Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás úgy, hogy a főnökkel...

Felmondás úgy, hogy a főnökkel és még másik 6 kollégával egy irodában vagyok?

Figyelt kérdés
Nem akarom a többiek előtt beadni a felmondásomat, szerintem nem tartozik rájuk. Egy tárgyalónk van, de általában foglalt, előre kell rá időpontot egyeztetni, így elég nehezen lenne kivitelezhető. Arra is gondoltam, hogy megvárom míg a kollégák hazamennek, a közvetlen főnököm úgyis tovább bent szokott lenni. Vagy hagyjam ki a közvetlen főnököt és kopogtassak be a munkáltatói jogkörgyakorlóhoz, aki egyedül ül , ám sokszor nincs bent..de hátha? Nem lenne először célszerű a közvetlen főnököt tájékoztatni? Ti hogy csinálnátok?
2019. máj. 5. 08:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én átérzem és megértem, mert ebben a cipőben jártam. Én egy hétfő kora esti időpontban felhívtam és elmondtam neki, hogy nem túl optimális helyzet a telefon de ez, ez és ez van, holnap reggel az asztalán lesz a felmondásom.

Kínos csend és marasztalni akarás, de mondtam, hogy a döntésem végleges. Arra kért, hogy hamarabb menjek be reggel és még beszéljünk erről. Másnap mentem, mire a többiek beértek, ott voltunk és bejelentette a felmondásom.

2019. máj. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

"Na és a legjobb az egészben, hogy a főnök általában úgy dolgozik, hogy zenét hallgat, be van dugva a füle. Egyszer szóltam neki, hogy munkaidőben kiszaladok valamiért egy fél órára, de először észre se vette, hogy hozzá beszélek, pedig direkt felálltam és közelebb mentem hozzá."

Ez mondjuk elég sokat elárul róla, hogy milyen elképesztően tutyimutyi vagy.

2019. máj. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy tutyimutyi is vagyok, de a sok negatív, támadó emberrel kölcsönös a meg nem értés ;)

Egyébként reggel csak unalmamban írtam ki a kérdést, hogyha egyszer felmondásra adnám a fejem ezt hogy szokás megoldani ilyen helyzetben, mivel nincs akkora tapasztalatom felmondásban/kirúgásban, mint itt láthatóan sokaknak, akik csak leszólni tudják az embert.

Azért megnézném ti mit csinálnátok, ha a főnökötök bele van merülve a zenébe és a gépbe, kizárja a külvilágot, ott álltok tőle 3 méterre és nem hallja, hogy hozzá beszéltek?!? Én odaléptem és egyértelműen felé fordulva közöltem vele újra, szóval kíváncsi lennék ezt hogy lehet nem ennyire "tutyimutyi" módon megoldani? Belerúgsz kettőt, kirúgod alóla a széket vagy csak szimplán az asztalára csapsz, hogy ugyan már mit képzel?


(Én egyébként arra jutottam reggel amikor felmerült a dolog, hogy megvárnám, míg a többiek hazamennek, hisz úgyis később járok, így kettesben maradnánk és simán meg lehetne beszélni a dolgot. Lehet, hogy túlgondolom a dolgot, de hát reggel nem tudtam tovább aludni... :)

2019. máj. 5. 21:14
 14/17 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés egyáltalán nem arról szól, hogy hogyan kell felmondani, hiszen ezzel Te is teljesen tisztában vagy.

A kérdés arról szól, hogy hogyan kell egy emberrel négyszemközt pár percet beszélni. Ezt viszont továbbra sem tudom felfogni, hogy egy felnőtt embernek hogy okozhat ekkora problémát.


"Azért megnézném ti mit csinálnátok, ha a főnökötök bele van merülve a zenébe és a gépbe, kizárja a külvilágot, ott álltok tőle 3 méterre és nem hallja, hogy hozzá beszéltek?!? Én odaléptem és egyértelműen felé fordulva közöltem vele újra, szóval kíváncsi lennék ezt hogy lehet nem ennyire "tutyimutyi" módon megoldani? Belerúgsz kettőt, kirúgod alóla a széket vagy csak szimplán az asztalára csapsz, hogy ugyan már mit képzel?"

Szentséges atyaúristen, ezt Te most teljesen komolyan gondolod? Komolyan ennyire képtelen vagy más emberekkel kommunikálni? Tudtam, hogy vannak nagyon erősen introvertált emberek, de ez teljesen meghökkent.

De akkor segítek! Az ilyesmit úgy szokás, hogy ha nem vesz észre, akkor felkelted a figyelmét, hogy rád figyeljen, mert mondani szeretnél valamit. Megtapogatod a vállát, a karját, a látóterében legyintesz, hogy szeretnél valamit.

Nem kell se kirúgni alóla a széket, se az asztalára csapni, se felgyújtani hozzá a szemetest mellette...

Anyám borogass...

2019. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Na hát ez az! Tehát ugyanazt tennéd amit én tettem: közel léptem hozzá, hogy egyértelművé váljon, hogy hozzá beszélek, még talán legyintettem is, nem emlékszem, lényeg hogy ekkor már figyelt. Egyszóval amit én tettem az először tutyimutyi, de amikor kiderül, hogy magad is ugyanezt tennéd, akkor én már képtelen vagyok emberekkel kommunikálni. Miért is? Te baromi nagy értelmezési zavarban szenvedsz.


Egyébként az ég világon semmi problémám nincs a személyes kommunikációval. A lényeget sikerült is megragadnod: NÉGYSZEMKÖZT. Azaz a főnökömmel négyszemközt szeretném a dolgot megbeszélni, nem pedig a folyosón, ahol emberek mászkálnak vagy a másik 6 kolléga között. Nem azt kérdeztem, hogy mit mondjak/hogyan mondjam/mit tegyek, stb, hanem azt, hogy ki milyen módon oldaná ezt meg, mert veled ellentétben kíváncsi voltam mások véleményére. Na nem az ilyen - remélem - trollokéra, mint te, mert ennyire hülye nem lehet egy ember. Nem véletlenül vannak a válaszaid 51%-ra értékelve, az üres életed miatt idejársz kötözködni jobb dolgod híján. Egy abból is látszik, hogy egyik szavaddal agyonütöd a másikat, azt se tudod mibe köss bele, így összevissza vagdalkozol. Elég szomorú, hogy ez az oldal ilyen alacsony szintre süllyedt és a moderátorok mindenféle agyhalottnak engedik a trollkodást.

2019. máj. 5. 22:18
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
Elképesztő. :)
2019. máj. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szólsz neki, amikor kettesben vagytok, hogy négyszemközt akarsz vele beszélni munkaügyben. Ha sanszos, hogy nem tudtok kettesben lenni még a "szólás" erejéig sem, akkor rápingelsz vagy küldesz neki egy mailt.
2019. máj. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!