Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mérgesek lennétek ezért a...

Ti mérgesek lennétek ezért a munkatársatokra?

Figyelt kérdés
Nemrégen vettek fel egy munkahelyre. Mikor jelentkeztem rá, akkor a munkahely HR osztályára küldtem önéletrajzot és Facebookon az egyik HR-es hölggyel egyeztettem le az időpontot. Pár nappal rá rámírt egy alak, hogy segít a felvételiben, küldjek neki önéletrajzot és továbbküldi. Csak ennyit mondott, gondoltam rendben legalább több helyről érkezik be az önéletrajzom. Ezután megvolt az interjú, felvettek. Mikor aláíratták a szerződést hozták a papírt, hogy ez az alak ajánlott be akinek Facebookon önéletrajzot küldtem. Ennél a cégnél van egy ilyen rendszer, hogy aki ismerősének ajánlja a munkahelyet, felveszik és ottmarad legalább 3 hónapig, akkor aki ajánlotta kap bruttó 200 ezer forintot. Na most én azért vagyok pipa erre az emberre, hogy anyagi haszonszerzés miatt kérte el és küldte tovább a jelentkezésem (holott egyedül is megoldottam) és nem is azért, mert segíteni akart. Annyit nem írt, nem keresett meg, hogy figyelj én vagyok Gibszjakab én ajánlottalak be, hogy keressünk is valamit, majd a fejpénzt megfelezzük. Ezekszerint ő úgy képzeli, hogy ő kap utánam 200 ezer forintot és én meg semmit sem.
2019. máj. 18. 10:33
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Miért vagy te abban annyira biztos, hogy nem a kolléga miatt vettek fel?

Egyébként ott, ahol ilyen pénz jár, már annak is örülnek, ha valaki 3 hónapig marad. Azt a pénzt akkor fogja csak megkapni, ha tényleg letöltöd azt a 3 hónapot.

Mondjuk ezt a "legalább több helyről érkezik be az önéletrajzom" nekem is fura. Ha munkát keresek, akkor nem adok ki ismeretlenül senkinek a kezemből jelentkezést. Utólag megtudtad, addig protekciót vártál. Nézz magadba ember! Legalább fifikás, ha tetszik a meló, és maradsz, te is szervezz be valakit, akiről feltételezed, hogy marad 3 hónapot, és máris ott a pénz nálad is. Ilyen egyszerű.

2019. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
75%

Inkább örülhetnél a munkának, hogy sikerült.


Nagyon sok helyen van ilyen rendszer és nem szokás felezni. Milyen alapon?!

Neked lett munkád, később beszervezel mást te is. Én a helyedben a munkàra koncentrálnék, és elengedném a dolgot. A stílusból meg vegyél vissza, te jöttél ide kérdést feltenni...

2019. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Lehet, máshol feleztétek baráti alapon, de megtanulhatnád már, hogy ha pénzről van szó, ott nincs barátság. A másik meg, hogy dolgozni mentél oda, nem barátkozni. Az bezzeg tetszett, hogy felvettek.
2019. máj. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Ez így működik; soha nem felezik el a pénzt azzal, akit beajánlottak. Engem is valaki vadidegen ember ajánlott be és sosem gondoltam volna, hogy felezzük el a pénzt (én is buddy program-mal jutottam be).


Ugyanúgy, ha a jövőben Te ajánlasz be valakit, felveszik, ott marad, megkapod érte a pénzt, nem felezed majd el vele.

2019. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Amúgy a kérdező nem Obelix?
2019. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Zuhanórepülésben vagy. :D:D
2019. máj. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Micsoda minőségi munkaerő! Igazán megérte felvenni.
2019. máj. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Kívánok eredményekben gazdag, hosszú, skieres évkeet az új munkahelyeden!

Irónia off

2019. máj. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
A válaszolók 95%-a hülye. Egész jó arány. A kérdés viszont tárgytalan, mert a mai nappal megszüntettem a munkaviszonyom így a kis élelmes "munkatárs" sem kap utánam egy fillért sem sry! :D Azért egész jó végzettségem van ahhoz, hogy rövid időn belül találjak másik munkát, ahol nem fejpénz alatt megy oda az ember. Szégyellhetik magukat.
2019. máj. 21. 13:29
 30/35 anonim ***** válasza:
Onnan is hamar ki fognak utálni. Az ilyen kis majmokat sehol nem viselik el.
2019. máj. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!