Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Én menjek el egy nem normális...

Én menjek el egy nem normális kolléganő miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2 éve dolgozom egy cégnél, ahol jóban lettem az egyik kolléganőmmel. Az a típusú ember, akivel a "normál életben" sosem lennék jóban, de mivel azonos a munkakörünk és kénytelenek voltunk jóban lenni, így gondoltam ez lesz a legjobb mindenkinek.


Kb ugyanazokból a dolgokból volt elegünk (más helyett dolgozni, más miatt bent maradni túlórában stb). Már jeleztem a nagyfőnöknek párszor, hogy ez így nem lesz jó, míg végül besokalltam és a vezérigazgatónál kötöttem ki. A kolléganőm mondta, hogy velem tart, én mondtam, hogy beadom a felmondásom. Meg is történt. Akkor ő visszalépett, mégis marad.


Bementem a cuccaimért a múlt héten, előtte meg napokig azt hallgattam, hogy reméli, hogy attól még ugyanúgy barátok maradunk stb.


Az irodából kifelé menet elkapott a vezérigazgató, hogy menjek be hozzá. A vége az lett, hogy más munkakörbe, megasabb fizetésért vett fel, hogy maradjak.


Onnantól a kolléganőm kifordult magából, nem nagyon beszél velem (pedig remélte, hogy barátok maradunk :D) és nem hajlandó alattam dolgozni, holott ez lenne a feladata.


Én ugyanúgy viszonyultam hozzá, nem dirigálok hanem kérek (ahogy eddig is), hívtam kávézni stb.

Mostanra jutottam el oda, hogy megelégeltem és ha így, akkor így, nem beszélek vele csak annyit, amennyi a munkához kell.


Aztán hallom vissza a kollégáktól, hogy mivel tudok én többet amikor ő 4 éve itt van stb. Meg hogy mennyire fent hordom az orrom, holott én ugyanúgy próbáltam beszélgetni vele ahogy eddig is. Nem akarok belemenni feleslegesen egy adok-kapok játékba, akkor sem, ha én nyernék. Megbeszélni nem lehet vele, mert olyan ostoba, hogy képtelenség közös nevezőt találni.


Alapvetően szeretek bent lenni, szeretem a munkámat is, nem szeretnék egy idióta miatt elmenni, de pont az állandó idegbaj miatt mondtam fel, erre most ő csinálja a feszültséget.


Ti mit tennétek a helyemben?


2019. jún. 11. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"nem beszélek vele csak annyit, amennyi a munkához kell" - pontosan ezt.

"nem hajlandó alattam dolgozni, holott ez lenne a feladata" - ha tényleg nem végzi el a feladatát, figyelmeztesd írásban / jelezd a felettesednek

2019. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

kénytelenek voltunk jóban lenni - nem, ez egy alapvető tévedés részedről.

Nem jópofizni mentél a céghez, meg nem barátokat szerezni, hanem a megélhetés miatt.

Én a helyedben túllépnék ezen a hisztin, amit művel a kolléga, és magamban helyretenném a dolgokat, hogy nem barát, hanem munkatárs. Nem kell jópofizni. Pont.

2019. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért voltam kénytelen vele jóban lenni, mert együtt dolgoztunk, egy helyen. Nem szeretek barátkozni, pláne nem nőkkel, mert annak -tapasztalataim szerint- mindig ez a vége.


Nem akartam még jelezni a felettesemnek, mert egyrészt az elmúlt hónap azzal telt el, hogy folyamatosan pampogtam amiért másokat a semmire fizetnek és megkaptam/kaptuk a munkájukat, másrészt ez nem egy brazil szappanopera (pedig néha úgy érzem), hogy valamiért mindig magyarázzak.


Nem akarom, hogy a vége az legyen, hogy én utálok ki mindenkit és én vagyok az összeférhetetlen.

2019. jún. 11. 10:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj meg bánni az alattad dolgozókkal. Mindenhol lesz olyan, aki szeméyeskedik, utál, nem hallgat rád, ilyenkor női hisztike-mártírkodás helyett (miatta kell elmennem, pedig én tökéletes vagyok, de ő csúnya és bánt engem) viselkedj felnőtt ember, tekintélyt követelő főnök módjára.


Ha magadtól nem megy -miért is menne, senki nem születik ezzel a képességgel- és a céged olyan összevissza, hogy előléptetnek, de egy gyors fejtágítást nem kapsz a leendő problémáidról, és az új pozícióban elvárt viselkedésről, akkor magadtól keress tanfolyamot, vagy legalább egy profi Linkedin-en elérhető cikkeit a témában. Fejlődj hozzá az új helyzethez, ezt a női nyafogósdit meg tényleg örökre felejtsd el, legalábbis a munkahelyeden.

2019. jún. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekem is ezzel a "tyúkharccal" van a bajom és azzal, hogy próbáltam fenntartani a normális viszonyt, hogy ne az legyen, hogy elszállt az agyam, mert feljebb kerültem a ranglétrán.


Az az igazság, hogy én azért kerültem feljebb, mert ezt tanultam és ahova beadtam az önéletrajzom, oda már egy feljebb lévő pozícióba helyezkedtem volna el, több fizetésért. A kolléganőm meg azért került be ide, mert ismerte a volt kisfőnököt, aki behozta ide adminisztrálni. Most is próbáltam vele az elején úgymond "egyenrangúként" bánni vele, lehet ezt nem lett volna szabad.


A többiekkel nincs baj, mindenkivel jóban vagyok és tényleg nem utasítgatok senkit, csak kérek. Engem nem érdekel ki mikor megy cigizni vagy hányszor eszik stb.

Gondolom ebbe is bele kell jönni, csak semmi kedvem nincs harcolni.

2019. jún. 11. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!