Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen érzés jól keresni,...

Milyen érzés jól keresni, szép házban élni?

Figyelt kérdés

Szép új autót vezetni és bármit átlagos dolgot csettintésre megvenni?


Például arra gondolok elromlik a TV, elmész a MM-be ohh 200ért veszek egy Samsung uhd smart tv-t.


kijött az új macbook pro na akkor veszek egy a régi helyett stb.


----


Ja és irigykednek körülöttetek?



2019. márc. 25. 20:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
36%
Azért amikor alap dolgokat nem tudsz megadni a kölyködnek, mert keleten ragadtál, emellett ember maradtál, akkor van különbség élet és élet közt. Ha tudásom és munkám szerint lennék fizetve, és nem a féktelen túlóra kellene ahhoz, hogy a pénzügyi hónap is kb 30 napos legyen, akkor már több időm maradna a saját életemre, már nem csak hétnaponként tölthetnék minőségi időt a fiammal. A jól élő gazdáink csak ezt képesek kihasználni, hogy nem látnak el több elismeréssel a munkánkérz, csak annyival, ami egy szerény jobbágynak jár. És megy a melldöngetés, hogy negyedmilliós bér (a bruttóval jön persze, elfelejtette a negyedikes matekot), meg hogy miért nem hajtasz jobban (ahhoz előbb talán rendesen kéne enni), meg minek iszol annyit (miből, te szerencsétlen?). Tehát igencsak igaz a hír: agyat nem vehetsz.
2019. márc. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%

A kérdés önmagában nem lenne rossz, de amiket alá írtál...nos magyarban "gazdagnak" mondják.


Pedig magyarban élő emberek is ugyanúgy megveszik a százezres cuccokat csak máshoz nyúlnak forrásként.


Pl volt egy felmérés ahol kiderült:

Minden 5.embernek iphone-ja van.


200-500k semmi ha bele gondolsz.

Az más, hogy magyar körülmények hol tartanak.


S ne is utazz messzire csak pl ausztriába. Nézd az ottani fizut.


Tudnak megélni, gyűjteni az emberek, a tizenévesek saját zsebből kifizetett autóval járnak, kivéve azok kik nem tudnak pénzzel bánni s csak szórják.


De a pénz rosszúl kezelése sok helyen gond, országtól függetlenül.


Szép új autó?

Az én autóm ára(nem 7-8mill.) 2,5db 10cm széles 300m/1db műanyagból van. 😂


A hobbim a munkám részben. Alkotó művész lélekként olyan formába is dolgozok, hogy az átlag embernek a mai világban "korszerű" alkotást adjak el, amit a mindennapokban is tud hasznosítani.


Maga a műanyag pedig ingyen volt, egy egész raklappal, amin több tekercs volt. Érdemes cégeknél tavasszal érdeklődni van/lesz-e szelektálás. Párral pedig kapcsolatot is tartom folyamatos olcsó alapanyag forrásként.

Számukra szemét, számomra alapanyag.


Azok az emberek irigykednek, kik alul maradnak s önmagukkal se jutnak 1-ről a 2-re 😞


Nincsenek ötleteik, céljaik, betokosodottak, csőlátásúak, csak álmodoznak pl a lottó nyereményéről.

Az helyett hogy szembe néznének önmagukkal s elemeznék legbelül magukat, mivel minden ott kezdődik s dől el, főleg a kezdetben.


Mikor visszamentem pár papír miatt egyik céghez ahol dolgoztam (akkor csak 8általánosom volt, mikor ott melóztam a kezdetekkor, semmim nem volt)

Szomorú volt látni, hogy mennyien megrekedtek ott is. 😢


Ők meg mivel leginkább áskálódóak, mások kibeszélésével voltak lefoglalva a mai napig... Hát ezért nem haladtak.

Jópofiztak, valakiknek az arcukra volt írva az irigység, utálat.

Pedig egy csendes kis alkotó voltam már akkor, aki maga dolgával volt lefoglalva s ignoráltam őket, amikor másokat vagy egymást beszélték ki.


Már akkoriban azt néztem mikből mit lehet kihozni, otthon meló után pedig alkotgattam.


Ez a gondolkodás tesz mássá s emel ki mai napig.


Elektronikába amiket felsoroltál azok "átlagosak" , a hétköznapi emberek marhaságai.


Részemről egy összerakott jó minőségű pc, táblamonitor az ami hasznos, kell is munkámhoz s leesik az ember álla, amikor látják s engem is ahogy munkálkodok rajta 😊


Vagy pl biciklim, ami nem 200-300k.


S ne keverjük a Normális élethez való keret nem "gazdag" kategoria.

Sokan keverik ezeket.


De pl bácsikámnak globális céghálózata van. Ott viszont a gyerekekkel gond van.


Pl a srác így csajozik:

"van hajóm, randizunk?" 😂

Ismim lányánál játszotta el, a válasza:

"nem neked van hajód, hanem apucidnak" s ott hagyta 😂

2019. jún. 27. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Jól keresünk, de azért, mert sok igényünkből lejjebb adtunk: nincs még ház, nem akartunk akkora hitelt. Nem fontos az 500ezres TV ha 150-ért is jót kapunk.

Egy időben megvettünk minden "hülyeséget", ma már elgondolkodunk, tényleg kell-e.


Valóban az ember megszokja, és még többre vágyik - vagy többet keres, vagy takarékoskodni kezd a dolgaira.


A jó dolgok, hogy nemrég vettünk kocsit, meg tudtuk engedni magunknak az egyszerű, de újszerű 2 éves kocsit a 10-20 éves helyett. Ez szuper megnyugvás. Idén ellopták a telóm, tudtam egyből venni egy középszintű újat.

Ha valami nagyon megtetszik, megvesszük simán. Azért 20ezer Ft felett meggondoljuk erősen, mit veszünk, megéri-e. Gyerekvállalásnál ha kiesik egyikünk keresete (ugyanúgy keresünk) azért az érvágás lesz.


Biztos irigykednek. Pld az utónkkal nem dicsekszünk, meg a keresetünkkel se. Őszintén, nem hat meg. Nem volt egyszerű életünk, én kifejezetten szegény családból jöttem. Nagyon jó a pénzkultúránk és sokat tanultunk hogy ide eljuthassunk.

2019. jún. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!