Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dilemma két munkahely között,...

Dilemma két munkahely között, Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés
A felmondási időmet töltöm a munkahelyemen, mivel felvételt nyertem egy pozícióra, amit el is fogadtam. Viszont tegnap megláttam egy álláshirdetést, ami a leírás alapján jobban tetszik, mint ahová felvettek. Nagyon el akartam menni a mostani munkahelyemről és már kb. fél éve keresgéltem. Azért döntöttem ez mellett, ahová felvettek, mert közel van a lakóhelyemhez, nagyon barátságosak, emberségesek voltak az interjúztatók, a feladatok se rosszak és itt végre nem kérdeztek rá, hogy kb. mikor tervezek gyereket szülni... Viszont a tegnapi hirdetés szakmailag sokkal közelebb áll hozzám és úgy érzem, hogy itt végre olyan munkát végezhetek és olyan feladataim lennének, amiket mindig is szerettem volna. Hirtelen ötlettől vezérelve el is küldtem az önéletrajzom, de most meg furdal a lelkiismeret, hogy mit tegyek, ha behívnak és ne adj Isten még engem is választanak. Soha nem csináltam ilyet, megbízható és lelkiismeretes munkaerő voltam világéletemben, ezért szeretném, ha segítenétek, vajon ilyenkor mi a jó döntés. Persze tudom, hogy ezt mindenkinek egyénileg kell eldöntenie, inkább csak a véleményetekre vagyok kíváncsi. Köszönöm előre is a válaszokat!
2019. máj. 14. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom úgyis próbaidőn leszel még. Én elmennék az interjúra, abból baj nem lehet. Ha nem sikerül akkor maradok. Ha igen és az jobban tetszik akkor megnondom az új helyen, hogy kaptam egy szakmailag kedvezőbb ajanlatot.
2019. máj. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 50 méterre lakom a mhelyemtől. Megfizethetetlen.

Az álláshirdetések meg tele vannak minden földi jóval. Szval meggondolandó. Pénz????? Mert az is játszik, sajnos.

2019. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne legyen lelkifurdalásod, menj el nyugodtan arra az állásra is ha behívnak, amennyiben az jobban tetszik, az előzőt még lemondhatod, majd felvesznek mást a jelentkezők közül. Én egy percig sem haboznék visszamondani, ha a másik állás számomra jobb lenne.
2019. máj. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz,hogy nehogy 2szék közül a földre üljél.En azt választanám,amelyik közelebb van a lakóhelyemhez, de ha nagyon razgaszkodsz és sikerülne a szakmailag jobb hely, arról is szó lehetne.
2019. máj. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A tegnapi hirdetésben lévő cég kb. ugyanannyira van a lakóhelyemtől, mint ahová felvettek, csak a másik irányba. Inkább amiatt aggódom, hogy ha esetleg engem választanának erre a helyre, akkor érhet-e bármilyen szankció, amiért visszamondom a másik cég ajánlatát. Azt olvastam, hogy a szerződéskötés és a munkakezdés időpontja között el lehet állni a munkaviszonytól alapos indokkal (mi számít alapos indoknak?). Munkaszerződést még nem kötöttünk, bár nem tudom, hogy az elfogadott állásajánlat szerződéskötésnek minősül-e. Nem akarok inkorrekt lenni senkivel, ha hívnak az új cégtől, valószínűleg őszintén elmondom, hogy már van elfogadott ajánlat egy másik helyről. Meglátjuk...
2019. máj. 14. 15:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egy banknál voltam gyakornok, és nálam is lejátszódott ez a szitu. Megkérdeztem a hr-est (aki rokon, csak amiatt mertem ilyet kérdezni), hogy mi van, ha lelépek időközben, mert jön egy jobb ajánlat? Azt mondta, hogy jogilag semmi, nem tudnak mit tenni, de ha legközelebb jelentkezek egy másik pozira és emlékezni fog rám a vezetőség/hres, akkor valószínűleg nem engem fognak választani.

Te ráadásul próbaidőn leszel, simán mondhatod, hogy nem tetszett a munka. Az interjú úgyis még egy hét, a döntés megint 1-2, úgyhogy legalább lesz időd belelátni az új munkába, mennyire tetszik.


Én olyat nem mondanék a hr-esnek, hogy épp most fogadtál el egy ajánlatot. Nem tunsz majd a szemében túl lojálisnak, rögtön mínusz ponttal indulsz majd. Esetleg annyit mondhatsz, hogy kaptál ajánlatot, úgyhogy örülnél a mielőbbi döntésüknek.


Elmenni mindenképp elmennék, semmit nem veszítesz. Lehet elutasítanak/ nem tetszik mégsem a munka, akkor legalább megnyugodhatsz, hogy megpróbáltad, de lehet annyira bejön és közben a másik annyira nem, hogy kapóra jön majd a váltás. Még mindig dönthetsz ezek után. Sajnos az más kérdés, hogy mi a helyes, ez csak utólag fog kiderülni.

2019. máj. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :-)
2019. máj. 15. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!