Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyha mindenhol 1-3 év...

Hogyha mindenhol 1-3 év szakmai tapasztalatot várnak el, akkor hogy helyezkedjek el?

Figyelt kérdés

Frissdiplomas palyakezdo vagyok (szoftverfejleszto) es 2 honapja prpbalok eljelyezkedni, de sehova sem akarnak felvenni. Legutobbi interjún minden jol ment, szandekosan atlag alatti berigenyt adtam meg, hogy biztosan felvegyenek es arra sem meltattak, hogy visszajelezzenek, hogy nem engem valasztottak.


Teljesen el vagyok keseredve, mert 3,5 evet elszartam az eletembol az egyetemre es az allitolagos munkaerohiany ellenere is nagy mehezsegeim vannak az elhelyezkedessel. Voltak cegek, akik elvileg szivesen latjak a palyakezdoket, de nem vettek fel azzal az indokkal, hogyast valasztottak. Ez egy honapja volt, viszont 2 napja ugyan azt a poziciot ujra meghirdettek. Egyszeruen nincs otletem, hogy hogyan novelhetnem az eselyeimet.


2019. márc. 20. 12:09
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Volt szakmai gyakorlat, de ott meg szartak a fejemre, költözött a cég és kb. semmi konkrét munkát nem adtak, a vége felé sikerült csak leülnöm a főnökkel beszélni, hogy kéne valami munkát adnia már.


C# mellett ismerek több design patternt is: Singleton, Dependency injection, observer, stb... OOP, MVC ismereteim is a helyén vannak. Keretrendszerekből használtam már ASP.NET-et, Entity Frameworkot. 3 betűs technológiákból WPF-et ismerem. Frontend téren html, css alapok megvannak, JavaScript az még nem igazán megy, nem sokat javascripteztem, ezért az itteni frameworkokkel nem igazán foglalkoztam még, de hallásból/látásból azért ismerem a frontend frameworköket (Angular, Vue.js). Alap SQL ismereteim megvannak, bírok normális lekérdezéseket írni, adatbázist tervezni, tárolt eljárásokat írni, PL/SQL-eztem is egy keveset, szóval valamennyire ahhoz is értek.

2019. márc. 20. 13:47
 12/18 anonim ***** válasza:
15%
Egyetemistaként volt lehetőséged szakmai gyakorlatra, hobbi projektekre. Ha ma 1 hónap alatt nem tudsz fejlesztőként elhelyezkedni, akkor ott valami baj van veled.
2019. márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Igen, biztos velem van a baj, amiért egy 2 hónapos szakmai gyakorlat és egy 3 éves elméleti képzés nem ad 1 év valós szakmai tapasztalatot.
2019. márc. 20. 19:05
 14/18 anonim ***** válasza:
33%

Nem ad kèrdező.

Keresned kellett volna màsik helyet minimum egy èv gyakorlattal kellene rendelkezned,az egyetem 3 ève az max 2 hónapnak felel meg,sajnos.


Senior Java fejlesztő vagyok tudom miről beszèlek.

2019. márc. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
50%
2 hónap szakmai gyakorlat az WC papìr se.
2019. márc. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Próbálj meg gyakornokként jelentkezni minél több helyre. Lehet hogy eleinte nem fizetik meg jól, de valahol el kell kezdeni.


Én más területen vagyok (építőipar) de a szakmai gyakorlat segített elindulni. Annyi, hogy nem a kötelező 1-2 hónapot nyomtam le, hanem közel egy évet aktívan, ugyanúgy dolgozva mint az ott dolgozók egy teljes projekt erejéig. Onnan már volt elindulási alapom más helyre. Azóta eltelt még 3 év már sokkal több mindent fel tudnék hozni.

2019. márc. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Hiába írják rengeteg helyen, hogy 1-3 év szakmai tapasztalat kell nekik, szerintem érdemes elküldeni sok helyre, ha ez nincs is meg, mert: 1, ha igazán kell nekik ember, akkor 2, még ezt az időszakot el nem érő embert is behívnak, és az ott tapasztaltak lesznek szerencsés esetben a mérvadó.
2019. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Lehet emlegetni a szakmai gyakorlatot, de nem sokat ér. Nem fedi le azt a gyakorlti időt amit elvárnak, szakmában dolgozó meg úgy is tudnia fogja, hogy amit ott tanítanak nagykából sz art sem ér.
2019. márc. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!