Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik le a gyárban a...

Miért nézik le a gyárban a gyártósori munkásokat, az irodisták?

Figyelt kérdés

Értem Én, hogy betanított munka, elég 8 általános, vagy annyi se. Irodán meg legalább egy érettségi kell, vagyis tanult emberek vannak ott.

Mit gondolnak az irodisták a gyártósori melósokról? És mit gondolnak a prolik az irodistákról, akik a fincsi meleg irodában ülnek, egy műszakban?



2019. máj. 14. 18:13
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
kocsid ** (bocsi)
2019. máj. 14. 19:02
 12/27 anonim ***** válasza:
37%

Nem a "kommunizmusból" származik a megnevezés, angol nyelvterületen született a XX. század elején, itthon épp a rendszerváltás után honosodott meg. Örülök neki, hogy ilyen szépen eltaláltad szarva közt a tőgyét. :-)

Egyébként meg valóban nem gyakori az, hogy érettségivel irodába kerülhetne az ember. Ha mellette igen jól tud legalább egy idegen nyelvet, akkor van esélye, de sajnos minden irodai állásra csőstül jelentkeznek a büfé-ruhatár szakos diplomások és inkább őket veszik fel, az érettségizett menjen gályázni a sorra.

2019. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Sok ember szereti különbnek,feljebbvalónak érezni magát másoknál.Ha megfigyeled,egyes munkások is ugyanezt a játékot játsszák.Egyik oldal sem megérteni akarja a másikat,csak ítélkezni,mert az mindig a legkönnyebb.Az irodistát nem érdekli,hogy amit a munkás csinál,az hasznos,és nehéz munka is,ugyanúgy tiszteletet érdemelne,a munkás pedig nem látja az irodista mögött a megtett utat,csak azt,hogy vasalt ingben "pöffeszkedik"

Én most félig irodai munkát végzek,segédmunkával kezdtem.Akikkel akkor együtt dolgoztam,most negatív megjegyzéseket tesznek rám időnként.Van,akit az is zavar,hogy már nincs rajtam munkásruha.De mikor elmondom,hogy "Tegyél te is érte,hogy oda kerülj,nekem sem ingyen volt"

azt nem nagyon akarják meghallani.

2019. máj. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
24%

"Ilyen rosszindulattal, fogadom te sem sokat"


Az már nálad rosszindulat, hogy megjegyezzük, hogy ez alap tudás? Az nem mentség, hogy fiatal vagy, te legalább csak pár éve tanultad, mi meg minimum 10.


Ne haragudj, de úgy viselkedsz, mint egy sértődékeny ovis.


Mondtam, hogy nem nézzük le a munkásokat, csak az ostobákat. De azt sem azért, mert ott dolgozik, hanem mert képtelen beismerni, hogy ő ostoba és még neki áll feljebb.

2019. máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
38%
Milyen jó kis iskola lehetett az ahol a ruha színe alapján azonosították ki milyen szakterületen dolgozik még ha csak szimbolikusan is. Érdekes nekünk nem tanítottak ilyet nem hogy elfelejtettem volna. Igaz én tudtam mit jelent, de én máshonnan informálódtam.
2019. máj. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Köszönjük! Majd telefonon értesítjük.
2019. máj. 14. 20:14
 17/27 anonim ***** válasza:
25%
Onnan, ahonnan a vesszőhasználatot is tanultad? Felejtsd el azt az forrást. Attól, hogy ti nem figyeltetek órán, ezt még mindenhol tanítják. Valaminek a nem tudása nem mentesít fel semmi alól
2019. máj. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
75%

Alapvetően normális ember nem nézi le a másikat.


Az más kérdés, hogy vannak félig értelmi fogyatékos emberek, akikre nehéz jót mondani, és jól meg is sértődnek, ha szembesítik őket az igazsággal.

2019. máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
55%
Nézd milyen okos. Látszódik az iskolában csak papírt adnak, eszet nem. Jobban tudja hogy nekem mit tanítottak órán és mit nem és meg azt is tudja hogy figyeltem-e az órán. Sőt nem csak azt hogy nekem, de azt is tudja hogy minden iskolában mit tanítanak. Ez történik amikor azt hiszed papírral eszet is kaptál, meg amikor azt hiszed több lettél egy papírtól. Egyébként meg üdv egy diplomás!
2019. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
5%
És egy diplomás nem tudja, mi az hogy egységes tanterv? Lapozgasd csak a kis töri könyved, talán szóbelire sikerül félkészülni és talán kitörhetsz az a szalag mellől. Addig még ne égesd már magad haver
2019. máj. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!