Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi feladatot (lentebb)...

Munkahelyi feladatot (lentebb) te hogyan értelmeznéd?

Figyelt kérdés

Csinalj egy táblázatot a mellékelt bérlapokbol, bejelentett oraszám, ledolgozott oraszám, netto brutto bér, alvállalkozo oraszáma.


Én csináltam egy táblázatot az adatokbol. És lecseszést kaptam. Leirom miért, csak előbb kivancsi vagyok más mit csinálna ha ez a feladat.


2018. márc. 23. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tipikus már bocs.


1. Elkészítem, ami a feladat.

2. Ha ez nem jó nekik akkor megbeszélem miért nem jó, vagy az egésznek semmi értelme.


Mert akkor már bocs de "Japán beszélget Angollal".


Vagy "két néma beszélget", érted.

2018. márc. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Csinálnék egy táblázatot, a fent felsorolt dolgok alapján. Felülre beírnám egymás mellé ezeket, alájuk meg a hozzájuk tartozó adatokat.

Nem valami nagy feladat.

2018. márc. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Megcsináltam a táblát, es azért lettem számonkérve hogy az eltéréseknek miert nem jártam utána

Valaki ugyanannyit dolgozott mint más mégis több a bére, az alvállalkozo miert más oraszámot irt mint a dolgozoké stb

Mondt neki hogy az adokedvezmény meg stb -be a bérszámfejto lat bele, ő tudja hogy ki miért mennyit kap, es az alvallalkozo hogy mi alapján számol oraszámokat azt megint csak ő tudja.



Eleve eszébe jutott volna barkinek a feladatleosztasbol az

2018. márc. 23. 20:26
 4/14 A kérdező kommentje:
Eszebe jutott volna barkinek az hogy ellenorizni nyomozni kéne az eltérések okait es munkaszerzodeseket is megnezni??
2018. márc. 23. 20:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem, mivel nem ez volt a feladat. Ráadásul, mire fel nyomoztál volna mások fizetése után, pláne utasítás nélkül?
2018. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szerinte a könyvelőt kellett volna faggatnom, hogy kinek miért annyi amennyi a bére, de eleve egy szoval sem irta hogy elemezgetni kéne az eltérések okait. Az alvállalkozos adatokba hogy ők hogy számolnak oraszámot, bele sem látunk.


Szerintem nem jogos a számonkérés. De hétfőn kezdhetek szerencsétlenkedni vele

2018. márc. 23. 21:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Csak másfél éves munkatapasztalatom van, szóval ennyit ér a válaszom :)

Gondolom kis cég. Ott szoktak olyat kérni hogy csinálj már meg mindent, meg hogy milyen a lelkiismereted hogy összecsaptad a.munkát...

Amúgy én is annyit csináltam volna, mint te.

Nálunk volt olyan hogy az ügyvezetőtől megkaptuk a munkát, leírta hogy mit kér. Ketten csináltuk a fönökömmel, felét én, felét ő. És ugye több mindent csinált mint amit kértek, mert hogy "úgy szokták". Szóval emiatt én is tovább csináltam. Utána meg az volt hogy belőle élek.

2018. márc. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen ő is ezeket hangoztatja hogy összecsapom holott ő nem fogalmazza meg világosan hogy mirt kér.

Ezelőtt meg azért cseszett le:

Feladat volt: számold ki a késedelmi potlékot az ügyfél eddigi összes számlájára. Kiszámoltam, táblában megküldtem, erre lecseszés hanyag munka miatt, es záporozo kérdések, hogyan számoltam ki, stb

Csak a kész számitást küldtem mert az volt a kérés

1.A képletet nem irtam meg neki

2. A százalékot amivel számoltam nem támasztottam alá jogszabállyal

3.nem irtam meg hogy 30 napos tűréshatárt vettem figyelembe

Stb


Kérdéseire persze leközöltem az infokat de maradt az a felállás hogy én nem járom körbe a munkát, mire hivatkozzon akkor az ügyfélnek ha kérdezi hogy miert annyi a kesedelmi potlek amennyi.


Szoval ugy adja ki a feladatokat hogy az nem takarja hogy azon felül ezt is azt is kéri de én miből találjam azt ki hogy neki mi kell pluszban??

2018. márc. 24. 13:52
 9/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez tipikus főnöki atitűd idehaza. Eltitkolni infókat ,nem elmondani feladatokat, és aztán nagy hangon számonkérni ,hogy miért nem csináltad meg ,miért nem tudtad azt amit ő gondolt a nagy okos fejében.


Visszafelé is játsszák ezt a szép népi játékot,tehát ha kérnek X dolgot és te buzgón még mellé elvégzel mást is amit te gondolsz hogy még hasznos lehet ,de konkrétan tételesen nem kérnek ,akkor azért baxnak le, hogy miért nem azt csinálod amit kérnek ,miért húzod el a feladatra szánt időt amikor már rég mást kellene csinálni,és ne gondolkodj nem azért vagy itt.Tudod, ha van a nyuszin sapka azért verik meg, ha nincs azért..


A lényeg hogy a dolgozót folyamatosan feszültségbe és bizonytalanságba tartsák ,aztán kiélhessék magukat és a hatalmukat rajta,mert alapszabály hogy a főnök akkor boldog ha mindenki más szarul érzi magát.

2018. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igen, az idővel is példálóznak hogy amugy mindent azonnal kérnek.


De azt tényleg nem látják át hogy hiányosan osztja le a feladatot? Vagy direkt csinálják hogy találjam ki mire gondolnak?

Nekem tudnom kéne kitalálni?

2018. márc. 24. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!