Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mérgesek lennétek ezért a...

Ti mérgesek lennétek ezért a munkatársatokra?

Figyelt kérdés
Nemrégen vettek fel egy munkahelyre. Mikor jelentkeztem rá, akkor a munkahely HR osztályára küldtem önéletrajzot és Facebookon az egyik HR-es hölggyel egyeztettem le az időpontot. Pár nappal rá rámírt egy alak, hogy segít a felvételiben, küldjek neki önéletrajzot és továbbküldi. Csak ennyit mondott, gondoltam rendben legalább több helyről érkezik be az önéletrajzom. Ezután megvolt az interjú, felvettek. Mikor aláíratták a szerződést hozták a papírt, hogy ez az alak ajánlott be akinek Facebookon önéletrajzot küldtem. Ennél a cégnél van egy ilyen rendszer, hogy aki ismerősének ajánlja a munkahelyet, felveszik és ottmarad legalább 3 hónapig, akkor aki ajánlotta kap bruttó 200 ezer forintot. Na most én azért vagyok pipa erre az emberre, hogy anyagi haszonszerzés miatt kérte el és küldte tovább a jelentkezésem (holott egyedül is megoldottam) és nem is azért, mert segíteni akart. Annyit nem írt, nem keresett meg, hogy figyelj én vagyok Gibszjakab én ajánlottalak be, hogy keressünk is valamit, majd a fejpénzt megfelezzük. Ezekszerint ő úgy képzeli, hogy ő kap utánam 200 ezer forintot és én meg semmit sem.
2019. máj. 18. 10:33
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, Obelix. :) Amúgy, ha beajánlasz valakit oda, te is megkaphattad volna azt az összeget, ha tovább marad mint 3 hónap. :D
2019. máj. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Majd gondolom, 1-2 héten belül jön a következő hőzöngő kérdés, hogy megint milyen szar helyet fogtál ki.
2019. máj. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
És ez nekünk miért baj? Legalább lesz min röhögnünk. :D
2019. máj. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Na, jól kibactál velünk, pistike :D
2019. máj. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

"Te ne mondd meg nekem szerintem, hogy mit csináljak! Majd azt én eldöntöm hogyan szokok be és mn töröm a fejem. Nem szeretem tudod, ha hülyének néznek és rajtam akarnak pénzt keresni. Engem nem kellett ajánlani, magamtól is tudok jelentkezni egy munkahelyre! Ha már így áll a dolog és pofátlanul próbál rajtam keresni az illető, akkor legalább lenne benne annyi, hogy felezzünk! Így valószínűleg kérni fogom a HR-t, hogy az ajánlást érvénytelenítsék, mert nem ismerem azt aki beajánlott, nem az ismerősöm."


De, bizony a munkahelyeden más mondja meg mit csínálsz, főleg ha beosztott vagy. Te nem vagy abban a helyzetben újként, hogy feltételek szabj. Kinek hiszed te magad? Ilyen proli, tahó stílussal örülj annak, ha 1-2 hónapig megtartanak, különben meg nagy eséllyel úgy b*sznak ki mint macskát szarni.

2019. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!