Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy Magyarországon aki akar, az ma tud is dolgozni, amikor most is ugyanúgy mindenhová a talpraesett emberek jelentkezését várják csak?

Figyelt kérdés
Állásinterjún ránéznek az emberre, és azonnal azt mondják, hogy köszönik szépen, de nem engem keresnek... Igen, ránézésre! Magyarul ugyanazt csinálják a munkáltatók, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt, ugyanúgy válogatnak most is! Minimálbért fizető munkáknál is ezt csinálják, igen, semmi túlzás nincs benne! Akkor hol van mégis az a rengeteg lehetőség, amiről sokan okoskodnak, hogy bárki el tud helyezkedni?

2019. máj. 1. 12:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Sajnos akkor úgy tűnik, hogy a legtöbb ember munkájának "minimális értéke van". (Habár nélkülük nem lenne mit enned, vagy mit megvenned, de sebaj.)
2019. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én is ezt tapasztalom. Egy-egy állásra százával érkeznek állásajánlatok, kicsi az esély, hogy pont te kerülj be, főleg, ha alulképzett vagy és főleg ha túlképzett vagy és főleg ha nem teljesen passzol a végzettséged. Vannak bizonyos végzettségek (pl. egyes diplomák is), amiből az egész országban jó ha 5-öt keresnek a legnagyobb álláskereső portálon. Sokan nem tudnak az ország másik végébe költözni egy állás miatt, nem beszélve arról, hogy a cég se örül, ha albérletet kéne támogatni neked. Van olyan, aki már kb 50 helyre jelentkezett, és vagy vissza se jeleznek, vagy köszönjük, de nem önt választottuk, vagy ritkán behívják interjúra, ahol még el is mesélik, hogy 20-an, 77-en vagy ki tudja hányan jelentkeztek az állásra, meghallgatnak, köszönjük majd jelentkezünk, aztán vagy jeleznek, hogy nem, vagy még azt sem. És ez előfordul diplomásokkal is, meg középfokú végzettséggel is. Nem lehet mindenki fiatal burkoló férfi vagy éppenséggel villanyszerelő, nem beszélve arról hogy ők inkább maszekolnak, nem állásokra jelentkezgetnek. Egy nem fiatal, középfokú végzettségű nőnek, vagy diplomásnak marad a bolti eladó állás, ha... mert van ahová csak huszonéveseket vesznek fel. Szóval vannak hiányszakmák, de én még arról is hallottam, hogy több hónap után végre jelentkezett egy villanyszerelő egy céghez és miután meghallotta, hogy nettó 160-at adnának neki, azonnal elköszönt. Nem hiányszakmában túljelentkezés van inkább. A hirdetésekben meg valóban csúcs jelölteket várnak, és megtehetik, hogy válogassanak.
2019. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!