár? Nem szeretnék megint munkanélküli lenni. :(

24N


2019. márc. 14. 12:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Semmi jogi akadálya nincs.
2019. márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Visszafizetniük sem kell a kapott összeget? Mert kapnak utánam havonta több mint 200 ezret. Próbaidőm már lejárt februárban.
2019. márc. 14. 12:47
 3/24 anonim ***** válasza:

@12:47


Miért kéne visszafizetniük?


Amíg foglalkoztattak addig jogosultak voltak az utánad járó támogatásra.

2019. márc. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mondott ilyesmit a főnököm az elején. Mert ugye ez határozott ideig jár nekik.
2019. márc. 14. 13:25
 5/24 anonim ***** válasza:
Meg van szabva, hogy a támogatás lejárta után meddig kell tovább foglalkoztatni pl 6+2 hó az 6 támogatott hónap + 2 nem. Viszont utána kitehetnek.
2019. márc. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én 6+3-as támogatáson vagyok. Sok jóra nem számítok, mert kizártnak tartom, hogy a támogatás lejárta után 2 ember után fogják fizetni a sok járulékot. Pedig szeretek itt dolgozni.
2019. márc. 14. 16:09
 7/24 anonim ***** válasza:
Dolgoztam ilyen helyen. A szerződésnek határozatlan idejűnek kellett lennie, eltelt 8 hónap felvették még egy csajt támogatással neki már magasabb bért kellett adni ráadásul, mert évet váltottunk és nőtt a minimálbér. Mondták, hogy tanítsaam be meg minden, mert hogy neki is kell tudnia az én feladataikat, majd 1 hónap után kitettek gazdasági okokra hivatkozva, hogy mégse megy úgy a cégnek.. stb. Annyiban korrektek voltak, hogy elengedte az 1 hónap felmondási időt, viszont zsebbe kifizette.
2019. márc. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Én is pont ettől félek :( Nyilván ha sokszor nekem sincs sok munkám, akkor logikátlan, hogy felvesznek még egy embert akivel majd egymás mellett unatkozunk. Persze vannak napok, amikor meg rengeteg munka van és enni sincs időm, de meg tudom oldani egyedül is amiket kell. Gondolom nekem kell majd betanítani, ahogy te is írtad, aztán mehetek a francba. Nekem határozott idejű a szerződésem, de eleinte úgy volt,hogy mivel egyedül voltam az irodában, és minden céges papírozást én csináltam, ezért maradhattam volna tovább is.

Ma mióta megtudtam ezt a hírt, teljesen magam alatt vagyok. Nagyon nehezen viseltem a munkanélküliséget, annyira örültem ennek az állásnak. Ha belegondolok, hogy megint itthon fogok ülni hónapokat, nem lesz fizetésem, nem tudok soha külön költözni, komolyan rámjön a sírás. Egyébként sem terveztem nyaralást meg semmit, nagyon spóroltam, hogy haladjak majd valamerre később, de ezek után már abszolút semmit nem fogok venni magamnak, ha nem muszáj.

Vagy nem tudom hétfőn kérdezzek-e rá a dolgokra a főnöknél. Csak jobb tisztán látni, meg akkor lehet rá készülni, bár ki tudja mennyire lenne őszinte.

Sajnálom, hogy negatív tapasztalatod van. :(

2019. márc. 14. 19:47
 9/24 anonim ***** válasza:
Nem fogja megmondani az igazat, egyelőre biztosan lesz valami semmit mondó válasza.
2019. márc. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Annyira gonoszak vagytok. Honnan tudja itt mindenki biztosra, hogy ki lesz rugva? Van még fél éve a támogatásból ha jól látom. Köti a szerződés őket a munkaügyivel. Plusz az alkalmazottak után jó kis pénzt kapnak a cégek havonta. Hülye lenne elküldeni. Ha felvesznek valakit még, az már kétszeres bevétel nekik havonta. Nehogy valakit biztatni próbáljatok, hanem egyből a rosszat kell kívánni. Borzasztó.
2019. márc. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!