Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van mindenki belezuhanva...

Miért van mindenki belezuhanva a munkába?

Figyelt kérdés

Most itthon vagyok két napot, mert a hét első felében külföldön voltam, pénteken pedig orvoshoz megyek, illetve bankba, így óvatlanul megengedtem magamnak, hogy ezt a két napot pihenéssel töltsem.


Ma felhívott egyik rokonom, aki egyébként tudta a heti "beosztásomat-szünetemet", és hallottam a teljes ilyen kétkedő-megvetést-agyzárlatot a hangjában, hogy: de... miért nem dolgozol akkor most?


De ez nem az első eset már. Nem feltétlen csak magamnál, de másoknál is látom, hogy nem bírják feldolgozni, hogy ha valakinek önszántából szabadnapja van, nem pedig betegség miatt nem megy vagy bármi. Rosszallják.


A rokonságom nem egyik napról a másikra él, nem számoljuk az utolsó forintot is a hónap végén, hogy ennyire "szükséges" legyen minden egyes nap, minden egyes órája a melóval. Gazdagok nem vagyunk, kényelmes középosztály. Így végképp nem értem. Ráadásul nem függök senkitől sem, magamat tartom el.


Mégis, mintha bűn lenne, hogy nem a munkának élek. A munka nekem egy szükséges semleges tevékenység ahhoz, hogy azt csináljam, amit szeretek, és nem fogok bűntudatot érezni, mert esetleg nem a munkának rendelek alá mindent.


Miért van ez a jelenség? Ti tapasztaltátok már? (A szegénységet ne keverjük ebbe bele, ha valakinek kell az a pár ezer forint is, hogy egyen hónap végén, az más.)


2019. máj. 23. 13:05
 1/4 anonim válasza:
Én is így vagyok, egyszer mertem szabival otthon maradni 40 fokos lázas influenzámmal, erre minden barátom kiakadt.
2019. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nemrég végeztem a felsőoktatásban, valamivel több mint 1 éve dolgozom. Szinte soha nem túlórázok. Akkor se ha szépen kérik. Aztán számon kérik az embereken, hogy minek mennek haza, nincsenek is gyerekeik és hasonlók. Szerintem sok embernél kb nem létezik a hobbi fogalma, ha van egy minimális szabadidejük és már végeztek a házimunkával akkor TV-t néznek vagy kitalálnak valamit még plusz házimunkának. Állásinterjúkon is fel szoktam hozni a témát, (mert párhuzamosan keresek állást is) hogy én heti 40 órát szeretek dolgozni. Ilyenkor megdöbbennek, húzzák a szájukat meg kérdezik, hogy mégis mire használnám a szabadidőm. Ilyenkor persze nem mondhatod, hogy 1, semmi kzük hozzá. 2, nem valakinek a rabszolgája akarsz lenni, a pénz nem minden, élni is kell
2019. máj. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mo.-n ez tuti nincs így nagy %-ban.
2019. máj. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sose tapasztaltam. Az éves szabit ráadásul kötelező kivenni...
2019. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!