Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem tudok megmaradni...

Miért nem tudok megmaradni egy munkahelyen egy hónapnál tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 21 éves lány vagyok és van egy szakmám, amivel sosem tudtam elhelyezkedni így elkezdtem egy képzést estin. Persze mellette dolgozni kell, diák éveim alatt is dolgoztam, de sehol sem tudok megmaradni egy-ket hónapnál tovább. Miért ? Volt már valakivel hasonló?


Dolgoztam úszómesterként, medenceőrként , ezt én hagytam ott mert messze volt.


Árultam fagyit, voltam hostess is, pultos is egy kocsmában, pincér egy szállodában és eladó egy kiskereskedelmi boltnál részmunkaidőben. Utóbbik nem tartottak tovább 4-6 hétnél. És nem tudom miért..a kollégáim jó fejek tűntek, és nem éreztem azt hogy mobbing áldozata lennék. Egyik pillanatról a másikra jött egy új kolléga akit nekem kellett szinte mindenhol betanitanom. Eleinte örültem neki hogy rám bízták, aztán rájöttem ő fogja átvenni a helyem. Ha jött a kolléga másnap már nem kellett mennem dolgozni. A főnökökkel sem volt sosem semmi bajom. Nem beszéltem senkivel úgy, magatartás bajaim nem voltak , nem ebédeltem sose egyedül , nem voltam egyedül. De akkor miért ?

Volt már valakivel ilyen? Mer a környéken szinte már mindenhol próbálkoztam de egyszerűen nem maradok meg sehol és kezdi kinyírni ez az önbizalmamat is.


2019. márc. 19. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Velem is hasonló a helyzet és annyira nem is titok az oka. Nem azt csinálom ami örömöt okoz egy gyárban pl. Nem tűröm ha tulajdonként kezelnek, és a fenyegetést sem hogy kirúgnak ha mondjuk el megyek wc-re egy nap 3x. Nem is értem mért nem lehet egyenlő félként tekinteni a dolgozóra és könnyedén megoldásokat találni őszinte beszélgetéssel. Valamiért sok helyen ez a módi és ez nekem nem tetszik de erre csak most jöttem rá.
2019. márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezted a volt munkáltatóidat, hogy miért rúgtak ki?
2019. márc. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem mert azonnali hatállyal mentem el , nem kötelesek megindokolni. Azért tettem fel a kérdést hogy ha én megpróbálok megfelelni (pedig nem szeretek) és dícséretet is kapok a munkámért akkor miért küldenek el. Első, a gyári melót én is csináltam két hónapig, sőt azzal kezdtem de ugyanez..kimentem wc-re vagy gyógyszerért mert majdnem meghaltam úgy görcsöltem és utánam jött a főnök leordítani hogy képzeltem ott hagyni a sort 3percre. Ezt ott is hagytam aznap. De hogy a többi helyről ? Lassan már nem tudom ki képmutatóbb a másiknál..
2019. márc. 19. 10:27
 4/12 anonim ***** válasza:
12%

"Dolgoztam úszómesterként, medenceőrként , ezt én hagytam ott mert messze volt."


Na ez a baj. Én 2 és fél órát utazok összesen munkába minden nap. De megéri, mert nagyon jó, mindenki kedves a főnököt is beleértve, jól fizet és a helyközi bérletet teljesen állják. Bár most, hogy pár nap múlva átadják a 3-as metró északi szakaszát kicsit lerövidül majd az utazási idő, de a távolság nem. Kérdezték is, hogy biztos bevállalom-e, mert eléggé messze van. Már több mint egy éve itt dolgozok. Megéri.

2019. márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem találod a helyed,nem érzed úgy, hogy kitölt amit csinálsz és ez folyamatos belső elégedetlenséget, szenvedést okoz.
2019. márc. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
30%
Keress olyan munkát amit szeretsz csinálni , ha nincs olyan akkor RIP
2019. márc. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
szerintem az utad keresed, olyan munkát, amit szívvel-lélekkel tudsz végezni, amit hivatásodnak tekinthetsz.
2019. márc. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Mint a legtöbb fiatal felnőtt te is el vagy veszve. Nem tudod mit szeretnél igazán. Kapcsold ki a telefonod, ülj le és gondolkozz pár órát.


Amugy, nem fulladt meg a medencében senki? :'D 23f

2019. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal felnőttként ezt term.észetes. A kezdetekben egy bizonyos százalék nem találja a helyét, nem igazán tudja, mihez szeretne kezdeni; elvállal egy munkát, nem köti le - mert nem ez az, ami illik hozzá. Miután leültek, átgondolták, esetleg barátokkal, rokonokkal átbeszélték, akkor is szalmaláng lelkesedéssel kezdenek bele valami újba.


Én azt tavapasztaloim, hogy a sok próbálgatás közepette lel rá az ember arra, amit szeret csinálni.


Kérdező, én a Te korodban szintén nem találtam a helyemet és a jelenlegi munkámra akadva 5 évvel ezelőtt jöttem rá, hogy ez az, amit szeretek csinálni.

2019. márc. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
De nem ő hagyja ott a helyeket, hanem elküldik. Szerintem a papírok aláírása után nyugodtan kérdezz rá, mondd el, hogy nem az első eset és tanulni szeretnél belőle, hogy miben változtass. Szar érzés lehet amikor az ember úgy érzi, hogy rendbe van, meg is dicsérik, erre elküldik.
2019. márc. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!