Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Cég mit tehet akkor ha régi...

Cég mit tehet akkor ha régi embernek felmondott mondván jön az új, de az új mégse jön, a régi meg pár nap és távozik?

Figyelt kérdés

A cég etikusan korrekten ki tudja még magát vágni ebből a szituból?


Régi évek óta ott levő emberével elégedetlen, keres újat és talál. Amikor talál a réginek felmond. De az új ember meggondolja magát mégse jön, a réginek viszont már felmondtak. És a régi úgy van vele azok után hogy megmondták neki nem jó a munkája és jön az új a helyére egy napot nem tölt itt pluszban tovább. Lejár neki az a pár nap amíg még be kell járni , aztán megkezdi a felmentését ami jog szerint jár neki és be nem teszi többet a lábát.


Ez a szitu.

A cég ebből még ki tudja vágni magát valahogy?


Ugye egy „még újabb„ embert lehet keresni de az idő akár hónapok is, és a régi ember meg pár nap és feláll végleg.


2019. ápr. 26. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szívás. Esetleg egyezkedhet a régivel, hogy tanítson be addig valakit, vagy vállalja el megbízásival a munkát.
2019. ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Így járt a munkáltató.
2019. ápr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez ciki. A munkáltatónak kellett volna előre gondolkodnia. Pl. inkább fizetni 1 hónapra két embert, és akkor felmondani a réginek amikor már ott az új. de az ilyen fillér b* munkáltatók megérdemlik. Ez Magyarország. Ha annyira rossz volt a régi akkor miért akarnád tovább tartani? Ha meg nem volt rossz miért lett elküldve? (gondolom az új 500Ft-al kevesebb kér havonta).
2019. ápr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez van mikor két szék közül a földre ülsz :D

Általában ez úgy néz ki hogy akkor a többi dolgozó és vagy a főnök többet dolgozik amég nincs meg az újonc.

Vagy romlik a cég teljesítménye, bár ezt munkahely válogatja, nem mindegy hogy egy árúfeltöltő lépett le vagy a könyvelő. Ha az ott dolgozók eltudják végezni a hiányos munkás munkáját átmenetileg akkor megoldják túlórákkal, hajtással, ha nem, akkor szívás.

2019. ápr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 1X jártam így. Kirúgtak, de nem volt ember a gépre helyettem, és aki meg jött volna, annak nem volt meg egyik szakvizsgája.

Én maradtam még a srác le nem vizsgázott, de azzal a feltétellel, hogy dupla fizu, és minden megkezdett hónap számít. 1 hónapot ledolgoztam, a 2. hónapból meg 3 vagy 3 napot, de a teljes, dupla havi fizut megkaptam.

2019. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

„gondolom az új 500Ft-al kevesebb kér havonta).“



nem, teljesen rosszul látod és ez az eset is szépen mutatja a munkaerőpiacon lezajlott változásokat. Az új ember kb 70.000 bruttóval többet kapott volna mint a régi (noha tapasztalata kb negyedannyi), és mégis ez is kevés. Mert másutt meg még ennél is többet kap majd.


Azért a cégnek is észre kéne venni hogy 2019-et írunk és nem 2005öt. De nem veszi észre.

2019. ápr. 26. 14:11
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ha a régi is megkapta volna azt a 70 ezer bruttót (ami 46.550 nettó), akkor jobban odatette volna magát.
2019. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A Balázska Bt.-nél ez nem okoz problémát. Legfeljebb a megmaradt pár ember napi 32 helyett 45 órát fog dolgozni. De ez nem probléma, fizetést úgysem kapnak érte, felmondani meg nem mernek, mert mind remeg, hogy ha kirúgják, mehet "a közmunkába a semmibe".

Ja, tényleg: idén kaptatok már fizetést vagy még nem voltatok annyira jó gyerekek, hogy a magasságos alkesz főnök bácsi pénzt is adjon nektek?

2019. ápr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor a főnök visszahívja (bocsánat, visszaCSÁBÍTJA) a régi embereit a céghez, ahogy már felvázoltad az előző 600 kérdésedben, Balu.
2019. ápr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8: Nekem a novemberi bére jut eszembe. Azt vajon megkapta már? :)
2019. ápr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!