Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az minden gyárban,...

Miért van az minden gyárban, hogy az irodisták megkapják legkésöbb 3-ig a fizetésüket, de a gyári melós meg mindig csak 10-én?

Figyelt kérdés
Miért kell a gyári melóst le......ni? Én, vagy bárki más aki gyárban melózik, miért nem kaphat 3-ig fizetést. Ez igazságtalan. Vagy akkor az irodista is 10-én kapjon fizetést.

2019. júl. 4. 16:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
95%
Ne legyél már ennyire proli
2019. júl. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Felsőfokú németem van, középfokú angolom, magyar-német kétnyelvű érettségim van, meg egy gépgyártástechnológiai technikus. Ki az aluliskolázott? Csak azért dolgozom gyárban, mert nincs más. Irodára nem vesznek fel senkit, oda diploma a minimum belépő. Nálunk, az egész térségben, megyében a betanított munkás és a mérnök között nincsen pozíció/munkakör.
2019. júl. 4. 17:39
 13/22 anonim ***** válasza:
84%

Sosem értettem ezt a fene nagy problémázást a fizetésnap körül.


Egyrészt szerintem átlagos fizetésből azért nem hónapról hónapra él az ember, nem pár napon múlik az élete. Másrészt ha megkapod pontosan, akkor nem k..vára édes mindegy, hogy melyik napon kapod?

2019. júl. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
71%
Amúgy ez megint egy "túlképzett gyári munkás vagyok" kamukérdés. Hagyjuk már ezt...
2019. júl. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#14

Lefotózzam neked és küldjem el a végzettséget igazoló dokumentumaimat?

2019. júl. 4. 18:31
 16/22 A kérdező kommentje:

És amúgy azért zavar, mert hónapról hónapra élek, nem igen tudok félretenni. Egy csomó számlámnak a fizetési határideje meg 5-e, 6-a. Jó lenne, ha 3-ig kapnék fizetést akkor nem kellene mindig fizetnem a késedelmit.

Nem mindenki kap normális fizetést, amiből félre tudna tenni. Én még megélni is alig tudok, nem hogy félretenni.

2019. júl. 4. 18:34
 17/22 anonim ***** válasza:
79%

#16

Teljesen mindegy hogy mikor kapod meg a fizetésedet akkor is abból kell kifizetned a számláidat és akkor is ugyanúgy be kell osztanod a pénzedet. Csináld úgy, hogy MARADJON hónap végére annyi pénz a számládon amiből az átutalások 5-6-án megtörténhetnek. Ettől nem lesz kevesebb a pénzed, ahogyan attól sem lesz több ha a fizetésedet megkapod 3-án és egyből levonják a számlákra 5-6-án.

Ha nem tudod megoldani akkor az átutalás helyett kérj csekket és fizesd be azokat amint megkaptad a fizetésedet. Mi direkt csekken fizetünk mindent, hogy lássuk mi mennyibe került és ne legyen gond egy késedelmes átutalással.

2019. júl. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Szolovjov ***** válasza:
75%
Én is gyári tróger vagyok és ötödikéig kapjuk meg a fizetést (vagyis a hálapénzt, fizetésnek vicces lenne nevezni). Ugyanis ez van a kollektív szerződésünkben.
2019. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem beszéld meg a főnökkel, hogy továbbképzed magad. Addig nem kapsz pénzt.

Jó?

Majd azt, hogy az azt következő hónapban, csak a fizud 3/4ét kéred. A hónap 10.-től következő hónap 3.-áig 23 napra.

Ez megfelel neked?

2019. júl. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%

"Egy csomó számlámnak a fizetési határideje meg 5-e, 6-a"


És?


Ha annyira túlképzett vagy, akkor kell legyen annyi sütnivalód, hogy előre kalkulálj a számlákra. Fogyasztás, korábbi hónapok alapján azért nagy meglepetést nem szoktak okozni.


Onnantól meg édes mindegy, hogy a havi X ezer forintot 10-én rakod félre, vagy 5-én öltöd el.


Na meg akinek annyira be kell osztani minden fillért, az nem igazán engedi meg magának azt a luxust, hogy havonta még a késedelmi kamatot is fizesse...

2019. júl. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!