Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem lenne egyszerűbb normálisa...

Nem lenne egyszerűbb normálisabban viselkedni az alkalmazottakkal, mint állandóan újakat betanítani?

Figyelt kérdés

A kérdésem alapvetően boltokra vonatkozik. Két kisebb boltba is járok, és mindkét helyen rendszeresen cserélődnek az alkalmazottak (pontosabban a fiatalok, feltétezem főleg azrét, mert ők mernek váltani).


Nyilván a fizetés is fontos szempont, de amikor beszélgetek velük, elsősorban a főnök bunkósága miatt panaszkodnak.


Az egyik boltban- egy kisebb Coopban – most megint egy új kasszás van + hátul a pultnál szerintem egy diákmelós lány.

A másikban, ami egy kisebb ABC, meg az utóbbi 2-3 évben teljesen kicserélődött a 3 alkalmazott. Ebben a boltban a tulaj jellemzően nem köszön még a vevőknek sem.



2019. júl. 2. 08:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

# 7/8

bocs, de nem olvastam végig. aki 2-ből 2x értelmet válaszokat ír, azzal nem vesződöm.


6:

na végre egy normális válasz.


igen, de itt általában 1-2 évekről is van szó, bár tény, hogy sokan pár hónap után tűntek el. betanítás alatt azt is értettem, hogy felveszi a ritmust, mert a Coopban reggelente azért elég nagy hajtás szokott lenni, igaz, csak reggel 6 körül.


„Amíg találnak balekokat, akik elmennek szarért-húgyért dolgozni a rossz körülmények közé, működik ez a megoldás.”


hát igen, bár gyanítom, hogy sok választásuk sincs. elsősorban olyan nők dolgoznak ilyen helyen, akiknek max. érettségijük van, árufeltöltésen/kasszán kívül hova mehetnének? ha fiatalok, csinosak, akkor vmi nemzeti dohányboltba, ha nem, akkor marad a gyár.

2019. júl. 2. 09:07
 12/17 anonim ***** válasza:

Én is ezt tapasztalom saját magamon, de vannak ismerőseim akik évek óta ugyanott vannak és jól érzik magukat tehát van pozitív példa is.

Sajnos akik főnöki pozícióba kerülnek, általában elvezik és kihasználják az ezzel járó hatalmat és elszállnak maguktól ..persze tisztelet a kivételnek.

Én is nemsokára azért fogok elmenni innen, mert semmibe vésznek emberileg és nem esik jól ilyennek dolgozni.

2019. júl. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként ahhoz szokj hozzà,hogy itt is sok a bunkó. S ahelyett,hogy a kérdésre válaszoljon, teszi az eszèt és okoskodik. Sajnos igen sokan vannak
2019. júl. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

# 12/13 és 13


„Egyébként ahhoz szokj hozzà,hogy itt is sok a bunkó. S ahelyett,hogy a kérdésre válaszoljon, teszi az eszèt és okoskodik. Sajnos igen sokan vannak”


tudom. gyakorlatilag a hozzászólók 70-80-a ilyen közléskényszeres kötekedő: feljön ide, hogy jól megmondja mindenkinek, de a kérdést/kifejtést nem tudja értelmezni, se érvelni nem tud, csak nyomja a hülyeségét.


pontosan milyen helyen dolgozol?

2019. júl. 2. 09:22
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Az oldal (legalábbis ez a kategória) azért van, hogy az ember kérdéseket tegyen fel dolgokkal kapcsolatban, amiket nem ért és/vagy tanácsokat kérjen. Nem pedig azért, hogy egy bizonyos dologgal kapcsolatban a negatív véleményét hangoztassa. Arra ott vannak a fórumok, blogok, és chatek. És nem hiszem, hogy bunkó stílusban írtam volna, teljesen korrekten fogalmaztam.

Még hasonlóan értelmetlennek látom, amikor valaki feltesz egy olyan kérdést, hogy "Normális-e, hogy a főnököm hetek óta heti hét napban dolgoztat 12 órában?". Hisz egyértelmű, hogy nem a válasz.

2019. júl. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
72%

#15 Attól, hogy normálisan fogalmaztál még nem a kérdésre válaszoltál és kekeckedtél a kérdezővel, aminek semmi értelme és idegesitő is nagyon. Ha nem tudsz érdemben választ adni, akkor jobb nem irni, mintsem feleslegesen vitázni, mert te másképp értelmezel valamit.


Érdekes, nekem elég tiszta, hogy mi a kérdés. Egyszerübb-e folyton váltogatni a munkaerőt vagy rendesnek lenni velük és megtartani őket. Mindkettő melett vagy ellen lehet érvelni, erre volt kiváncsi a kérdező.


Kérdező: Jelenleg egy kisebb gyerekruhás üzletben dolgozom, már egy éve itt vagyok, mert egyetem mellett ez fért bele.

2019. júl. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Olcsóbb lelkes gyökerekkel dolfozni, akik az elején még bizonyítani akárnak. Még könnyebb is kirúgni őket próba idő alatt. Sőt, sok bolt arra megy, akkor heti betanítás van, amire nem fizet, és több éve minden héten mással végzi. Magyarországon élsz. Ez itt bevett szokás és támogatja a törvény, a munkavállalót meg le se tojják ilyen esetekben.


Nem az igazság győz. Az csak a tündér mesékben létezik. Az élelmes és nagyobb kapitalista győz, az a valóság.


Boltra szükség van. Főleg, ha jó helyen van. Akkor nyert mindenben. Az emberek inkább mennek bunkó helyre vásárolni, mint plusz két km-t, vagy extra 10 percet. Ez üzlet, és nem társalgási klubb.

2019. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!