Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Virággal fogadni az új kolléga...

Virággal fogadni az új kolléganőt jó ötlet?

Figyelt kérdés
Holnap új kolléganő érkezik hozzánk, és én fogom őt mentorálni, betanítani, bevezetni a dolgokba. Arra gondoltam, hogy kedvességből egy szál rózsával fogadnám őt üdvözlésképp. Jó ötlet ez? Vagy túl sok lenne így elsőre?

2019. jún. 2. 15:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség. Legfeljebb egy kávé. Nem kell túltoltni ezt.

Még többet lát bele, mint ami valójában mögötte van.

2019. jún. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

Igen; nem mindenki látja mögötte azt, hogy kedves gesztus, többet gondol bele.


Holnap pedig olvassuk a GYIK-n, hogy "Ma volt az első napom az új melóhelyen - az egyik pasas/csaj pedig virágot adott. Miért tette? Belém zúgott????"


Emellett nem mindenki szereti azt, ha csak úgy kapnak valamit.


Volt egy kolléganőm, aki minden hét elején csokit osztott, kedvességből és a főnök lrült vele, hogy ez kellemetlen másoknak és ráadásul az egyik nő panaszkodott is, hogy hízott; nekem is mondta valaki (a mi közvetlen vezetőnk), hogy a gondja a kolléganő kedvességével, hogy túl sokat ad úgy, hogy tőle cserébe nem kap viszonzást és szerinte ez így egészségtelen.

2019. jún. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk utólag belegondolva eléggé vicces lehetett a beszélgetés a főnök és a beosztott között.


Főnök; Szeretnélek megkérni, ne ossz csokoládét minden hét elején. Kellemetlen másoknak, mert ez túl sok tőled. Ráadásul panaszt kaptam az egyik emberünkről, hogy hízott miattad.


Beosztott: lol

2019. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Ezt a csokis dolgot azért eléggé túlreagálták. Ha valaki szeret adni, megkínálni másokat nem értem ez másnak miért kellemetlen. Ha nem akarja elfogadni, kedvesen vissza is lehet utasítani, hogy nem kívánja azt a csokit, vagy vigyázni szeretne a vonalaira.

Az új kolléganőt egyébként holnap fogom megismerni, nem is láttam még ezelőtt. Csak nem fogja azt gondolni, hogy ismeretlenül belezúgtam.

2019. jún. 2. 15:24
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha rózsával várod, azért az mi9n8imum gyanús lesz neki, vágod?
2019. jún. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki szeret adni, megkínálni másokat nem értem ez másnak miért kellemetlen."


Ha nem bírod az illetőt vagy csak szimplán nincs vele különösebb kapcsolatod, akkor eléggé zavaró. Akkor is, ha amúgy nem is vágysz az "ajándékra" de csak hozza és hozza.

2019. jún. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tök felesleges bármivel várni az új kollégákat, körbevezeted, megkínálod kávéval aztán úgyis elkezd dolgozni.
2019. jún. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
30%
Nekem akarna valaki csokit osztogatni, akkor elvenném és feldugnám neki.
2019. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki semmit. Légy vele jófej, kedves mutass meg neki mindent és mindenkit. Ez bárkinek jólesik. A rózsa túlzás,meg úgy bármi.
2019. jún. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs azzal semmi baj, ha szeretsz adni, csak tartsd szem előtt, hogy milyen helyzethez milyen ajándék illik. Rózsát vadidegennek például nagyon nem szerencsés adni, elvégre a szerelem szimbóluma. Ha mindenáron szeretnél virágot adni az új lánynak, legyen valami semlegesebb, mondjuk egy szál liliom vagy pünkösdi rózsa, ezek úgyis szezonálisak most. Ha megsértődik, az már az ő baja.
2019. jún. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!