Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni munkatársak...

Mit lehet tenni munkatársak közti feszültség ellen?

Figyelt kérdés

10-en dolgozunk együtt. A főnök, én mint helyettese és 8 minőségellenőr. Közöttük van 2db középkorú, 4db 25+ és 2db 21 éves. A két fiatalt nem szeretik a többiek, mert szétszórtak és nem csinálják jól a munkát, de közülük is az egyikre koncentrálódik az utálat.


Az a baj vele, hogy betanították a 3 munkakörbe, de egyiket sem tudja jól megcsinálni, ezért állandósan az egyiket végzi. Abban is sokat hibázik, illetve nem csinálja meg, a másikra hagyja, sokat járkál ki a munkahelyi pasijához.


De nem tudunk rájönni, hogy miért nem igyekszik megcsiálni a dolgokat. Ha elront valamit, a főnök kiabál vele, büntetéseket talál ki stb., ezért észrevettem már, hogy sokszor nekem szól csak, de én meg nem tudok mit csinálni, mert nem rég óta dolgozom ott, gyakorlatilag még én is tanulok a dolgokat.


Hogyan lehetne motiválni szerintetek? Esetleg voltatok ilyen helyzetben? Szeretném megérteni, hogy miért nem csinálja rendesen a munkát, vagy mivel lehetne ezt a feszültséget csökkenteni


2019. máj. 10. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Négyszemközt ülj le vele és mondd el neki amit itt leírtál. Plusz le kell korlátozni a szünetei számát. Sok fiatal motiválatlan, nincs felelősségtudata, ezért hanyagul végzi a munkáját. Valószínűleg ez az első munkahelye és még nem igazán érzi át, hogy kötelezettségei vannak, és hogy rossz szemmel nézik a kollégák, ha nem veszi ki a részét a munkából. És nagyon fiatal, persze, hogy a pasizás jobban érdekli. Az is lehet, hogy nem ez álmai munkája.

Szóval mindenképpen helyre kell tenni a fejében a dolgokat egy alapos beszélgetéssel.

2019. máj. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A főnök beszélgetett vele már sokszor négyszemközt, de ugye akkor nem hallottam, hogy mit mondott pontosan. A szünetek le vannak korlátozva, mindenkinek fél óra jár. De ugye 3 műszakba dolgoznak, mi pedig csak 8-4-ig dolgozunk. Mikor a főnök elmegy, és én maradok, már akkor elkezd kijárkálni, de a többiek elmondása szerint, amint én is elmegyek, onnantól meg mégjobban.


Igen, ez az első munkahelye és biztos nem is motivált. De akkor mivel lehet motiválni? Jutalmazással, ha valamit jól csinál?

2019. máj. 10. 23:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Erre valószínű egy személyére szabott pszichológiai tanulmány adhatna választ, nekem a párom fia olyan, hogy egész életében agyon lett dicsérve mindenért, ezért úgy áll hozzá mindenhez, hogy ő a szupermen, és még ha egy vödör szar is lesz belőle, azt akkor is ő alkotta, és akinek nem tetszik, beveheti.

Én, meg aki idiótának lettem nevelve, egy maximalista fsz lettem, kb folyamatosan az berreg az agyamban, hogyan lehetne a legköltséghatékonyabban, a legjobbat kihozni minden helyzetből.

2019. máj. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem szoktam ilyesmivel dobálózni, de akire nem hat a szép szó, a fenyegetés, és a csapatszellem, azt én kirúgnám a fenébe! Nem értem miért pazaroltok rá ennyi energiát! Nem illik ebbe a csoportba, ennyi!
2019. máj. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én sem tudom miért ragaszkodnak hozzá, én nem vagyok a főnöke hogy kirúgjam. De most hosszabbították meg a szerződését határozatlanra
2019. máj. 11. 09:07
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy van valami betegsége és abból kifolyólag nehezen koncentrál. Nem kell egyből pálcát törni felette.
2019. máj. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!