Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem diplomàs munkahelyet...

Ha nem diplomàs munkahelyet pàlyàzok, nem is szakirànyút èrdemes beleírnom az önèletrajzba, hogy diplomàm van?

Figyelt kérdés
Nos, pàlyatèvesztett vagyok, nem érdekel, amit tanultam, sosem fogok abban dolgozni. Olyam munkàt szeretnèk, amit èlvezek. Ilyenkor èrdemes letagadnom az egèszet vagy azért ìrjam bele?
2019. ápr. 16. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy dolgoztál-e egyetemen mellett, mert ha nem, akkor rákérdezhetnek, hogy mit csináltál X évig, ha nem tanultál/dolgoztál.
2019. ápr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még gyorsétterembe jelentkeztem én az önéletrajzomba beírtam a 3 év egyetemet, hiába semmi köze nincs a bölcsész BA diplomámnak ahhoz, hogy én képes vagyok a vevőket kiszolgálni.


Érdemes beleírni az egyetemet, hogy lássák, miket csináltál. Ha nem; Max, ha látják az X évet üresen, interjún rákérdeznek, hogy addig mit csináltál és úgyis elmondod. Nem fognak azért rossz szemmel nézni rád, mert olyan diplomát szereztél, aminél rájöttél, hogy mégsem azt szeretnéd csinálni, nem gondolnak gyengébbnek, nem mondják azt, hogy nem vagy kitartó, stb. :)

2019. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Dolgoztam egyetem mellett vègig. 7 ève vègeztem el, azóta külföldön dolgozok, nem a szakmàmban. Kèszülök hazamenni.
2019. ápr. 16. 15:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezzel gondban voltam én is, úgy döntöttem kihagyom a diplomát, az utóbbi időben csak baszogattak érte, ha olyan helyre jelentkeztem, ahol nem volt elvárás.
2019. ápr. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó ìgy, hogy kihagytad, mi a tapasztalatod? Jobban ment a munkakeresés? Itt külföldön az elejèn mèg beleìrtam, de akkor mentsègemre volt, hogy a nyelv hiànya miatt keresek egèsz màst. Utóbbi időben viszont màr inkàbb ki is hagytam, mivel nem akartam magyaràzkodni. Nem tapasztaltam különbsèget, csak annyit, hogy nekem kellemesebb volt az interjú. Otthon, Magyarorszàgon mit tapasztalsz?
2019. ápr. 16. 16:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább írd bele mint ne. Bármilyen diplomád is van lejön belőle hogy tanulékony vagy, kitartó, van munkabírásod. Ócskább egyetem elvégzéséhez is kell munka, államvizsga.. Szerintem ártani nem árt.
2019. ápr. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most kezdem a diplomentes önéletrajzzal a keresést, még nincs tapasztalatom. Azért döntöttem így, mert mostanában pár helyen, ahol nem volt elvárás vagy előny, és behívtak, megkaptam, hogy a feladatok nem biztos, hogy az elvárásaimnak valók, mert nem kell hozzá ilyen irányú végzettség. A másik meg, hogy a fizura is mondták, hogy kevés egy diplomásnak. Nem is értettem, hogy az ilyen helyekre minek hívtak be. Nekem egyik helyen sem lett volna probléma sem a feladat, sem a fizu, nyitott voltam mindenre, azért is jelentkeztem.
2019. ápr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De gondolom ezt elmondtad amikor behìvtak. Ennek ellenère sem vettek fel? Igen ezzel èn is ìgy vagyok. Tisztàban vagyok vele, ha tök màs munkakörbe jelentkezem, ahol nem kell diploma, nem fogok ott többet keresni. Ha lesz valami tapasztalod, hogy bevàlik-e diplomamentes cv-vel munkàt keresni, kérlek ìrd meg ide!
2019. ápr. 17. 14:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze, elmondtam. Az utolsó helyről még elvileg kellene visszajelzést kapnom, azt mondták mindenképpen hívni fognak, akár rám esik a választás, akár nem, bár én már lemondtam róla, másfél hét alatt nem sikerült, ráadásul egy egyszerű irodai adminisztrátori munka lenne.
2019. ápr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Màsfèl hèt mèg azèrt nem sok. Ha behìvtak, szerintem nem feltètlen arról van szó, hogy nem feleltèl meg, de sosem tudhatod kikkel àllsz szemben. Csak szimplàn màst vàlasztottak.
2019. ápr. 18. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!