Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy hete kezdtem a Mekiben...

Egy hete kezdtem a Mekiben diákmunkásként, azonban konyhára kerültem, amit egyszerűen utálok. Elhatároztam, hogy felmondok. Ti hogyan tennétek?

Figyelt kérdés

A probléma többrétű.


Egy Budapest belvárosában lévő Mekiben vállaltam diákmelót, reménykedve abban, hogy kasszába kerülök, ám sajnos konyhán kezdtem. Az étteremvezetővel beszéltem erről, ő azt mondta, hogy lesz majd kassza is, csak nem azzal kezdünk. Ezzel szemben egy velem egyszerre kezdő srác kasszába került, neki valószínüleg sosem kell majd konyháznia...


Nekem meg kell előtte tanulnom konyházni, vendégteret takarítani és csak utoljára a kassza...


Ez a folyamat pedig rohadt nagy szívás!


Jelenleg konyhán én termelem 8 órán át a marhahúsos termékeket, a sajtburgereket, Big Mac-eket. Az egész napos melóm az, hogy pirítom a zsömléket de ha van szabadidőm, akkor rohangálok ki tálca zsömlékért és töltöm fel a szendvicsek hozzávalóit. Mindezt úgy, hogy alig van konyhán dolgozó...


Ráadásul ettől csak rosszabb lesz, mikor grillezni fogok illetve Bop oldalon egyedül a csirkés termékeket termelni. A vendégtér takarítás úgyszintén izgi lesz!


Vasárnap pl. ketten voltunk konyhán, én a 3 napos dolgozó meg egy lusta alak, aki irányította a termelést. Egész nap állt a sor, én pedig szívtam konyhán, a melegben, termeltem a szendvicseket egymás után.


Fel szeretnék mondani. Mit gondoltok, milyen indok lenne helytálló, hogy mégse sértsem meg az étteremvezetőt, aki egy nagyon jó ember? Mondjam meg szimplán, hogy nekem nem oké ez így? Vagy körítsek mellé, jött egy jobban fizető lehetőség?


Segítsetek kérlek, első munkahelyem, tanácstalan vagyok!



2019. márc. 19. 21:58
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, az értékelhető válaszokra ment a zöld kéz.


Ma megtanultam grillezni, tényleg nem volt vészes, a műszak is gyorsabban elment. Úgy döntöttem, hogy ezt és a kövi hetet még lehúzom, végülis nem mindegy, hogy 40 ezret vagy 115 ezret kapok jövő hónapban a számlámra.



Többen írtátok mekis dolgozók, hogy a kassza keményebb. Oké, fogjuk rá, hogy a legnehezebb terület. Viszont az én gondom az, hogy míg neki egy területet kell csak megtanulni, addig nekem mindegyik nehéz területet meg kell tanuljam, a héten még tuti, hogy megtanulok Royalozni, aztán szerintem míg fel nem mondok, Bopozni... Kasszából pedig az oktatók elmondása szerint sem nagyon kerülnek be sokan konyhára, a vendégtér pedig teljesen kimarad az életükből.



És akkor csinálok mindent bruttó 1000 ft-ért, míg mások ugyanezért a pénzért csak kasszáznak :)


Elhatároztam, hogy a felmondásom úgy fog zajlani, hogy megmondom a beosztást író lánynak, hogy az április 1.-ei és 8.-ai heteken nem fogok tudni jönni suli miatt, aztán mikor megkapom a fizum, ők pedig kapnak egy üzenetet a felmondásommal.


Mindezt azért csinálom így, mert a cipő árát (5000 ft) levonnák a fizumból, így pedig nem lesz már miből :) Multimilliárdos cég, ki fogják bírni :)

2019. márc. 20. 21:15
 12/20 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem ne mondj fel, hanem beszélj a managerrel, hogy ez neked tényleg nagyon rossz, és kasszázni szeretnél. Ha nem engedik, és fel szeretnél mondani, akkor mondd el az igazat.


Amúgy én Burgerben dolgozom, és egyszerűen imádok konyházni, furcsa volt azt olvasni, hogy valaki utálja, és inkább a kasszát választaná. :D Nálunk a többség a kasszát utálja, velem együtt. Amikor kasszáztam, nekem is sokszor megfordult a fejemben, hogy felmondok, de nem tettem. Aztán konyhán ismét úgy gondoltam, hogy milyen jól tettem, hogy nem mondtam fel emiatt.

2019. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
12%

Ha annyi eszed van hogy mekibe dolgozol akkor nem is érdemelsz mást csak szenvedést. Annál bármi jobb. Komolyan mondom, ha kimész a sarokra kéregetni az is jobb...


Azért próbálj meg gondo!kodni is néha, mert attól hogy diák vagy nem kell hülyének lenni. Elvileg aszért tanulsz hogy ezt az alja munkát elkerüld!!!


Amúgy ilyen helyen felmondani annyi hogy : kapd be gyikok én leléptem és a padlóra köpsz...az a hely annyit ér...

De hogy a normálisat mondjam erre van a 3 hónapos próbaidő amin belül minden ok nélkül felmondhatsz és neked is felmondhatnak. Ez annyi hogy vagy műszak előtt vagy műszak után annyit mondasz a fönöknek : köszönöm a lehetősêget a továbbiakban nem szeretnék itt dolgozni mert nem találtam meg a számitásaimat.

2019. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

10-es jó hülye vagy ha csak a mekis szpást tudod való világként elképzelni.

Dolgoztam mekiben. Azóta csak jobb munkahelyeim voltak.

Az ott fel akar mondani nem azt jelenti hogy nem akar dolgozni.

2019. márc. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Vree ***** válasza:
71%

Meki az az alja legalja. “Mekisnek lenni jó/vár egy jó csapat” aha persze. Az egész cég üzletpolitikája az, hogy diákokkal, lecsúszott öregekkel, két állás közt vergődőkkel és ravaszdiakkal tölti fel a létszámot. Kihasználja, hogy Mo.-n normális diákmunka mint olyan kvázi nincs. Mondok valami érdekeset: csak egy szomszédos Burger Kingben MA’R szigorúbbak a feltételek, a “jó csapatot” jobban garantálja, hogy gyakorlattal rendelkező embereket vesznek fel inkább, nem az első utcáról beesőt. Pedig egy az egyben az az aljamunka amúgy.


Abszolút nem kell sajnálni őket, nagyon jól teszed ha a saját érdeked szem előtt tartva lépsz ki. Hidd el, ha tudnának, átvernének, lopnának a kasszádból (szerintem jobb, hogy megúsztad), megfizettetnék a felszerelést, hazudnának a felmondási időről, hogy ott tartsanak.


#12 ahogy mondtam- a Burger -a látszat ellenére- elég más világ :)

2019. ápr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Vree ***** válasza:
100%

#13 amúgy jókat ír, gondolom csak a stílus miatt vesztett pontokat, de igaza van

A “kassza jobb” ahogy már mondták óriási tévedés. Háttérben legalább van egy kis szabadságod, átfutási idő, hogy befejezz valamit, és nem lógnak a nyakadon. (Legjobb a csirke/hal oldal, ott gyedül vagy, nem kell még a kollegák kőtahósága miatt is szenvedned.) kasszában viszont be vagy ragadva, mindent azonnal kell, és hozzád jön az 5 bőgő gyerekes anya levezetni a dühét, hogy hideg a kávéja. Közben takaríts is, és figyelj a pénzre is, nehogy a kedves betanító menedzser megrövidítsen egy ötezressel, amit aztán tőled von le. Ezt irigyled? :D

2019. ápr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
18%
szerintem kasszába jobb a srácok, mert sokkal türelmesebbek, meg nem annyira nézik le a másikat, mint a csajok. én jobban szeretek srácnál vásárolni, pedig én is fiú vok
2019. ápr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok! A vége az lett, hogy maradtam egészen eddig a hétig, aztán egyik napról a másikra már nem mentem be. Ennek két oka van:


1. A munkavégzés során továbbra is fennmaradt a nem járnak be sokan dolgozni/vagy ha mégis ott vannak, nem dolgoznak státusz/én dolgozom egyedül.

2. Az elmúlt napokban, hetekben több régi motoros is felmondott, fogyatkozik a létszám, sok diák évvége miatt nem tud jönni dolgozni, még kevesebben vannak bent

3. A napokban megláttam a vezetői iroda falán egy FEKETELISTÁT, amin az áll, hogy aki 72 órán belül mondja le a munkát, 5000 ft levonás jár ezért. Mondanom sem kell, ez csak diákokra érvényes és csak diákok vannak a listán. Nekem kétszer kellett SULI MIATT lemondanom a melót, mert én nem főállásban vagyok, tovább kellett bent lennem suliban és jelenleg úgy áll, ha nem viszek azokra a napokra orvosi igazolást, levonnak 10e ftomat.

4. Az előzőhoz kapcsolódóan: Minden esetben elfogadhatatlannak érzem, hogy egy diáknak, aki suli mellett jár dolgozni, vonjanak a fizujából. Pláne, hogy én tényleg be is járok és az ilyenkor nincs számon tartva mikor heti 40 órákat húztam le nekik fillérekért/órákon át egyedül termeltem csomószor/bementem pluszban csomószor stb.


Jelenleg úgy érzem, hogy ők úgy fölényeskednek hogy közben nagy sz.rban vannak, mert alig van ember aki nekik dolgozna, de aki van is lehúzzák róla a bőrt is, ha nem tud bejönni megvágják a fizuját - és még a személyzeti étkezést is vonják a fizuból 😄

2019. ápr. 28. 22:01
 19/20 A kérdező kommentje:
15 ezret húztak le múlt havi fizumból. 🤣
2019. máj. 21. 16:10
 20/20 Vree ***** válasza:
100%

Köszi az élményeket :D

Mondtam, hogy egy genny banda xD

2019. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!