Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mérgesek lennétek ezért a...

Ti mérgesek lennétek ezért a munkatársatokra?

Figyelt kérdés
Nemrégen vettek fel egy munkahelyre. Mikor jelentkeztem rá, akkor a munkahely HR osztályára küldtem önéletrajzot és Facebookon az egyik HR-es hölggyel egyeztettem le az időpontot. Pár nappal rá rámírt egy alak, hogy segít a felvételiben, küldjek neki önéletrajzot és továbbküldi. Csak ennyit mondott, gondoltam rendben legalább több helyről érkezik be az önéletrajzom. Ezután megvolt az interjú, felvettek. Mikor aláíratták a szerződést hozták a papírt, hogy ez az alak ajánlott be akinek Facebookon önéletrajzot küldtem. Ennél a cégnél van egy ilyen rendszer, hogy aki ismerősének ajánlja a munkahelyet, felveszik és ottmarad legalább 3 hónapig, akkor aki ajánlotta kap bruttó 200 ezer forintot. Na most én azért vagyok pipa erre az emberre, hogy anyagi haszonszerzés miatt kérte el és küldte tovább a jelentkezésem (holott egyedül is megoldottam) és nem is azért, mert segíteni akart. Annyit nem írt, nem keresett meg, hogy figyelj én vagyok Gibszjakab én ajánlottalak be, hogy keressünk is valamit, majd a fejpénzt megfelezzük. Ezekszerint ő úgy képzeli, hogy ő kap utánam 200 ezer forintot és én meg semmit sem.
2019. máj. 18. 10:33
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

"Pár nappal rá rámírt egy alak, hogy segít a felvételiben, küldjek neki önéletrajzot és továbbküldi. Csak ennyit mondott, gondoltam rendben legalább több helyről érkezik be az önéletrajzom."


Te idegennek csak úgy elküldöd magánban az önéletrajzodat?

Tudom, amikor munkára jeletkezünk, akkor a HR-es is lehet idegen, de nem mindegy, hogy hivatalos pozícióban van és úgy küldöm neki, vagy vki csak úgy megkeres?

Honnan tudta az az illető, hogy te éppen arra a munkahelyre jelentkeztél, ahol ő is dolgozik?

Ha már hamarabb elküldted az életrajzodat a HR-re, akkor az általa továbbított életrajzod "tárgytalan", hiszen látniuk kellene, hogy te már ELŐTTE elküldted, tehát nem ő ajánlott be valójában...

2019. máj. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
Feltettél egy kérdést, kaptál rá több választ, nagyjából hasonlókat. Értelmezd, értékeld, nézz magadba. Vagy most addig hepciáskodsz, míg jön valaki századikként, aki veled ért egyet és kisírhatod a vállán magad?
2019. máj. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a 11-es válaszoló tudott egyedül normális választ adni. A többiek nézhetnének magukba, hogy legalább a kérdést és a helyzetet értenék meg egy kicsit. Az alapvető probléma, hogy olyan ajánlott be aki az ismerősének tekintett, holott nem is ismerjük egymást, azaz szépen hazudott. Baráti alapon ahol eddig dolgoztam működött, hogy megfeleztük úgymond a fejpénzt. Szerintem ez lenne a minimum most is csak nem erről van szó. Mindegy a kérdés arra vonatkozott, hogy titeket zavarna-e a probléma vagy sem. Úgy látszik a többséget nem zavarná engem viszont zavar. Akiket nem zavar őket szívesen beajánlom ismerősömnek mondva valahova aztán majd meglátjuk mennyire tetszene nekik ez.:) Köszönöm a válaszokat
2019. máj. 18. 11:24
 14/35 anonim ***** válasza:

"Az alapvető probléma, hogy olyan ajánlott be aki az ismerősének tekintett, holott nem is ismerjük egymást, azaz szépen hazudott."


Nem értelek. Azért kérdezek, mert meg akarom érteni a helyzet másik részét is.

Teljesen idegenek voltatok egymás számára, amikor ő rád írt, hogy elkérje az önéletrajzodat?

Honnan tudta, hogy ugyanoda jelentkeztél, ahol ő dolgozik?


#11-es vagyok

2019. máj. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
90%

Másnak is küldözget ez a ba.rom olyan privát üzeneteket, hogy "mit pofázol te sza.r"?

Ne aggódj, érted senki nem fog fejpénzt kapni, 2 hét után vagy kib.asz.nak, vagy te mondasz fel, miután a kollégáid megagyaltak a prosztó viselkedésed miatt.

2019. máj. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Annyit tudok tanácsolni: Mások dolgával minél kevesebbet, magadéval maximálisan! Az se kizárt, hogy direkt tesztelni akarnak ilyen szempontból.
2019. máj. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
81%
Érdekes, amikor ismeretlenül felajánlotta, hogy segít bejutni, nem volt semmi problémád azzal, hogy az ismerősének tüntetne fel, hogy protekciód legyen. Most, hogy tudod, hogy pénz jár neki érte, már mégis baj. Te tényleg hamar meg fogod utáltatni magad.
2019. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
90%
Hitvány egy alak vagy, kérdező. Én udvarosnak sem vennélek fel.
2019. máj. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Zárjuk rövidre a dolgot. Kiadtad az adataidat önként valakinek. Ő keresett ezen kétszázezret, neked meg az bssza a csőrödet, hogy nem felez veled.

Nettó szrrágás, amit művelsz.

2019. máj. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Kamu az egész. 200 ezer egy új kollégáért? Nálunk 50et fizetnek. Nem hiszem el hogy ő van annyira kétségbe esve egy cég, hogy egy egész nettó fizut adnak valaki után. Melyik cég ez? Megyek oda másokon keresni.


Amúgy a játék két oldalú. Aki megkeresett és kihasznált, az is segg volt, de legalább élelmes. Te meg egy kapitális barom, hogy ilyen személyes infókat csak úgy szét dobálsz idegeneknek.

Emellett még tahón is viselkedsz.

Nem baj, pont erre az oldalra való vagy.

2019. máj. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!