Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogos az a felvetés, miszerint...

Jogos az a felvetés, miszerint az értelmes emberek nehezen érvényesülnek egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Bár abszurdnak tűnhet ez az állítás, mégis teszek egy kísérletet. Volt egy műsor régen a tvbe, ahol egy csoportnak kérdéseket tettek fel, és minden helyes válasszal közelebb kerültek a pénznyereményhez, miközben minden körbe valakit kiszavaztak. Az okosak természetesen bent maradtak, hiszen mindenkinek az volt a célja, hogy minél tovább jussanak. Viszont a vége előtt pár körrel, a rendszer megfordul, és a pár bent maradt buta, kiszavazta az okosat/okosakat, hiszen veszélyt jelentett rájuk nézve.

Rég óta van egy sejtésem, miszerint nem vagyok olyan hülye, mint ahogy azt szinte az összes munkahelyemen állították rólam. Gyakorlatba mindig az alja munkát végeztem, ez alól kévétel volt, ha valahol elakadtak, mert akkor segítettem. De mindig lenézően viselkedtek velem, lekezelően. És úgy is beszéltek velem mintha hülye lennék. Ezt is hittem magamról. Most egy olyan munkahelyen vagyok ahol nincs szükség egyik szakmámra se. Gondoltam kipróbálok egy olyan helyet, ahova más emberek képzelnek engem.

Nos itt is ugyanaz a helyzet, pedig ez a munka borzasztó primitív, és egyszerű. Két nap munka után 1 hibát vétettem, nem többet, egyetlen egyet, elvettek onnan és megvonták a bizalmat tőlem. Pedig jól haladt a csapat, mivel kezdő vagyok ahhoz képest bőven norma felett teljesítettünk, véleményem szerint nem okoztam csalódást. így most két dolog körvonalazódik bennem: Vagy annyira elképesztő hülye vagyok, hogy semmire nem vagyok alkalmas, vagy jogos a kérdés amit feltettem. :D


2019. máj. 3. 21:36
1 2
 11/12 Laylah ***** válasza:

Gyári munkán voltam hónapokig, a kollégákkal nem igazán jöttem ki, a viszonyunk leginkább semleges volt, viszont akadt pár ember, akik nem szimpatizáltak velem ilyen-olyan okok miatt, nem kötötték az orromra sosem. Gondolom azért, mert nem voltam olyan mint ők, nem vettem részt a petykapartikban, nem beszéltem ki ok nélkül másokat, nem osztottam meg a magánéletemet teljes mértékben, és abszolút hidegen hagyott, hogy mondjuk milyen márkájú körömlakkot használnak egyesek, vagy hohyan csalják a férjeiket.

Aztán átkerültem irodai melóra cégen belül, a volt közvetlen kollégák egy részét meg azóta is annyira eszi a méreg, hogy csak bámulnak, ha arra járok, de vagy egyáltalán nem köszönnek, egyik-másik még a fejét is elfordítja, vagy kelletlenül odaböfögnek egy hellót, mellé olyan szemeket meresztve, mintha meg akarnának ölni. Ellenben itt, az irodán teljesen más a környezet, mindenki rendes, segítőkész, jókedélyű, de természetesen, nem erőltetetten, és jobb témák szoktak előkerülni, mint hogy kinek a kije mit csinált és úúú.

2019. máj. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod
2019. máj. 8. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!