Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi légkör - csak...

Munkahelyi légkör - csak túlreagálom, vagy tényleg van valami gond?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok jelenleg, tanulmányaim mellett pedig gyakornok vagyok irodában egy multi cégnél. Szeretem amit csinálok, kötődik bizonyos szinten a leendő végzettségemhez is, azonban van egy kis problémám. Kicsit furcsa nekem a munkahelyi légkör, szóval sokszor szinte harapni lehetne a negativitást, de van amikor még tényleg nagyon szuper az egész. A felettesem aranyos és szuperül kooperálunk, de rajta és még 1-2 munkatársamon kívül olyan, mintha a gyakornoki létem miatt levegőnek néznének a többiek, és nem csapattársnak, vagy közéjük valónak. Persze, én még egészen új vagyok itt (január közepén jöttem), de kíváncsi vagyok: szerintetek ez normális még most és csak idő kell, vagy csak valószínűleg szimplán nem nagyon kedvelnek, vagy nem vagyok szimpatikus? Egyelőre eszem ágában sincs felmondani, csak kíváncsi vagyok, hogy ez miért lehet így.


Nagyon köszönöm előre is a válaszotokat, tapasztalatokat is szívesen hallgatok! :)



2019. máj. 29. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem akarom itt szétnyomni a kezdeti lelkesedést a negativizmusommal, vagy ilyesmi, és ilyen nagyon nagy tapasztalatot se szeretnék láttatni, két év dolgozok ugyanazon, egyben első munkahelyemen, multicégnél, közel ezer másik munkatársammal, irodai melón. Én azt vettem észre, hogy az emberek többsége magára erőlteti a hazug, felületes kedvességet, egyébként meg mindenki el van a saját bajával, de valahol normális is.


A te esetedben mondjuk tényleg befigyelhet az, hogy kinéznek mert gyakornok vagy, de én speciel lesza*rnám őket, gondolom úgysem onnan akarsz nyugdíjba menni majd, azt a kevés időt meg csak kibirod.

2019. máj. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Mit teszel azért, hogy ez ne így legyen?
2019. máj. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Másfél évet húztam le az első helyemen és végig én maradtam a kis kezdő. Az új helyen meg első naptól kolléga vagyok.
2019. máj. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem túlreagálod:

- munkád kapcsolódik tanulmányaidhoz

- főnököd szuper (sztm egyik legfontosabb tényező)

- egy két kollégával jól kijössz

Ha még a fizetés is oké,és jól megközelíthető,nekem több év után sem kéne más a boldogsághoz.

2019. máj. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Túlreagálod.

Számtalan dolog miatt lehetnek távolságtartók veled az emberek. Csak az egyik az, hogy néhányan nem vesznek komolyan és nem tekintenek teljes értékű munkavállalónak

(Több gyakornok megfordult már a kezem alatt)

2019. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is vannak gyakornokaim, több éve dolgozok itt, multi cég, vidéken. Sajnos-nem sajnos, mi egy jól összeszokott csapat vagyunk, szinte barátok, ezért ha jön új kolléga, sokszor kellemetlenül érzi magát, hogy úgymond "bepofalátlankodik". Pedig kedvesek vagyunk, hívjuk ebédelni meg ilyenek, de hát megvan a rutin, szokásos mozi, vagy péntek esti iszogatas és társas, újakat nem feltétlen hívjuk. A másik, hogy nyilván egy januárban jött gyakornokot nem tekintek még kollégának, bőven betanítás alatt van még. Mégis sokan úgy viselkednek és olyasmiket engednek meg maguknak amiket a 10 éve itt dolgozó architekt kolléga. Ez nem szimpatikus. 27/n
2019. máj. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is túlreagálod egy kicsit.
2019. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kissé vegyes válaszokat olvastam itt, de nagyon köszönöm, megy mindenkinek a zöld! :) Külön örülök, hogy írtatok páran, akik keze alatt megfordult pár gyakornok, szuper ilyen szemszögből is a véleményt hallani.


Nem innen akarok nyugdíjba menni, nyilván, de szeretnék azért itt lenni még egy jó ideig. Illetve hogy mit teszek azért hogy ne így legyen: próbálkozom igazából, de nem akarok csak úgy odamenni munka közben sem az emberekhez, mert lehet hogy elfoglalt, épp határidőre csinál valamit, stb. De egyébként amikor van alkalom (akár csak liftben, ebédnél, konyhában, vagy ha át kell mennem egy másik részlegre valami miatt), azért beszélgetünk néhány mondatot, ezek kifejezetten pozitívak. Csak a teljesen közvetlen környezetem érdekes néha, szóval akikkel nap mint nap egy légtérben vagyok.


Nagyon köszi hogy írtatok! :)

2019. máj. 30. 19:44
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Én is multinál voltam gyakornok, hasonlóan éreztem, meg a gyakornok társam is. Igaz, hozzátenném, én se vagyok az a nagyon közvetlen, csicsergős fajta. De pl minket nem kezeltek annyira befogadóan mint az új munkatársakat, akiket már 2 nap alatt jobban elfogadtak. Pedig hívtak céges bulikra, mindenhova, de valahogy mégse... Sajnos ez van, ha átmész esetleg főállásba majd változik. Annyira nem kibírhatatlan :)
2019. jún. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

Még annyi, hogy negatív / idegesítő / folyton pofázó / rosszindulatú ember mindenhol lesz. Ezek aránya nem mindegy, illetve, hogy neked mennyire befolyásolja a napi munkádat, pl hogy vele kell-e dolgoznod.

Nekem még az se tetszett, hogy mi ketten gyakornokok csak ott ültünk, és ha valaki akart tőlünk valamit akkor jött és elmondta hogy mit csináljunk meg neki, és ennyi, nem volt önálló feladat, vagy rutin, ettől pedig mindenki alá rendelve éreztem magam.

2019. jún. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!