Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan, aki kb 8...

Van itt olyan, aki kb 8 havonta munkahelyet vált? Hogy éled ezt meg? Mások, ti mit gondoltok az ilyenről?

Figyelt kérdés
2019. máj. 9. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Én nem vennék fel egy vándormadarat.

Bele kell fektetni rengeteg energiát, betanítani, segíteni, aztán gondol egyet és lelép.

(Oké, egy-egy gyors váltás benne van, nem azt kapta amire számított, vagy ilyesmi, de akkor meg a három hónap próbaidő alatt is láthatná már)

2019. máj. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Magatol megy mindig vagy elbocsájtják?

Pályakezdőként még elmegy, de felnottkent erdekes.

2019. máj. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Már kitöröltem, de múltkor válaszoltam egy kérdésre, amiben valami informatikás-NASA mérnök osztotta az észt, hogy ő 2 évente vált, mert akkora szaGember, hogy megteheti.

Ja, és csodálkozott a barom, hogy miért nem léptetik elő 2 év alatt sehol!!!


Persze amikor leírtam, hogy ilyen embert fel sem vennék, akkor kifejtette, hogy ez a cégek hibája, és ő akkora istencsászár, hogy megteheti.

2019. máj. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen. Édesapám is évente vált az elmúlt pár évben. Előtte 10 évig volt ugyanott, de az a cég megszűnt lényegében, azóta pedig nem igazán talál normális helyet, értsd pl: kinevezték felelős vezetőnek multinál, a külföldi igazgató meg kitalált olyan dolgokat, amik miatt konkrétan meghurcolták volna (pl mindenféle környezetvédelmi szabályok megszegése, stb), onnan inkább lelépett. A másik helyen nem lehetett egyszerűen elég embert találni, vagy ha mégis, akkor az vagy bement dolgozni vagy nem, nem folyt rendesen a munka. A harmadik cég hazai központját bezáratta az anyavállalat. A negyediknél elvárták volna tőle, hogy heti 7 napban menjen be, 12-14 órákat legyen bent, nyilván papíron 8 óra szerepeljen. Az ötödik multi nekiállt ilyen tipikus ukrán vendégmunkásokkal dolgozni, katasztrófa lett az egész munkahelyi élet.

Most ilyeneknél mit kellene csinálni? Tűrni, nyomorogni és reménykedni? Akkor inkább vált.

Nem szokott neki gondot okozni az új munkahely megtalálása. Most szerencsére úgy tűnik, rendeződnek a dolgok, már 2 éve van ugyanannál a cégnél, és azt mondja jól érzi magát.

2019. máj. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hozzánk egyszer jelentekezett valaki, akinek az elmúlt 3 évben 13 munkahelye volt, be se hívták interjúra, ezt elég rossz szemmel nézik mindenhol. Én mindenhol minimum másfél évet maradtam, csak akkor lépnék egy évnél hamarabb, ha nagyon nem tetszik a munka, de ilyenem eddig nem sok volt.
2019. máj. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Az, hogy valaki 1-2 alkalommal megteszi, még at mondom ok. De, ha valakitől bejön egy önéletrajz és bele van írva több munkahely és, hogy mindegyiken max 8 hónapot töltött el, meg se hallgatnám, lehet. Nem azt mondanám, hogy "Hú de tapasztalt ember lehet, hogy ennyi helyen járt", inkább elgondolkodnék, hogy "mi a garancia, hogy minket nem hagy itt?".


A cégek a komolyabb jelentkezőkret szeretik, akik hosszú távra terveznek; ennek meg pont az ellenkezőjét mutatja a tény, hogy valaki 8 havonta munkahelyet vált.

2019. máj. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél jövedelmet maximalizálni, akkor általában 2.5-3 évente munkahelyet kell váltani. Gyakorlatilag így lehet a legnagyobb fizetésemeléseket elérni. A 2.5-3 éve pedig olyan időszak, amivel a legtöbb cég hajlandó tervezni.
2019. máj. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ragnor válasza:
8 hónap túl rövid idő. Legalább 3, maximum 5 év az egészséges mindkét oldal szempontjából. De kell a váltás, mert fontos a rugalmasság, a változatosság és a váltásra való képesség megőrzése.
2019. máj. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!