Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik le a gyárban a...

Miért nézik le a gyárban a gyártósori munkásokat, az irodisták?

Figyelt kérdés

Értem Én, hogy betanított munka, elég 8 általános, vagy annyi se. Irodán meg legalább egy érettségi kell, vagyis tanult emberek vannak ott.

Mit gondolnak az irodisták a gyártósori melósokról? És mit gondolnak a prolik az irodistákról, akik a fincsi meleg irodában ülnek, egy műszakban?



2019. máj. 14. 18:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
47%
Az ilyen lúzerek szokták jönni az önhitegető dumával, mikor nem tudnak mivel kontrázni, hogy ha valaki diplomás, akkor csak papíron okos. Mikor ez nem jön be, akkor azzal jönnek, hogy hiába van valakinek diplomája, úgy sem jut semmire. Mikor szembesülnek vele, hogy vezető pozícióba ülünk és olyanok sorsáról döntünk, mint ők, akkor jön a primitív anyázás. Te mikor jutsz el erre a szintre?
2019. máj. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
93%

Én dolgoztam már gyár irodájában, és ott azt tapasztaltam, hogy inkább a gyári munkások neheztelnek az irodásokra, és nem fordítva. Az iroda is tele van kreténekkel, akik helyett bármelyik gyári munkás megcsinálná ugyanazt, szóval kit érdekel, nem néztünk le senkit.

A gyári munkások viszont hajlamosak beképzelni maguknak, hogy mi lenézzük őket, meg biztos szapuljuk őket "fent" az irodában, holott ezer jobb dolgunk is volt annál, hogy a gyári munkásokról filozofáljunk. Kit érdekel, ki hol van, a hülye ember a vezerigazgatoi székben is hülye marad.

2019. máj. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
65%
És egy ilyen álértelmiségi nem tudja hogy ettől függetlenül az egyseges tanterv folyton változik,és a tantervnek soha nem volt része az hogy ki fehérgalléros? Szalag mellől. Ennyi frusztrációval gondolom te ott dolgozol és egy irodába hallucinálod magad. Szállj le kicsit a földre és végezd el végre az iskolát hogy legalább fogalmad legyen arról hogyan működik a jelenlegi oktatási rendszer. És ha már az iskolánál tartunk téged nem tanítottak meg ott hogy saját magadra ne T/1-ben hivatkozz? Vagy skizofrén vagy? Mert akkor elhiszem, hogy te ti vagy.
2019. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Scanneljem be vagy mit szeretnél? Látod itt a probléma hogy te azt hogy mások feje felett döntesz hatalomnak érzed amivel visszaélni kell. Na téged ezért anyáznak. :) Érdekes módon az én alkalmazottjaim közül engem még senki nem küldött el az anyámba, de legalább is nem hallottam. Ez már is jelent valamit.
2019. máj. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
19%
Na ezt a fázist kihagytam, amikor már a bizonyítványát akarja szkennelgetni, még amiért nem értünk egyet, hogy ilyen alap dolgot nem tudni szánalmas, máris mi vagyunk a basáskodó vezetők. Hát hogyne. Benne van a tankönyvbe, van gyerekem, tisztában vagyok vele, hogy mit tanítanak ma az iskolában. Szerintem ne égesd tovább magad, mert eddig úgy értelmes dolgot nem mondtál, csak picsogsz itt össze-vissza
2019. máj. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam pár éve ugyanabban a gyárban irodában is és a termelésen belül is (soron).

Igazából ez szerintem random gumicsont, valami, amin lehet dühöngeni, valamin le kell vezetni a feszkót.

Ahol én dolgoztam (gyógyszeripar), ott ráadásul a mezei operátornak is elég összetett feladatköre volt, hatalmas felelősséggel, nem tudná bárki megcsinálni, iszonyat kemény vizsgákon kellett átmenniük. Mi bedolgozósként voltunk ott fél évig, az alatt végig próbáltuk megcsinálni a vizsgát, hogy végezhessünk gyártás közbeni mini-minőségellenőrzést, de nem sikerült senkinek a csapatból, brutál nehéz volt. Cserébe tiszta környezet, és meglepően jó fizu, voltak többen is az operátorok között, akik diplomások, vagy csak egy nyelvvizsga kellene nekik a diplomához.

Közben ugyanennél a cégnél irodán dolgozik egy csomó ember érettségivel, esetleg bónusz okj-vel. (Eleve csomó alkalom van, amikor belső pályázatot hirdetnek, és néhány operátor kikerülhet irodába.)

Mégis megvoltak ugyanezek az ellentétek, az operátorok lenézték az irodistákat, a quality lenézte az operátorokat, a raktár lenézte a qualityt, a hr lenézte az operátorokat, és így tovább, igazából mindegy is volt, csak hadd lehessen valakiket szidni, valakire morogni.

Hú, de nem dolgoznék többet multinál, elég undorító volt a környezet, az állandó leszólás, áskálódás. :D

És akkor ez még békés terep lehetett, nem olyan nagy különbségekkel a részlegek dolgozói között...

2019. máj. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Én irodistaként nem nézem le a gyártósori munkásokat, sőt valamilyen szinten csodálom a kitartásukat mert nem lennék képes az ő munkájuk elvégzésére. Tehát nekem sok lenne a váltott műszakozás, gépek zajainak elviselése, talpon állás, nehezebb fizikai munkák elvégzése stb. Az, hogy rólam mit gondolnak nem érdekel. Mindenki azt dolgozik amit akar/tud.
2019. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!