Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan érdemes kimenni külföld...

Hogyan érdemes kimenni külföldre? Melyek az első lépések? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk és fontolgatjuk, hogy megpróbálnánk munkát vállalni Angliában.

Tisztában vagyunk azzal, hogy ott sincs kolbászból a kerités, de az itthoni minimálbérből még annyira sem tudjuk megalapozni a jövőnket.


Nekem óvodapedagógusi diplomám van, illetve középszinten tudok angolul, egy év tapasztalat eladónőként. Ezzel kb milyen állásokra pályázhatok és hol kellene kezdenem?

Nincs valami sok tapasztalatunk és segitségünk ezen a téren, ezért nagyon hálás lennék, ha kaphatnék tanácsokat.

Párom több éve sofőr, kamionon is dolgozott pár évet, de csak társalgási szinten beszél angolul.


Illetve mindenképp valami cég által lehet kimenni? Tehát először kikell néznünk az állást? Gondolom úgy nem túl esélyes, ha először kimegyünk és utána keresgélünk. De nem is tudom hogy müködik.

22n


2019. jún. 24. 16:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Én a helyetekben megtanulnék inkább németül és Németországban próbálkoznék. Sokkal több sikertörténetet ismerek onnan, mint Angliából.
2019. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Erdélyiek vagyunk és itt nem tanultunk németet, kb köszönni se tudok. Mégiscsak elsőként Angilát szeretnénk, de köszi a választ...
2019. jún. 24. 16:49
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
0 nyelvtudással semmi értelme
2019. jún. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Angliában megprobalhatod, sok a magyar
2019. jún. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Angliànàl vannak jobb opciók is. Illetve érdemes kisebb városokban gondolkozni, a fővàrosok a legtöbb országban megfizethetetlenek, főleg bevàndorlòként az első időszakban.

Érdemes belépni az adott ország és város Facebook csoportjába. Minden főbb városnak van már magyar csoportja Facebookon.

Sokat segíthet visszaolvasni a régi posztokat és munkát és lakhatast is jó eséllyel találsz ezekben.

Mindenképpen kell egy jó adag tartalék a zsebben, ne induljatok el kevés pénzzel.

Az angolra feküdjetek rá. Talán a vendéglàtàs a legegyszerűbb az elején, ezekből mindig kell munkaero. Gyárak is jó kezdő lépések lehetnek.

Én ajánlom, hogy vágjatok bele, itthon nincs jövő. Ráadásul a komfort zònàtokbòl is kiléptek és sok új tapasztalattal fogtok gazdagodni.

2019. jún. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

5# vagyok, egyébként nem csak Angilàban beszélnek angolul Európában. Sok más országban el lehet boldogulni angollal.

Nyílván ahol más a hivatalos nyelv ott idővel kell, de akár Németországban, Ausztriában, Hollandiàban de még Svájc egyes területein is ek tudsz helyezkedni angollal.

Kb Franciaország az egyetlen a jòléti nyugati országok közül, ahol nem tudsz dolgozni ha nem beszéled a nyelvüket

2019. jún. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, hasznos volt számomra.

Igen, még azért is szeretném, mert legalább kilépnénk a kisvárosi,falusi komfortzónánkból, ahol nagyon kevés inger ért eddig.

Igazából ezért sem tudok most semmit ezen a téren, és nem tudom melyik ország lenne jobb, kevés az élettapasztalatom.

2019. jún. 24. 17:04
 8/16 anonim ***** válasza:

Angliában élek 13 éve. Tapasztalatból mondom, hogy nyelvtudással nem lesz nehéz dolgotok. Sofőri munka mindig van, így a párod nagyon hamar találna munkát. Te az óvodapedagógusival kicsit nehezebben, mert valamiért az angolok elvárnak + dolgokat. De ha már kint vagytok, te is hamar megtudod mi a menete a sok különbözeti vizsgáknak, hogy a szakmádban tudj dolgozni. De a nyelvtudás segítségével találsz te is munkát. Én vidéki városban élek, és itt pl: Lidl, Aldi mindig keres eladókat, és sofőr állás is mindig van.

Én azt tanácsolom, hogy válasszatok egy célt, hogy hol akartok élni. Nézzetek a neten utána, hogy az adott helyen mennyi a szoba bérlés. Egyenlőre szobában gondolkodjatok, mert lakást nem fogtok tudni bérelni. (ahhoz elvárás valamennyi hónap letöltött munkaviszony) Szobát könnyen tudtok találni. Ha kijöttök az első amit el kell intéznetek.

- N.I. number (interjú kérés, igénylés)

- szoba bérlés

- CV-k leadása az összes munkaközvetítő irodákba

. járkálni a városban, mert nagyon sok helyen a kirakatban van az állás hirdetés.

- SIM kártya a telefonba ( 10 fontért bárhol lehet kapni. Ez fontos, mert telefonszám kell a munkakereséshez is)

Ha van még kérdés, és tudok szívesen válaszolok rá

2019. jún. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Az óvodapedagógiát rögtön felejtsd is el. Egyrészt nekünk teljesen más iskolarendszerünk van, másrészt a középfoknál egy óvodásnak is nagyobb a nyelvtudása. Amiben esetleg gondolkodhattok ilyen nyelvtudással, az gyári munka, takarítás, mosogatás.
2019. jún. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Nem feltétlen szeretnék a szakmámban dolgozni, csak megemlitettem a fontosabb dolgokat, esetleg annyiban segitene, hogy bébiszitter vagy bölcsiben könnyebben felvennének? De bármilyen más téren szivesen dolgoznék.

Annyi kérdésem lenne még, hogy munkaközvetitőn keresztül érdemes menni, vagy csak 'magunkra' hagyatkozva először szállást keresni és utána nézni valami munkát a közelben? Mert olvastam több olyat, hogy az ilyen cégek lehuzzák az embert. Viszont ismeretség nélkül, boldogulnánk-e legelőször ketten?

2019. jún. 24. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!