Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezért tényleg érdemes kirúgatn...

Ezért tényleg érdemes kirúgatnod magad?

Figyelt kérdés

Adott X munkahely.


Világosan el van mondva, le van írva, és ki is van rakva piktogrammal, hogy TILOS a mobil, okosóra, és hasonló cuccok.

Erre diplomás emberek mégis beviszik és használják.

Utána meg sipítoznak, a kirúgás miatt.


???


2019. máj. 8. 12:31
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

10.-nek.


De miért lenne primitívség? Ha ki van írva, hogy "BELÉPNI TILOS!", akkor te mégis bemész? És kivered a balhét, hogy miért tilos? Ezzel magadat égeted!

2019. máj. 8. 14:46
 12/27 anonim ***** válasza:
16%
Akkor a "belépni tilos" helyett jobb ha azt írom ki, hogy "belépni tilos, ha ön is egyetért ezzel"
2019. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
igen
2019. máj. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
69%

Első ügyfélszolgálatos helyemen be lehetett vinni az elektromos kütyüket az irodába (táskába/zsebbe elpakolva, lenémítva vagy kikapcsolva), de használni TILOS volt. Ha fel kellett hívnod valakit, ki kellett menned; azért is szóltak, ha a FB chat-et gyorsan megnézted vagy egyáltalán kitetted ezeket az asztalra, úgyhogy a kérdés nem kamu.


Ha van egy szabály egy munkahelyen, azt nem lehet megszegni.


Ez érvényes mindenre;


Ugyanúgy, pl ha elő van írva egy dresscode én meg helyette szabadidőben bemegyek, nem egy nagy csoda, ha írásbeli figyelmeztetést kapok vagy kirúgnak.


Szóval a kollégáidnak nincs joga felháborodni. Ha tilos a fent említett dolgokat (mobil, okosóra, stb) bevinni és ők beviszik, jogos a büntetés érte.

2019. máj. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

14.-nek.


Igen, erről beszélek, és azt nem értem, hogy ez miért nem érthető felnőtt, diplomás embereknek?


Az öltözködésről ne is beszéljünk... :(

2019. máj. 8. 15:44
 16/27 anonim ***** válasza:
51%
Mi köze ennek a diplomához?
2019. máj. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

16.-nak.


Az, hogy nálunk 100-ból 99 ember diplomás! És 100-ból heti 1-2 repül az értetlensége miatt!

2019. máj. 8. 16:08
 18/27 anonim ***** válasza:
57%

"Az, hogy nálunk 100-ból 99 ember diplomás!"


A kettő között nincs ok-okozat összefüggés. Nem azért értetlenek mert diplomások, se fordítva.

A diploma (mostanában egyre jobban) nem jelent logikus gondolkodást, etikus viselkedést se intelligenciát, csak azt, hogy le tudott vizsgázni néhány tárgyból (magolással, puskázással, kenő pénzel ki hogy). Jellemzően nem diplomás, alacsony képzettségű emberek szoktak mögé vizionálni nem feltétlen létező tulajdonságokat.


Ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy egyes kékszeműek meg beviszik a telefont.

2019. máj. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

18.-nak.


JA! Én kérek elnézést, amiért, azt hittem, hogy 20-30-40+ éves, diplomás ember, aki talán már dolgozott más, hasonló helyen, az képes felfogni ennyire alap dolgokat.


Köszönöm a válaszokat!

2019. máj. 8. 16:45
 20/27 remetdol ***** válasza:
79%
Én kérek elnézést amiért nem érted, hogy ennek semmi köze a diplomához.
2019. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!