Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaügyis támogatás ideje...

Munkaügyis támogatás ideje alatt elküldhetnek a cégtől?

Figyelt kérdés

Eddig csak én voltam alkalmazott itt. Decemberben vettek fel, pályakezdő és 25 éven aluli vagyok. Ma mondta a főnököm, hogy felvesznek még egy alkalmazottat ugyanilyen feltételekkel. Nagyon nem örülök neki. Egyrészt, mert az előző munkahelyemen is szörnyű volt nőkkel dolgozni, itt meg elvoltam magamnak eddig, másrészt mert alig van itt munka, sokszor én is csak unatkozok, úgyhogy félek mikor fognak elküldeni. :( Lehetséges, hogy a támogatás ideje alatt kirugnak? Vagy az nekik következményekkel jár? Nem szeretnék megint munkanélküli lenni. :(

24N


2019. márc. 14. 12:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk vészmadarak; de sok helyen van így. Jön a következő, akinek lesz x hónap betanulási ideje... vagy elküldik, vagy nem de ésszel él az ember, és nem árt nézelődni...
2019. márc. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Én nőként 6 nővel dolgoztam együtt, aláírom, nehéz volt. Ennyiben értek egyet. Persze, mindenki félti a helyét, de ha rákérdez a főnöknél, az vagy igazat mond, vagy nem. Pláne ha valaki után támogatás jár. Az meg, hogy te, kérdező, kaptál egy esélyt, ez másnak is jár, aki most ül otthon, és várja, hogy végre felvegyék, akár egy évre. Nem te vagy az egyetlen, aki független szeretne lenni, de fiatal vagy, és ha van eszed, nézelődsz, új lehetőségek mindig vannak, csak meg kell találni őket. Egy jól megírt önéletrajz csodákra képes, millió+1 videó van erről a neten. Én sem váltottam, mert nem találok állást.. kutattam, feliratkoztam mindenhová, vásároltam önéletrajz mintákat, felkészültem az interjúkra és sikerült. Pedig egy világvégi poros városban élek, jóval idősebb vagyok és gyerkőcöm is van, ez meg általában nem jó belépő sehová, mert ugye beteg lehet, stb...
2019. márc. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de mikor munkanélküli voltam, velem sem foglalkozott senki, hogy kapjak egy esélyt. Igen féltem a helyem, és nem igazán érdekel más akit a helyemre akarnak esetleg felvenni. Nehogy már még örüljek ennek. Nyilván nem én döntök erről, de 24 évesen nem ártana külön költözni már, utána meg félrerakni a jövőre. Terveim között szerepelt, hogy tanulok még valamit, mert a végzettségem nem igazán nekem való, de egyikből sem lesz semmi. :( És nekem legalábbis borzasztó élmény volt a munkakeresési időszak. A rengeteg elutasítás. Bár gondolom ez másnak sem kellemes. Az előző munkahelyemen meg a sok nő teljesen kicsinált lelkileg, az egyikük a főnök huga volt, szóval ki is rúgtak. Ezért örültem, hogy itt egyedül vagyok csak. Pedig igyekszem mindenhol jól teljesíteni. Sosem lógok, kések, hazudok, nem mondok ellent. Csinàlok mindent legjobb tudásom szerint. Tegnap óta gyomorgörcsöm van. Teljesen elrontja ez az egész a hétvégém. Bár lehet nem is lesz semmi rossz, csak túlreagálom.
2019. márc. 15. 18:20
 14/24 anonim ***** válasza:

Aki olyan hülyeséget mond,hogy adjunk esélyt másnak, az hétfőn mondjon fel és adja át a helyét egy álláskeresőnek.


Még biztassátok arra a kérdezőt, hogy mondjon fel, hogy másnak is legyen esélye dolgozni. Ti is ezt tennétek ugye?

2019. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

A munkáltatóval kötött hatósági szerződésben benne van, hogy közös megegyezéssel nem lehet megszüntetni a munkaviszonyt.

A munkaadó nem is mondhat fel, csak azonnali hatályú felmondással de azzal is csak akkor, ha meg tudja indolkolni. pl. részegen mentél be dolgozni, vagy nem mentél be dolgozni, stb.

Ha kirúg téged, akkor nagy valószínűséggel nem is lesz jogosult a pályázatra, mivel elő van írva a statisztkai létszám növekedése, ergó ha 1 fő minusz lett, akkor plusz 1 főt kellene felvennie támogatás nélkül, hogy újabb kérelmet tudjon leadni.

Egyébként szerintem csak pénz lenyúlásról van szó, téged sem küldenek el, viszont fölvesznek még valakit, aki szintén nem fog megszakadni a munkában, a munkaadó elteszi a támogatást, a másik hölgynek meg lesz egy bejelentett munkahelye.

2019. márc. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos infókat! Nem is tudtam ezeket.

Én csak azt nem értem, hogy egy jól menő vállalkozásnak (mert látom mennyi a bevétel) mi szüksége van innen erre a potya pénzre.

Remélem igazad lesz! Bár igen azt sejtettem, hogy a szerződésben van valami megkötés. Akkor reménykedhetek, hogy kijövünk majd az új lánnyal. :(

2019. márc. 15. 23:07
 17/24 anonim ***** válasza:
Ilyen stilussal es velemennyel ket percig sem csodalom, hogy kirugtak.
2019. márc. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Tényleg? Majd ha olyan helyre kerülsz, ahol első naptól kezdve nem szólnak hozzád a többiek, akárhogy próbálkozol. Ha ismerkedni próbálsz velük akkor elfordulnak, ebédidőben sugdolóznak, majd otthagynak, ha valamit körbekínálnak, csak téged hagynak ki, egyszer nem kérdezik meg hogy vagy, szabadnapodon mikor az éves kivizsgálás miatt nem tudsz menni dolgozni egyetlen napot, akkor kipakolják a fiókod, eldugják a személyes cuccaid, akkor majd érezd jól magad egy ilyen munkahelyen. Iszonyú rosszindulatú vagy. A leírtakat éltem át. Esélyt nem adtak beilleszkedni. Az utolsó hetemen mikor egyik nap hazajöttem, elkezdtem zokogni,annyira kicsináltak lelkileg. Pedig amit kellett mindent megcsinàltam azon a munkahelyen is. Alapból csendes vagyok, de se gimiben, se egyetemen nem volt gondom a beilleszkedéssel. Azt kamuzták ott nekem a kirugásom napján,hogy jön egy új munkatárs akinek nem jutna számítógép, így az én helyem kell átadni neki. Persze véletlenül sem azokét akik a főnök hugának a barátnői voltak. A bejelentéssel is hitegettek. Hetekig úgy dolgoztam ott, hogy minden nap azt hazudták, majd holnap leszek bejelentve. Első munkahelyem volt, nem tudtam hogy megy ez, ìgy persze hittem nekik. A többiek már korábban tudták, hogy el leszek küldve mint kiderült. Senki nem szólt nekem egy szót sem, csak nyomták oda azokat a munkákat, amiket ők nem akartak megcsinàlni. Én meg mint új ember, úgysem mondtam ellent. Meg amúgy sem szoktam. Utolsó napomon sem szólt hozzám senki, emlékszem egész nap röhögtek, facebookon irogattak egymásnak, én meg ültem ott magamban, és alig tudtam visszatartani a sírást, majd nap végén kitakarítatták velem az irodát, amihez nekik nem volt kedvük. Iszonyú megalázó volt.

Csodálkozol, hogy félek az új munkatárstól? Vagy attól, hogy helyhiány miatt megint az én gépem kelljen átadni?

Boldog vagy, hogy megtudtad ezeket? Az a baj a magadfajták beszólogatni, másokat megbántani jönnek ide, és bele sem gondolnak, hogy mi van a háttérben. Legyél boldog a rosszindulatoddal.Gondolom szebb a napod most. Máskor nyugodtan megtarthatod magadnak a véleményed és ide se gyere vissza okoskodni arra kérlek. Remélem fel tudod fogni. Köszönöm!

2019. márc. 16. 08:52
 19/24 anonim ***** válasza:

Nem kell az áldozati bárányt játszani. Többünk élt már meg ilyen, és ennél rosszabb élményeket egy munkahelyen. Képzeld, túléltük.

Meglátod a másik hibáit, de a sajátodat nem. Nem baj, idővel bölcsebb leszel.

2019. márc. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Nem játszok semmit, csak leírtam a helyzetem mert mindenbe belekötsz. Az a baj hiába őszinte itt az ember,egy valaki mindig visszajár kötekedni. Akármilyen témakörbe írok ki kérdést. Milyen mások hiábáit látom meg? Te sem lehetsz különb ha szerinted az a normális,ha valakit kiközösítenek, alàznak mert új egy munkahelyen. Vagy akkora baj,hogy nem vágyok megint erre a helyzetre?

Hagyj engem békén az undorító kötekedéseddel. Már megkértelek, hogy ne írj ide, ugyanis nem is a kérdéssel kapcsolatban írsz. Látom ez boldogít téged, hogy belerugj másokba. Jellemző ezen az oldalon.

2019. márc. 16. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!