Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Május 20 volt a htar idő az...

Május 20 volt a htar idő az adó bevallás leadása. Mi van ha addig nem adtam le?

Figyelt kérdés
Mivel én most töltöttem a 18 évet de anyukám elfelejtette de én ugye nem tudtam hogy mit hogy kell. Tehát pénz bírságot várhatok vagy esetleg haladék?

2019. máj. 28. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Google barátod szerint:


"Aki elmulasztja az adóbevallását időben beadni, vagy teljesen elfeledkezik róla és egyáltalán nem küldi be az adóbevallását, annak a NAV egy kedves kis felszólító levelecskét küld a nyár folyamán. Felhívja benne a Tisztelt Adózó figyelmét adóbevallás elmulasztására és 8 napos határidővel kéri az adóbevallás beadását. Ha még ezután sem küldted volna be az adóbevallásodat, csak akkor következik a büntetés, a bírság."

2019. máj. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A NAV megcsinálta helyetted azokból az adatokból amiket ő lát. Ha ez megfelel a valóságnak nincs teendőd, automatikusan elfogadták 20.-án. Ha közben valami változás történt, vagy tavaly volt nem munkából származó adóköteles bevételed, akkor önellenőrzést kell benyújtanod, ebben javíthatod az adatokat. Ennek díja van, de jóval olcsóbb mint egy bírság.
2019. máj. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
De dolgoztál egyáltalán? Csak akkor kell adóbevallást csinálni. Meg amúgy is az a 2018as évre vonatkozik. Meg általános esetben csak annyi van hogy el kell fogadni a tervezetet ügyfélkapun és ennyi...
2019. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elvileg ha nem csinalsz semmit, akkor is kikuldik a tervezetet, ha nem reagalsz ra, azt ugy veszik, hogy elfogadtad. Legalabb is az ugyintezo ezt mondta, de megkoszonte, hogy befaradtam valamit toltott a gepen es kesz. Jovore kuldj smst szja es az adoszamod. Nav oldalan fent lesz, mire hova MEDDIG. Iden beneztem a datumot.


Elsonek pedig: Ez az oldal azert van, hogy kerdezzenek, tehat a google a baratod szoveg mem allja meg a helyet.

2019. máj. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!