Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van reggelente annyi...

Miért van reggelente annyi elgyötört munkába menő ember?

Figyelt kérdés

Nem reg elkezdtem telejes munkaidős állásban dolgozni, eddig egyetemista voltam és sokszor csak később kezdődtek az óráim. Tehát mostanában reggel alt. Reggel 7 és 8 között utazom a munkahelyemre, Budapesten.

És valahogy egyre több elgyötört arcot látok. Kissebb nagyobb szepseghibakkal, mintha nem adnának magukra az emberek. Agyonmosott, kibolyhosodott polokban járnak. Sok ember túlsúlyos, ha velem szemben ül, 3 hurka van a hasán. Vagy leul mellém nyom a comja, mert nem fér el a saját ülésén. Nekem ez nagyon furcsa. Azt gondolnám, h amikor az embernek már saját keresete már meg tud engedni magának ezt-azt. Például jobb ruhákat, tud költeni konditeremre, minőségibb kajára.

Én az a sok szomorú, gondterhes arc külön borzasztó.

Miért van ennyi ilyen ember?


2019. jún. 16. 21:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%

Figyu én 16éves korom ota járok el nem 5orás munkákra és nem ülni...

Hidd el még rendes állásal is hazaérsz este ott a háztartás fözni stb

Sose edzel mert kifáradsz nap végére

Akinek még gyerek is hát huh...

De igy hogy 33%elvész a fizetésböl diákmumlák után elég szopo

Szal ja ha 7/1-2 nap tudsz élni akkor is egyik nap kialszod magad v takaritadz v fözöl h elvidd :D

De az elhizást én sem értem én se hiztam el hiába meloztam végig kölyökkkoromat is

Na majd ha anya leszek még elöttem van pár dolog :)

N

2019. jún. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

11-es vagyok

Ja meg hétköznapi munka mellett+néha hétvégén ha melo van hát még boltba is off eljutni. De személyes ügyeket intézni akár orvos akár okmányiroda....gáz

De élni munka mellett akkor tudsz ha tiéd a hely v 4-6orában dolgozol

De legtöbb embernek nincs saját lakása azt albérletek zabálják akis fiztést és félrerskno se lehet a ruhákra pl

Netto 180.000-böl mi marad 31 napra ha az albi 120.000 :D és még nem ettél

2019. jún. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományos (konzervatív) gazdaság:

Van két tehened. Az egyiket eladod, és az árából veszel egy bikát. Az állatállományod gyarapodik, a jövedelméből nyugdíjba mész.


Indiai gazdaság:

Van két tehened. Szentként tiszteled őket.


Pakisztáni gazdaság:

Egyetlen tehened sincs. Bejelented, hogy igényt tartasz az indiai tehenekre. Felszólítod a világot, hogy nyújtson segítséget: az USA adjon pénzt, Kína katonailag segítsen, Nagy-Britannia adjon harci gépeket, Olaszország ipari berendezéseket, Németország technológiát, Franciaország tengeralattjárókat, Svájc nyújtson kedvezményes hiteleket, Oroszország szállítson gyógyszert, Japán pedig gyártósorokat - mindezt ingyen. A kapott támogatásokból megveszed az indiai teheneket, majd deklarálod, hogy a világ kizsákmányol téged.


Amerikai gazdaság:

Van két tehened. Az egyiket eladod, a másikat pedig arra kényszeríted, hogy 4 tehén helyett tejeljen. Megdöbbensz, amikor a tehén váratlanul elpusztul. Az esetet ráfogod egy olyan országra, amelyiknek van tehene, és azokat természetes körülmények között tartja. Bejelented, hogy az ország veszélyt jelent az emberiségre. A világ megvédése érdekében megtámadod az illető országot és elkobzod a teheneit.


Francia gazdaság:

Van két tehened. Sztrájkolsz, mert három tehenet akarsz.


Német gazdaság:

Van két tehened. Továbbfejleszted őket, így 100 évig élnek, havonta csak egyszer esznek és megfejik önmagukat.


Angol gazdaság:

Van két tehened. Mindkettő kerge.


Olasz gazdaság:

Van két tehened, csak nem tudod, hogy hol vannak. Elmész sziesztázni.


Svájci gazdaság:

Van 5.000 tehened, de egyik sem a tied. Másokkal fizettetsz a megőrzésükért.


Japán gazdaság:

Van két tehened. Átalakítod őket, így az eredeti méret 1/10-ére csökkennek és hússzor több tejet adnak, mint a normál méretű tehenek. Ezután cuki kis rajzfilmfigurákat készítesz róluk, és Cowkimon néven az egész világon árusítod őket.


Orosz gazdaság:

Van két tehened. Megszámolod őket, és azt tapasztalod, hogy öten vannak. Újra megszámolod, ekkor 72 tehén az eredmény. Megint megszámolod, most 17 tehenet találsz. Feladod és kinyitsz egy újabb üveg vodkát.


Nigériai gazdaság:

Van két tehened. Az egyiket megeszed, majd bejelented, hogy ellopták. A rendőrség megkezdi a nyomozást, és 100 km sugarú körön belül mindenkit

letartóztat. Addig kínozza őket, amíg valaki be nem ismeri, hogy ő lopta el a tehenet. A rendőrség büntetésül minden letartóztatott személytől elkoboz 1-1 tehenet. Így most te visszakaptad a tehenedet, a rendőrségnek pedig van egy új tehénfarmja.


Magyar gazdaság:

Van az államnak két tehene. A felelős vezető a tejet hazaviszi, majd bebizonyítja, hogy a teheneket privatizálni kell, hiszen az üzletág ráfizetéses. Elhatározzák a tehenek jelképes összegért történő eladását, majd meghirdetik a helyi újságban, amely egypéldányos és csak a vezetőnek jár. A vezető megpályázza a marhatendert, és csodák csodája meg is nyeri. Rögtön tart egy sajtótájékoztatót, hogy a részéről mekkora áldozat a vállára venni ezt a két gyengén működő tehenet. Ezután politikai pályára lép, és ilyen módon az eredeti két marhával maga köré gyűjt még egy csomó marhát.


Kirabolták a magyar népet, csak ezt még nem fogod fel eléggé milyen gazdag ország lehetnénk. Ellopták a magyarok közvagyonát. Na meg ugye a manyupot is...

2019. jún. 17. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Reggelt írod, így a reggeli múszakosokról írok; egyrészt nagyon nehéz elaludni ebben a melegben. Van aki nem is kerül korán ágyba, mert ögyeket intéz.


Hulla fáradtan elkészül, elintézi reggel a dolgait, néha kényelmesen leülni se marad ideje reggeléizni; a gyerek az ágyába pisilt, a gyerek hisztizik, a gyerek rosszul van, de nem tudsz vele otthon maradni és last minute csörgeted végig a rokonságot, hogy ki tud rá vigyázni, a kutya az utcán nem akar kakilni, pedig kellene neki, stb stb. Meg a gondolat is, hogy vár Rád 8 óra munka, esetleg rákontráz a rossz érzés, hogy nehgéz a munka vagy a kollégáid az idegeidre mennek.


A héten már késtél, így tiszta ideg vagy, mert 07:00-kor el kéne indulnod és 07:12 van. Ha sietsz, akkor talán időben beérsz. De benned van a félsz, hogy odabent mit kapsz ezért.


Nekem nincs gondom a munkámmal, de nem nagyon vagyok egy reklámba illő karakter reggel a munkahelyemre sietve. Ha meglátok egy ismerőst a villamoson se állok le diskurálni, mert még kell, hogy flébredjek, ráhangolódjak a munkára.

2019. jún. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%
Ami a külsőt illeti, 40-50 felett már nem olyan könnyű jól öltözködni, megváltozik az alak, sokan elhíznak, de minimum hasat eresztenek, a bőr is érik, öregszik, nem mutat már ugyanolyan jól a ruha, és más az anyagcsere is, és már nem olyan friss és üde se a haj, se az arc. Persze ez nem mindenkire egyformán érvényes és nem mindenkinél ugyanakkor következik be, de előbb-utóbb mindenkit elér az öregedés. És a fizikai állapotromlás miatt már nem olyan egyszerű fittnek és sportosnak maradni, főleg annak, aki előtte se élt annyira fitt életet. Sokan reggelente alig bírnak kikelni az ágyból, berozsdásodnak a csontok. A középkorúak és az idősebbek nagy része már nem is alszik olyan jól, vagy valami fájdalom miatt, vagy valami egyéb egészségügyi panasz miatt, így biztos kialvatlanabbak is. A sok-sok hétköznapi tennivaló és probléma miatt valóban nem jut az embernek túl sok ideje önmagára a napi 8-10 óra munka és ingázás/tömegközlekedés mellett, hiszen ott van még a család, ami egy második műszakkal felér. Kevesebb az énidő, ha család is van. A magyar emberek nagy része lelkileg, mentálisan sincs csúcsformában, sok a megkeseredett ember, politikai vagy anyagi okok miatt. Sokan a munka mellett semmi hobbit nem akarnak vagy nem tudnak már csinálni, mert lelkileg elfáradnak, de persze muszáj metenni ezt-azt, eltartani a családot, fenntartani a háztartást, vagy másodállást vállalni, gyerekeket ide-oda cipelni, ügyeiket intézni. Szóval ezek mellett, ezek után az idősebbek vagy a középkorúak a legkevésbé sem járnak konditerembe és nem is a minőségi kaja a legfőbb gondjuk. A munkáról nem is beszélve, sokan nem szeretik a munkájukat, pl. mert fiatal korukban rosszul választottak szakmát, vagy olyan munkahelyre kerültek, ahol nem jók a körülmények, nem igazságos a bérezés stb. Csak azért kelnek fel és járnak be dolgozni, mert ez az élet rendje, de lehet, hogy évek óta belefásultak a munkájukba. Nem tudom, mit lehet tenni, hogy az emberek megőrizzék a fiatalkori fittségüket, lendületüket, nem tudom, hogy neked ez sikerülni fog-e, de ha te nem érzed magad elgyötörtnek, akkor legalább egy-egy kedves gesztussal (mosoly, együttérző tekintet) tedd szebbé ezeknek a szomorú, gondterhes arcoknak a reggelét. Továbbá nem biztos, hogy mindenki mindig fáradt és elgyötört, sokan boldogok, de ne reggel munkába menet várd, hogy vigyorogjanak. Ha ugyanezeket az embereket este a tv előtt vagy kutyasétáltatás közben vagy hétvégén a kertben megnézed, lehet, hogy teljesen más arcot vágnak.
2019. jún. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Előttem nagyon jól meg válaszolták már, szerencsére én nem ilyen vagyok, abban is szerencsém van hogy nekem sokkal több szabadidőm van mint másnak, igaz nincs család de úgy gondolom mellettük is lenne elég időm, mivel 2 hetet dolgozom igaz ilyenkor távol vagyok de aztán 2 hetet pihenek itthon vagy erre arra el megyek kirándulni vagy családot látogatni.
2019. jún. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Mert bele vannak fàsulva az emberek az èletükbe, mindennapos stressz, ugyanazok a gyökèr kollègàk, ugyanaz a nyomorult főnök, ugyanazok a beszólàsok, hazaèrèsnèl ugyanaz a szituáció, gyerekek, kaja, fürdés, alvás. Kezdődik előlről.

,,Élsz is tesó vagy csak lètezel? Az még kevés, hogy eszel, iszol meg lèlegzel."

A legtöbb ember csak arra hajt, hogy megfeleljen a tàrsadalomnak, legyen munka, mindegy milyen, jó feketén is, jó a havi 60 ezer is, másképp éhendöglünk elven, gyerek is van otthon 1-3, vagy még több. A két szülő dolgozik, egymást alig làtjàk, gyerekek szintén du. 4-5-ig iskolàban, őket se látják. Aztán az ember lehúz akár 40-50 évet is rabszolgamunkàban èhbèrèrt és legtöbbször depresszió gyötri, halni akaràs, aztán létezik olyan, hogy szószerint beledöglik a munkàba, míg a felettesei eközben megveszik a 250. ingatlanjukat és vonnak egyet a vàllukon. Tehát minek élünk? Azért, hogy más emberek meggazdagodjanak rajtunk?

Ez a legnagyobb fèlelmem, hogy én is ebbe kerülök, de minden nap azért teszek, hogy megvalósítsam az álmomat. Ettől függetlenül minden tisztelet az övèkè! Mindegy, hogy gyári melós, vagy irodai munkás, akiben van mindennek ellenère van akarat ezt csinálni annak jár a tisztelet, nélkülük sehol nem lenne a világ! Csak az a szomorú, hogy pontosan ez a világ viszi a pusztulàsba az embert, amit úgy hívnak, hogy kapitalizmus.

2019. jún. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!