Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik le a gyárban a...

Miért nézik le a gyárban a gyártósori munkásokat, az irodisták?

Figyelt kérdés

Értem Én, hogy betanított munka, elég 8 általános, vagy annyi se. Irodán meg legalább egy érettségi kell, vagyis tanult emberek vannak ott.

Mit gondolnak az irodisták a gyártósori melósokról? És mit gondolnak a prolik az irodistákról, akik a fincsi meleg irodában ülnek, egy műszakban?



2019. máj. 14. 18:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%

Nem lenèzès hanem egy sorimelòs munkàjàt megtanulni 1 perc kb., 5 èves gyerek is simàn meg tudja csinàlni màsnap.


Inkàbb az,hogy valakinek ennyi elèg,hogy a langyos pocsolyàba van,ès nem fejlődik semerre,ez van a hàtterèben,meg,hogy 30 èv mùlva is ugyanott lesz,semmi kreativitàst nem igènyel a munkàjuk.

Vagy 10 èv ès nem lesz munkàjuk màr a robotika vègett.

2019. máj. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%
Kölcsönösen lenézi egymást a kék- és fehérgalléros állomány, mióta világ a világ. Ez mindennapos gumicsont, lehet rajta nyámogni vég nélkül, így időtöltésnek is kiváló. Épp csak értelme nincs, de ez nem baj.
2019. máj. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ezt a kék és fehérgalléros részt nem értem. Anyu irodista, olyan ruhát hord, amilyet akar. A gyártósori munkások fehér köpenyben vannak, ott értem a fehér galléros részt.
2019. máj. 14. 18:22
 4/27 anonim ***** válasza:
98%

Fehèr gallèros azok az irodai dolgozòk.

Fehèr ing szimbolizàlàsa.


A kèk meg a melòs,mivel melòsok règen inkàbb kèkben voltak.

2019. máj. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

Kérdezô, a kékgallérosnak mindig a gyári munkást, fehérgallérosnak a szellemi munkát végzôt hívják.

[link]

2019. máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Miért néznék le? Én irodában dolgozom, soha egy rossz szavam nem volt a segédmunkások felé, mindig udvarias vagyok velük. Fordítottan felém folyton megy a szemtelenkedés, az okoskodás hogy én biztos nem csinálok semmit egész nap, pletykálás stb. Van olyan segédmunkásunk aki felnőttként végezte el az általánost, mégis bele akart szólni már abba hogy mit csinálok, pedig nem volt róla sok fogalma. Inkább a végzettség nélkülieknek kéne végre elfogadniuk magukat és abbahagyni ezt az üldözési mániát, hogy őket mindenki lenézi. Ha valaki tényleg ismer és lenéz akkor az valószínűleg nem a végzettséged miatt lesz.
2019. máj. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
34%

Mert a tanult ember érti, hogy mi az hogy fehér, illetve kékgalléros mit jelent, mivel ezt ált. iskolában tanítják történelemből.


Mellesleg nem nézzük le őket. De a munkájukat bárki meg tudja csinálni, a miénket nem. Attól, hogy az irodába ücsörgünk (mellesleg nálunk a betanított munkásoknak is van a többségnek érettségije, de irodában a diploma a beugró. A minőségellenőrök azok, akiknek technikumuk van), elég sok mindent intézünk pl. az egész gyár működését. Valaki 8 évet tanult, hogy ott dolgozzon, én speciel 18 évet, hogy ne ott kelljen, ahol ők. És ne több műszakba.

2019. máj. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
67%
Xddd te ezt komolyan írtad? "irodába legalább érettségi kell, ott tanultak". Érettségivel, angol tudással és okj-vel se vették fel irodába, gyárba vagyok, bár nem gyártósoron ez tény... De mégse irodában... Mi kint ülünk a diplomasokkal, miközben az egyik főnöknek 8 általánosa van... Az a baj páran nagyon elvannak szállva ott az irodába egy érettségivel hogy ők bezzeg milyen okosak, de a bőr lesülne a képükről az ha megtudnák az ilyenek hogy a "dolgozóknak" akiket lenéznek magasabb végzettségük van vagy épp egyenértékű.
2019. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
53%
Bocs, telefonról írtam, aki nem köt bele a hibákba kap egy gluténmentes jékockát.
2019. máj. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

kedves 7-es :) köszi, hogy kedvesen megjegyezted nekem, hogy tudnom kéne, milyen színű ingeket hordtak a kommunizmusban. Hidd el, nem vagyok ostoba, de attól még szabad kérdezni tőlem idősebb és nagyobb tudású emberektől. 19 éves vagyok, remélem nem bűn, ha nem tudok mindent még a világról. Ilyen rosszindulattal, fogadom te sem sokat. Ezt le is írtam neked privát üzenetben, és megköszöntem a kedves szavaidat. :) A %-od alapján, nem csak itt szólod le az embereket.


Kedves 8-as. Ha angol tudással és okj-vel nem vettek fel irodára, akkor nem jó helyre jelentkeztél. Felénk érettségivel, és okj-vel, de nyelvtudás nélkül is már öltönyös állást találsz, nem csak gyárban. Ha van jogsid és kicsid, akkor szinte bármi lehetsz :)


A többi válaszolónak köszönöm szépen! Szép estét :)

2019. máj. 14. 19:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!