Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan oltsam le a bántalmazó...

Hogyan oltsam le a bántalmazó kollégát?

Figyelt kérdés

Van egy bántalmazó kolléganőm, aki gusztustalanul beszél és viselkedik velem és mindig alám tesz. Én alapvetően csendes, meghunyászkodó vagyok, aki nem keresi a balhét, de elegem lett...


Kérlek adjatok tippeket, hogyan "döngöljem a földbe", hogy egy életre elmenjen a kedve attól, hogy engem szekáljon. Már gyomorideggel járok be dolgozni, de emiatt nem akarom otthagyni a munkám.


Hogyan beszéljek? Milyen legyen a testtartásom? Milyen ütős mondatokat mondjak, amik a lelkére hatnak és kicsinálják? Nektek mi segített?


Kérlek ne írjátok azt, hogy ne veszekedjek meg maradjak nyugodt, mert attól folytatni fogja ugyan úgy...


2019. jún. 20. 19:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Utolso,tokjo tipp! Hetkoznapi pszichologiabol lehet ilyeneket tanulni,van ilyen konyvsorozat,azok nagyon jok!

Meg a Sikerkalauz cimu konvbol.

2019. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igen, már próbáltam neki mondani és semmi haszna, ugyan úgy folytatja a vérszívást...
2019. jún. 20. 21:11
 13/17 anonim ***** válasza:
Mondj konkret peldat!
2019. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Senki nem tud segíteni??? Hogyan védjem meg magad???? Itt mindenki tündérkirálylány, bólogatós kiskutya, ha b*szogatják???

Nem azt a világot éljük, hogy

"- kérlek ne beszélj így velem, mert ezzel megsértettél

- oké, bocsánat, többet nem fordul elő"

...

2019. jún. 20. 21:37
 15/17 anonim ***** válasza:

Hívd ki egy kick-box meccsre. Megnézném:).

A másik, hogy verbális kommunikációs technikákkal lealázhatod. Erre van egy jó könyv: Barbara Berckham: Verbális önvédelem.

2019. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mondd neki, hogy : " sz***pj le egy kecskét, és utánna beszélj, akkor már hátha nem s**rral lesz tele a szád" XD


egy "menj már a f**ncba" "mi a f***zomat képzelsz magadról" "mit hiszel ki vagy te" " "

Vagy pl :

Ő: "akkora egy nyomorék vagy"

Te:: "Ezt is anyud mondta neked mindig?:c"


Vagy mondd el neki, hogy l**zarod mit gondol, de legyen szíves békénhagyni vagy behúzol neki egyet.

Amúgy egy pofon sem árthat akkorát..



Azért csak óvatosan (:<

2019. jún. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet, de egy-egy bunkó, trágár beszólástól, fenyegetéstől csak még jobban nyeregbe fogja érezni magát. Ilyenek a bántalmazók, és attól, hogy verbálisan teszi még ugyanúgy bántalmaz, mintha minden reggel lekeverne egy sallert.


Mivel példát egyet sem írtál és privátban sem válaszoltál nem tudom, hogy valóban mekkora a probléma, van-e tényleg gond.


Mivel semmi más nem érdekel téged, csak az mit szólhatnál be, ezeket javaslom:

1) A másik érzelmeinek kifejezése

-Látom dühös lettél!

-Csalódott vagy, mert itt vagy x éve és ugyanabban a pozícióban vagy, mint én!

-Frusztrált vagy, nem tudtál előrébb lépni ebből a pozícióból!

-Zavar téged, hogy egy szinten vagyunk

-Boldog vagy attól, hogy főnököt játszol? Csak éppen rossz helyen, ugyanis mindenki tudja, hogy nem vagy az!


2)Saját érzelmek kifejezése

-Rosszul esik, amit mondasz

-Idegesít, hogy mindig a főnököt játszod, pedig ugyanolyan csicska vagy, mint én


3)Határok meghúzása

-Azt szeretném, ha tisztelettel beszélnél velem

-Mindketten jobban tudnánk dolgozni, ha nem egymással foglalkoznánk


4) Kérés megfogalmazása

-Kérlek ne mondd ezt.

-Kérlek csak akkor próbálj meg engem leszidni, ha meggyőződtél róla, hogy valóban én hibáztam, különben neked lesz kínos, hogy megint alaptalanul vádaskodsz.


5) Konzekvenciák megfogalmazása

-Ha megint megbántasz, akkor azt nem fogom szó nélkül hagyni


6) Kérdezd meg az ő véleményét

-Te hogy látod?

-Mit gondolsz, attól jobb lesz, ha olyanért cseszel le, ami meg sem történt?


Nyilván ha ezek nem "szívből" jönnek, akkor nem sok értelme van. Ami neked kell, az az asszertív kommunikáció. Tanuld meg, hogy lehet valakit úgy lecseszni, hogy még ő kérjen bocsánatot!

2019. jún. 21. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!