Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért bevett gyakorlat az...

Miért bevett gyakorlat az magyar munkahelyeken, hogy valaki be van jelentve 8 órára, sokkal többet kell dolgoznia, és a túlórát nem fizetik ki?

Figyelt kérdés
Tehát elvárják, hogy túlórázzon valaki olyan címen, hogy a munka legyen meg még az nap, de eszük ágában sincs kifizetni a túlórát, és ha valaki emiatt nem hajlandó a túlórázásra, csúnyán néznek rá, adott esetben meg is szólják érte. Nem vagyok munkaügyes troll, bejelentett állásról van szó, ennek ellenére simán megcsinálják ezt. Milyen értékrendje, gondolkodása van a magyar munkáltatóknak? Jah és ha valaki azzal jönne, hogy másnap kell folytatni akkor a munkát, azt nem lehet itt, mert másnap már másik munkát adnak, azaz nem lehet átvinni az aznapi munkát másnapra.

2019. jún. 9. 13:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne túlórázz. Ilyen egyszerű. Engem sem tudtak rávenni soha. Megszólnak. És?
2019. jún. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy milyen munkahelyen dolgozol, de nálunk ilyen nincs. Minden túlóra ki van fizetve vagy le lehet csúsztatni.
2019. jún. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Mitől lenne már bevett gyakorlat? Sok munkahelyet megjártam már az életem során, de sehol nem találkoztam ilyesmivel, még csak ismertségi körön keresztül kozvetve sem.

Ha nem csak trollkodsz akkor először is ideje elővenni a munkaszerződést, kibogarászni hogy mit ír a lehetséges túlóráról, és annak tükrében lépni.

Vagy ha nagyon nem tudsz/akarsz mit tenni ezen a melóhelyen, akkor ideje váltani.

2019. jún. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy kamu de nálunk sincs ilyen (kis cég). Lassan már a fizetés duplája a túlóra díj, de így is könyörögnek kb az embereknek, hogy maradjanak bent. És nagyon jogosan mondanak nemet még így is szerintem. De mindig ki vannak fizetve.

Azt gondolnám, hogy multinál még jobb a helyzet, mert ott nem mernek törvényellenesen dolgoztatni (?).

2019. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
44%
6 munkahelyem volt már. Én miért nem találkoztam ezzel a jelenséggel sehol...?
2019. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
46%
8 munkahelyem volt, de ilyet nem tapasztaltam.
2019. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Az én szakmámban nem ritka egyáltalán. Ott is hagytam az előző helyet. Az új helyen is becsúszhat túlóra, de itt le lehet csúsztatni, és nem kell bennmaradni ha nincs már munka.
2019. jún. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
85%
Aki nem látott még ilyet, helyezkedjen el egy könyvelőirodában. Elvárt, természetes, hogy túlórázni kell (határidők ugye, és a cég mindig túlvállal). Ki nem fizetik. Elvileg le lehet(ne) csúsztatni, de mikor???? Amikor eleve jóval több a meló, mint amennyit el tudnának végezni a dolgozók.
2019. jún. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
100%
Fél éves időkeret...túlóráim 50%át tüntették fel a bérpapíron, ill annyit is fizettek ki...
2019. júl. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Mert a magyar birka és megtudja vele tenni az értékrend nélküli, rablókapitalista gondolkodású, anyját is röptében fillérért meg ba szó, retkes rabszolatartó munkáltató. Az ilyen munkahelyet nem szabad félteni! Ez egy fertő, max.átmenetileg jó, mellette sürgősen mást keresni! Meg kell mondani határozottan, hogy nem vállalsz ingyen túlórát, ingyen munka nincs!! Ha csúnyán néz, kit érdekel? Sülne le a bőr a képéről inkább, hogy ilyet el mer várni!

Normálisabbja azért már kezd rájönni, hogy van egy határ...

2019. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!