Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Irodában a munkatársnak...

Irodában a munkatársnak nagyon szemtelenség azt mondani, hogy ő nekem nem a barátom (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Ha valaki,


1. amikor kér valamit (csinálj meg helyette egy munkát, add vissza egy kivett szabadnapod, hogy elmehessen ő, stb)


2. vagy amikor már sok kérése után ő is teljesíti más kérését


állandóan azt teszi hozzá, hogy "azért, mert mi barátok vagyunk és a barátok között ez így működik" vagy, hogy "mi egymásnak a második családja vagyunk", stb. nagyon nagy szemtelenség lenne azt mondani, hogy mi csak kollégák vagyunk?


A többiek imádják őt. Nekem viszont több kell egy barátsághoz, illetve valakit nem érzek a családomnak csak úgy; ezt tetézi, hogy én annyira nem kedvelem.


Valahogy ezt feleslegesnek érzem, kissé idegesítőnek.


Az már egy határ túllépése, ha finoman megkérem, hogy a kolléganőjének nevezzen és ne "csöpögjön"?



2019. ápr. 27. 06:59
 1/6 A kérdező kommentje:
(ja, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy ő se igazán kedvel engem)
2019. ápr. 27. 07:01
 2/6 anonim ***** válasza:
Mosolyogva, határozott hangon meg lehet ezt mondani szerintem (megértem hogy számodra ez kínos, kellemetlen, nekem is az lenne).
2019. ápr. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TR75 ***** válasza:

Legközelebb, amikor azt mondja, hogy barátok között ez így szokás, akkor te válaszold azt, hogy

1. "Nem, mi csak kollégák vagyunk, de a korrekt viselkedés szabályai szerint ez így helyes" vagy

2. "Én kizárólag a korrektség miatt segítek, noha nem vagyunk barátok, csupán kollégák" vagy

3. "Akkor jó, tehát ránk ez nem vonatkozik" (esetleg tedd hozzá, hogy "Miklós" - vagy valamelyik másik ellenszenves szereplő nevét a Barátok köztből).

A második család sajnos igaz (ahogy a második otthon is), ha erre hivatkozik, akkor mondhatod azt, hogy a családtagjait is készen kapja az ember, azokról nem tehet, ezért igyekszik velük is korrekt kapcsolatot ápolni, ha ez lehetséges.

Nem értem én sem az ilyen folyton bratyizó embereket (bár az is lehet, hogy az illető csak azért teszi hozzá a barátos-családos dolgot, hogy kényelmetlenül érezd magad, ha nem segítesz neki, tehát csak kihasznál és ezzel fedezi magát).

2019. ápr. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én keresnék valami példát a közelmúltból, ahol ő nem viselkedett "barátként" és felhoznám példaként, hogy "barátok között ezt így szokás csinálni, de te nem így tettél, szóval nem, nem vagyunk barátok."
2019. ápr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyíltan ne helyezkedj vele szembe szerintem, mert tapasztalatból mondom, hogy az ilyen manipulatív emberek végtelenül rosszindulatúak. Lehet, hogy a többiek sem imádják, csak tartanak tőle és nyaliznak neki. Persze hogy úgy helyes, ahogyan te gondolod, de nem biztos, hogy a szemébe kellene mondanod. Ha megkér valamire mérlegelj: különösebb megerőltetés nélkül el tudod-e végezni, nem megy-e a saját munkád rovására, stb. Ha úgy ítéled meg, alkalmanként tegyél neki szívességet, de hangsúlyozd: persze, barátok közt így működik, legközelebb te jössz! Ha viszont nem fér bele, akkor udvariasan utasíts el: Sajnos be kell fejeznem a saját feladatomat, nem fér bele. Ma nem tudok tovább bent maradni, stb. És ha neked van szükséged segítségre tőle, akkor persze fordítsd vissza felé az érveit: A múltkor én segítettem, most te vagy a soros, tudod, barátok közt ez így működik, te mondtad, stb.
2019. ápr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 TR75 ***** válasza:

#5

Ha manipulatív és rosszindulató a fazon, akkor az említett "A múltkor én segítettem, most te vagy a soros, tudod, barátok közt ez így működik, te mondtad, stb" szöveg falra hányt borsó lesz.

Nagyjából teljesen mindegy, hogy mit mond vagy csinál a kérdező, jól nem jön ki belőle. Ha igent mond, előbb-utóbb csicska lesz, mert egyre többet "kér" majd tőle a kolléga, ezáltal a saját munkájának a rovására is segíteni fog. Ha pedig nemet mond, akkor a kolléga kipécézi magának és ellenséget csinál belőle, megindul a mobbing és miegyéb.

2019. ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!