Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Táppénz alatt tilos jól...

Táppénz alatt tilos jól éreznem magam?

Figyelt kérdés

Nos úgy alakult, hogy elszakadt részleges az bokaszalagom egy rossz lépés következtében és lábadozok. Már minden rendben van viszonylag, varratokat kiszedték de táppénzen vagyok még, mert nem terhelhető.


A lényeg az, hogy a munkahelyemről beszólogatnak nekem, ami egyébként első munkahelyem, hogy menni kellene már dolgozni, az nem lehet igaz, hogy ilyen hosszú ideig lábadozok, ha találkozunk valahol beszólnak, elmegyek kaját venni, hogy ide eltudok menni, de dolgozni nem megyek. Összeültünk haverokkal múltkor sörözni, úgy hogy ők jöttek el hozzám, meglátogatással egybe kötve, de munkahelyről, főnöktől jött az arrogáns beszólás egy emberen keresztül, hogy bulit tudok rendezni, de dolgozni nem tudok, érdekes. Tegyük hozzá, hogy nem irodán dolgozok, fizikai munkás vagyok egész nap lábalok, meg vassal foglalkozok.


Táppénz alatt tilos magam jól érezni, vagy mi? Éheznem kellene, depressziósan az ágyhoz láncolva? Beadtam nekik minden táppénzes meg kórházi papírt eddig.


Minden esetre megfogalmazódott bennem a felmondás, mert úgy tűnik nem igazán néznek ember számba a hátam mögött.



2019. máj. 27. 10:18
1 2 3
 11/25 Maltodextrin ***** válasza:
100%
10: egy-két üveg sör megivása vs. bokaszalag szakadás gyógyulás. Nem látom, melyik fszkalap orvos csinálna ebből problémát, hacsak a kérdező nem atomrészegen nyitna ajtót. (Mert pl. kitörheti a bokáját is.)
2019. máj. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Honnan tudták meg ezt a munkahelyen?
2019. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
47%

#11 nyilván az alkohol fogja serkenteni a gyógyulást. Amúgy arra nem szoktak gyógyszert kiírni? (fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, stb.)

Persze lehet ezzel játszani, meg kísérletezgetni, főleg ha nem birod ki ital nékül, de nem biztos, hogy érdemes. Főleg úgy, hogy maga a munkáltató is kérhet felülvizsgálatot (30 nap táppénz után meg kell is)

2019. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Csavargás táppénz alatt, ha elmegyek boltba vásárolni, mert senki másra nem bízhatom, mert egyedül lakom jelenleg?
2019. máj. 27. 12:12
 15/25 A kérdező kommentje:
Honnan tudták meg? Besúgás gondolom.
2019. máj. 27. 12:13
 16/25 A kérdező kommentje:

Hármasnak.


Például egy boltba elmenni kocsival, ami szerencse, hogy automata, különben nem tudnék kuplungot sem használni, és 10 percig ott sétálni nem egyenlő 8-10 órás műszakkal, több tíz kilós acél alkatrészek mozgatásával. Ezt vedd figyelembe.

2019. máj. 27. 12:19
 17/25 A kérdező kommentje:
Én nem tudom miből gondolja itt pár ember, hogy én iszákos vagyok, azért mert múlt héten, egy hónap alatt, meglátogattak barátaim szülővárosomból, én meg megkínáltam őket és összeültünk beszélgetni.
2019. máj. 27. 12:22
 18/25 Maltodextrin ***** válasza:
100%

Túl rendes vagy kérdező ez a probléma. Talán egy picit naiv is.

Az itteni válaszadók többsége meg citromot nyelt-pusztuljon meg a szomszéd tehene is attitűd 2.0.


Egy beszólás meg egy kis fúrás még nem indok a kilépésre táppénz alatt. Ezt még elnézheted nekik.

Viszont ha visszamész és azután is megy a genyózás, akkor dobbantani kell.

2019. máj. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
40%

Táppénz alatt 10-től 2-ig hagyhatod el a lakást.


"Hát ez nem úgy megy, hogy egyszer csak kopogtat az orvos, hogy jöttem vizsgálni."


Dehogynem. Én is kértem már a táppénz csalás kivizsgálását. Odamentek, nem volt otthon, délután 4kor, el is vették a táppénzt tőle. Sőt, elvileg bírságolhatnak is.

2019. máj. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
45%
#19... A nap vicce!!!
2019. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!