Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ítélik el?

Miért ítélik el?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés.


Mások előtt miért számít cikinek, szégyennek, ha valaki felnőttként, akár 20, 30, 40, 50 évesen már évek, évtizedek óta nem dolgozik?

Még akkor is annak számít, ha családtagok ÖNKÉNT eltartják, pl: házastárs, szülő, gyerek stb.


Vegyünk EGY példát a SOK közül: a szülők keresnek együtt havi fél milliót, amiből jó sokat el is raknak és NEM VÁRJÁK EL a gyerektől, hogy dolgozzon, aki ezért minden nap eljár sétálgatni, parkban, városi főtéren, vagy plázában ül, vagy otthon gép előtt olvasgat, filmet néz, játszik stb. és ételen kívül nem is költ szinte semmit, tehát nem is nagy megterhelés a szülőknek.

Akik amúgy ezt SZABAD AKARATUKBÓL, ÖNKÉNT MEGENGEDIK neki.


Ebben az esetben, ha ezt mások (idegenek) bárhogyan is megtudják, akkor ezektől az emberektől a következő reakciók valamelyikét lehet látni személyesen, vagy interneten olvasni TÖMEGÉVEL(itt is a gyakorin):

-gúnyosan összenéznek, majd később kibeszélik azt a személyt,

-mondják/írják neki, hogy "ennyire lusta/munkakerülő vagy?",

-"ki fog eltartani, ha a férjed, gyereked, szüleid stb. meghalnak?"

-"én már dolgoztam 15 évesen iskola mellett nyári szünetben, te meg így életerős 20, 30, 40 éves emberként nem dolgozol?"


Már javában zajlik a robotizáció a világban (robotok: gyárakban, üzemekben, raktárakban, takarítórobot kórházi folyosókon, ételszállító drón, önkiszolgáló áruház/étterem ahol nincs eladó/személyzet, önvezető autók: taxi, teherautó, kamion stb).


Komoly szakértők, tanulmányok szerint 15 év múlva már alig lesz alacsony végzettséget igénylő összeszerelő/betanított munka a fejlett világban.


Akkor a most másokat elítélő személyek egy jelentős része is munka nélül lesz szerte a világon.


Miért vált ki ekkora agresszív, lenéző, lekezelő, elítélő stb. ellenreakciót másokból, ha megtudják, hogy valaki évek óta nem dolgozik?

Miért fáj ez másoknak, akik rá vannak kényszerülve, hogy dolgozzanak?

Miért számít elítélendőnek ez a dolog, főleg így a robotizáció korában?


Komoly, értelmes válaszokat várok.


2019. márc. 17. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Talán mert kb csöves szinten van?

Nem tud semmit nem csinal semmit csak lehuzasbol segitsegbol el etc etc

2019. márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Le leszek teljesen pontozva, de nem érdekel.


Azért, mert IRIGYEK!!!

Bántja a hátsójukat, hogy amíg ők keményen dolgoznak, azért, hogy bármit is megkaphassanak, addig a milliomos házaspár kisfia a seggét sem emelte fel egész életében és szuper élete van. Ennyi.


Mondom ezt úgy, hogy soha az életemben, se gyerekként, se felnőttként nem voltam gazdag.

2019. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet mögötte az, hogy "fáj: ők nem élnhetnek ilyen életet, pedig örömmel megtennék" de hogy "fájdalmat tompítsák valamivel, inkább leszólják". Egyébként mindentől függetlenül így cél nélkül tényleg rossz lehet élni...

Nekem gyerekkoromban nem tetszett a Dallas c. film sem, ahol hasonló volt az élet-mentalitás és azzal kellett foglalkoznia a kedves közönségnek, hogy a kitalált família mit csinál unalmában stb...

Az emberek imádnak a másikkal foglalkozni még akkor is, ha saját életükbeni problémák lekötik őket, akár szomszéddal, akár bárkivel, az ember márcak ilyen, ha azt látja, hogy a másiknak kevesebb energiabefektetéssel több-jobb van, vagy jobban boldogul, az fáj neki.

2019. márc. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Mert az ilyen ember egy senki a szülei nélkül. Havi 500.000 meg nudli. Egy ilyennel nem lehet családot alapítani. Semmihez nem ért, tapasztalata nincs semmibe, megoldani nem tud semmit stb
2019. márc. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én 15éves korom ota dolgozom mert muszáj volt

Párom sose dolgozott én találtam neki mumkát 21évesen elöször elment dolgozni.sose rágtam érte a fülét olyan helyzetben volt b ne kelljen neki én is hülye lennék dolgozni ha anyu euroba adja a pénzt nekem.

Nekem zsebpénzem se volt xd mindent megkerestem magamnak amita akartam néol beszálltaü a rezsibe.

Most hárman élünk 22-évesek vagyunk még tanulok de dolgozok mellette amit lehet neki stabil állása van nekem igy nincs stabil keresetem neki igen és büszke vagyok rá.

Én felkészitettem mi vár rá mikre figyeljen ne basszák át. És feljebb akar jutni és én támogatom.

De aki lusta és magátol még igyse menne dolgozni azért az már tényleg gáz

20felett azért na illik takarékoskodni is, ha én suli mellet képes vagyok rá máron már 6éve akkor más is. Kell gondolni arr hogy örökké nem dolgozhat értünk valaki majd nekünk is lesz egy felnevelni valo utódunk...

Én csak au élethez valo hozzállást tartom gáznak mert ha nem tanulja meg a valo élet kö*sögségei között h játszpn azzal amije van az ember megszívja.

Én azt dolgozom amiben el is akarok helyeszkedni és van papirom a tapasztaéatokrol meg lesz végzettség felvesznek.

De aki egyetemen ül vakarja a popoját otthon és piál nonstop buli semmi melo vagy élet és munkatapasztalat

Önéletrajz 0 sehova sem fogják felvenni ismerős nélkül vagy nagyon jo nyelv tudással csak

2019. márc. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha A ember 12 órákban egy idegbeteg főnök paracsára a kiállhatatlan kollégáival lát neki az elvégezhetetlen mennyiségű és nehézségű munkának és mindezt azért, hogy a családjával ne a híd alatt lakjon és a kukából egyen, aztán látja, hogy B ember nulla munkával ehet, ihat, utazhat, van tető a feje felett, stb., akkor érezni fog némi ellenszenvet - mi az, hogy amiért meg kell neki és a környezetében levőknek küzdeni, az neki az ölébe hullik. Ez a rosszallás pedig el is feledteti A emberkével, hogy belegondoljon, B emberke miért keresőképtelen... meg igazából mondhat bárki bármit "A emberke nyomorban nőtt fel, de képezgette magát, a legnagyobb bajban is teljes erőbedobással dolgozott, sugárkezelés mellett is végezte a dolgát, stb."; tehát ez a rosszallás túl erős ahhoz, hogy A emberke megsajnálja B-t, együttérezzen vele.


Tipikus példa (ami nem munkajellegű), hogy lemész háziorvoshoz lázasan, erős roszullét közepette. A váróban ülsz pár emberrel két órája. Akkor bemegy az utcáról egy nő. Rögtön kopog, behívják, bent van fél órát és indulhat haza. Nem kelt rögtön némi indulatot a szituáció az órák óta várakozókban? Pedig azt se tudod, hogy a nőnek komoly indoka volt, hogy hamarabb bemenjen.

2019. márc. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3 millio forintot keres az egyik szulom egy honap alatt, ennek ellenere en dolgozom havi 200-ert. Teny, hogy nem en fizettem a lakasomert, az elso automat sem magamnak veszem majd, meg ha azonnal akarok pl egy uj, markas cipot, nem kell azon aggodnom, hogy mit eszek utana fizetesig, de azert ez a ritkabb eset, hogy a szuleimtol kerjek penzt valami holmimra, mondjuk evente 7-8 alkalom.

El nem itelem, aki otthon ucsorog, maximum nem ertem, sokkal jobb barmikor fogni a sajat penzem es megvenni amit akarok, az ilyennek meg egy mekire is a szuleitol kell penzt kerni. Meg mondjuk 500 ezer forint nem akkora penz, hogy egy felnott gyereket is kenyelmesen eltartson belole az ember, ennyibol nem halnak ehen harman, de tulsagosan izgalmas, valtozatos eletet nem tud belole elni egyik fel sem. Ez a setalgatas, filmezes, stb nagyon erdekes, mondjuk egy haromnapos hosszuhetvegere, amikor csak lazulni akar az ember, de hosszutavon ettol csak elsorvad az ember agya.

2019. márc. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nemcsak a pénzkeresésről szól a munka. Dolgozni önmagunkért is dolgozunk, hogy sikerélményünk legyen, büszkék legyünk az elért eredményeinkre, emberek között legyünk. Még ha gazdag lennék, akkor is keresnék olyan munkát, amit én szeretek, ami engem érdekel. Hosszú távon a munkanélküliség depresszióhoz vezet. De előtte az illető személy úgy ellustul, hogy már a wc-re is nyűg lesz neki kimenni.
2019. márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!