Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más mit tapasztal jelenleg...

Más mit tapasztal jelenleg álláskeresés kapcsán?

Figyelt kérdés

Több helyre küldöm az önéletrajzomat, amit nemrég változtattam, de semmi. Se be sem hívnak, se vissza sem jeleznek, a területemre vonatkozó álláshirdetések pedig vannak.

Másnál is ez van, ez a "küldözgetem, de minek?" szindróma?



2019. júl. 5. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Nyilván nem fognak mindenhonnan visszaírni, visszajelezni. Boldog, boldogtalan megpályáz minden hirdetést, még akkor is, ha egyértelmű, hogy alkalmatlan rá. Ezért az első szűrő nagyon durva. Ha egy-egy visszajelzést sem kapsz, ott veled is van valami gond. Vagy nem a végzettségednek, szakmai tapasztalatodnak megfelelő pozíciókra jelentkezel, vagy messze laksz, vagy szimplán az önéletrajz stílusa nem jó. Ezer oka lehet, vagy ezek mind együtt.
2019. júl. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ismerős dolog... Tapasztalat szinte 0, végzettségemmel kitörölhetem a fenekem.

Pedig olyan helyekre adom be ahol nem elvárás a végzettség vagy a tapasztalat.

Kitartás, egyszer csak lesz valami :)

2019. júl. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt olyan, ahonnan 2 év után hívtak fel, amikor már egyáltalán nem érdekelt. Azóta teleplakátoltak a várost, mert nekik olyan sürgősen kell a munkaerő...
2019. júl. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyan velem is előfordult, ami a előző válaszadóval, hogy évekkel később kerestek meg, amikor már halvány lila gőzöm sem volt arról, hogy honnan hívnak. Aztán leesett, hogy jé, évekkel korábban erre az állásra jelentkeztem.
2019. júl. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyszer 1,5 év után hívtak egy helyről, ahova beküldtem az önéletrajzomat. Persze addigra már megoldottam az életemet. És még nekik állt feljebb, még ők ironizáltak (mármint a HR .....csa), hogy akkor most minden rendben van, és meg vagyok elégedve a munkahelyemmel? Mondtam, hogy igen. Persze elég nyomulós volt, majdnem elküldtem a búsba.
2019. júl. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mérnökként is siralmas a helyzet. Évek, lassan évtizedek óta ugyanazok a pozíciók vannak meghirdetve, ahonnan mindenki menekül, ezért nagy a fluktuáció. Ráadásul most az autóipar kissé behúzta a féket, kezdünk aggódni a közeljövő miatt.
2019. júl. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj! Régóta álláskereső vagyok, rengeteg jelentkezést küldtem már el, amiknek nagyrészt választ sem kaptam. Az már valami, ha egyáltalán visszajeleznek, hogy "köszönjük, stb, stb, de nem.." Aztán van néhány, ahol eljutok az interjúig és utána kapom ugyanezt a választ.

Az az érdekes, hogy ezek között több olyan is van, amit már egy-két éve rendszeresen (szinte folyamatosan) hirdetnek, én jelentkezem rá vagy ötször (még túlképzett is vagyok sok esetben), mégsem történik semmi.

2019. júl. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nálam is ez van.

Nekem már az is eszembe jutott, hogy ahova jelentkezem, az felhívja a mostani munkahelyem, hogy referenciát adjon.

A mostani munkahelyem meg lehazudja a csillagokat, hogy milyen rossz munkavállaló vagyok, ne vegyenek fel. Mert nem akarják, hogy elmenjek, mert tudják, hogy más ennyi pénzért biztos, hogy nem vállalná.

Nekem már ez is eszembe jutott.

Lehet nálad is ilyesmi a helyzet.

2019. júl. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Dettó, alig kapok visszajelzést, az első hónapokban még hívtak pár interjúra, viszont az utóbbi időben már oda sem. Ami feltűnt, hogy időről időre ugyanazok az álláshirdetések láthatók, hiába felelek meg és jelentkezek 3x a 3. féle önéletrajzzal, akkor se reagálnak.

Felénk egyre kevesebb a hirdetés.

2019. júl. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!