Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez esetben jogosan kérek több...

Ez esetben jogosan kérek több fizetést a főnöktől?

Figyelt kérdés

Az utóbbi évben a saját költségemen jártam nyelvtanfolyamra, meg is lett a nyelvvizsgám. A tanfolyamra és a vizsgára ráment több százezer forint, plusz a szabadidőm 80 százaléka. 5 éve kezdtem el dolgozni a mostani munkahelyemen. A munkakörömhöz nem volt szükség nyelvtudásra, így a fizetésbe se volt benne. Viszont egy éve változott a helyzet, olyan feladatokat is én kaptam meg, ami nem teljesen a munkámhoz kapcsolódik, viszont a nyelvtudás jól jön hozzá, mivel sokat találkozok külföldi vendégekkel/vevőkkel. A másik három kollégám egyáltalán nem beszél angolul. Mikor meglett a nyelvvizsgám, a főnököm mondta, hogy de jó, most már lesz ki beszéljen a külföldiekkel. Mondtam neki, hogy biztos, hogy ennyi fizetésért nem fogom azt a tudásomat neki kamatoztatni, amit a saját pénzemen szereztem. Ha nekem kell a külföldiekkel foglalkoznom, akkor írjunk új szerződést és több fizetést kérek. Hallani se akart róla, és meg is haragudott rám. Nem volt jogos a kérésem? Így is pofátlanul keveset kapunk, pedig hétfőtől vasárnapig dolgozunk, és nettő 150-et kapunk kézhez. Egy éven keresztül minden szabadidőm tanulással ment el (a nyelv mellett másik iskolát is végeztem), nem voltam szórakozni, nem voltam NYARALNI, hogy tudjam fizetni az iskolát, ő meg elvárja, hogy azt a munkát végezzem el, amit egy tolmácsnak kellene, és ők kb. dupla ennyit kapnak, mint én, de én végezzem el sz_ros 150-rt, mert arra jó vagyok. Nem kihasználás ez? Jogos volt a kérésem?


L/23


2019. júl. 8. 19:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérni kell, hanem döntés elé állítani!
2019. júl. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Jogos a kérésed. Megteheted, hogy ha hozza a külföldi vendégeket, látványosan nem érted meg őket. Utána visszatérhettek a béremelés kérdésére. Kirúgni úgysem fog, a viszonyotok már nem jó, így veszíteni valód sincs, ellenben ha van nyelvvizsga-bizonyítványod, te hamarabb találsz magadnak megfelelő állást, mint ő helyetted a megfelelő embert. De ezt el is mondhatod neki.
2019. júl. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
82%

Persze hogy jogos. Ha felvett egy bizonyos munkára egy bizonyos összegért, akkor nyilvánvaló hogy ha ezen felül vannak elvárásai, azért külön ellenszolgáltatás jár. Legalábbis járna. De ezt egyesek szeretik elsumákolni.

Másrészt abban viszont nincs igazad hogy arra hivatkozol, mennyire nem volt időd nyaralni meg semmire. Hogy te a saját szabadidődben mit csinálsz, ahhoz se a főnöknek, se a fizetésednek semmi köze.

2019. júl. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Tudást nem adunk el ingyen. Totál tök jól csináltad, ügyes vagy! Tetszik, hogy a sarkadra álltál, így kell, ha akarsz jutni valamire.

Fogd magad és keress másik lehetőséget ezerrel. Aztán ha az jobb, átnyergelsz. Hidd el, ha beadnád a felmondásod, a főnököd egész másképp állna utána a dologhoz. De... én ilyen kizsákmányoló helyen nem maradnék meg, ha kaphatnék a képességeimmel jobbat is. Szóval gondold át, mi a jó neked és aszerint cselekedj.

2019. júl. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem jogos. Az, hogy tanfolyamra jártál, a te döntésed, a te bajod. Én egyetemre jártam főállású munka mellett saját döntésemből, nem gagyi nyelvtanfolyamra, az semmi. Nyelvvizsgát fél év otthoni tanulással is letettem, nem is értem mit rinyálsz ezen.
2019. júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Mi a bajod azzal, hogy a csajszi élelmes? Ha a többi munkáshoz képest kitűnsz valamivel, naná hogy díjazzanak jobban, vagy mész máshova, több pénzért.

De hát na. Diplomás vagy, muszáj volt leszólni valakit, akinek nincs, értjük.

2019. júl. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
Abszolút jogos.Mondjuk,én a helyedben másik állás után néznék.Ne hagyd magad kihasználni.
2019. júl. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#5 Nagyon ügyes vagy, gratulálok! Nekem nagyon nehéz volt összeegyeztetni a munkát az iskolával és a tanfolyammal, és sokat tanultam, nekem nem ment olyan könnyen, mint neked. Mindenkinek mások a képességei, örülj neki, hogy te egyedül is fel tudtál készülni.
2019. júl. 8. 20:02
 9/22 anonim ***** válasza:
96%
Éééés megjött a diplomás megmondóember, már vártam. Diplomáskám, észt nem osztottak a diploma mellé, ugye? Az ő döntése, az ő pénze. Meg az ő tudása, amit szerinted ingyen, bérmentve kéne felajánlani a munkáltatónak, ugye? Csak nem te vagy a főnök?
2019. júl. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem baj, hogy tanult, de hogy ezzel most mást akar lehúzni, szerintem szánalmas. Pláne, hogy egy nyelvvizsga alap. Nekem nem kért egyik munkahelyem se, de kellett használnom, mert alap a nyelvtudás
2019. júl. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!