Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez esetben jogosan kérek több...

Ez esetben jogosan kérek több fizetést a főnöktől?

Figyelt kérdés

Az utóbbi évben a saját költségemen jártam nyelvtanfolyamra, meg is lett a nyelvvizsgám. A tanfolyamra és a vizsgára ráment több százezer forint, plusz a szabadidőm 80 százaléka. 5 éve kezdtem el dolgozni a mostani munkahelyemen. A munkakörömhöz nem volt szükség nyelvtudásra, így a fizetésbe se volt benne. Viszont egy éve változott a helyzet, olyan feladatokat is én kaptam meg, ami nem teljesen a munkámhoz kapcsolódik, viszont a nyelvtudás jól jön hozzá, mivel sokat találkozok külföldi vendégekkel/vevőkkel. A másik három kollégám egyáltalán nem beszél angolul. Mikor meglett a nyelvvizsgám, a főnököm mondta, hogy de jó, most már lesz ki beszéljen a külföldiekkel. Mondtam neki, hogy biztos, hogy ennyi fizetésért nem fogom azt a tudásomat neki kamatoztatni, amit a saját pénzemen szereztem. Ha nekem kell a külföldiekkel foglalkoznom, akkor írjunk új szerződést és több fizetést kérek. Hallani se akart róla, és meg is haragudott rám. Nem volt jogos a kérésem? Így is pofátlanul keveset kapunk, pedig hétfőtől vasárnapig dolgozunk, és nettő 150-et kapunk kézhez. Egy éven keresztül minden szabadidőm tanulással ment el (a nyelv mellett másik iskolát is végeztem), nem voltam szórakozni, nem voltam NYARALNI, hogy tudjam fizetni az iskolát, ő meg elvárja, hogy azt a munkát végezzem el, amit egy tolmácsnak kellene, és ők kb. dupla ennyit kapnak, mint én, de én végezzem el sz_ros 150-rt, mert arra jó vagyok. Nem kihasználás ez? Jogos volt a kérésem?


L/23


2019. júl. 8. 19:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%

#5

Azért hogy még annyi sem esik le, hogy nem arról szólt a kérdés, hogy a nyelvvizsga miatt kérne több fizetést...

2019. júl. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
4%
#10, miért, a mekiben nem magyar nyelvű a mosogatószeren a felirat?
2019. júl. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
67%-os, neked fizetnek azért, hogy ennyire debil legyél?
2019. júl. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Miért, te nem találsz munkát?
2019. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
3%
Ezt nem én írtam (ha az ostobáknak még nem tűnt volna fel, hogy az oldalt nem 100 ember használja és a százalék nem egyedi azonosító, mint azt is sokan gondolják), de egyetértek a másik 67%-ossal. Kérdező, te kérdezted. Minek kérdezel, ha csak azok a válaszok érdekelnek, amik a te nézőpontoddal azonosak? Sok értelme van, komolyan. Szerintem nem jogos, magadnak tanulsz, nem másnak. Ezért számonkérni a főnöködel lúzerség. Vagy mondod neki, hogy ennyiért vállalod a munkát az új munkakörrel vagy felmondasz, de hogy ezért rinyálsz meg mást hiábztatsz, az szerintem szánalmas. Lehet más munkahelyen ez a szokás, nálunk speciel nem
2019. júl. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%

#15 Elvégeztél egy ruhatáros szakot,árufeltöltői munka mellett.Azóta is ott dolgozol.

Eddig oké,de miért járatod le saját magadat? Nem ismered a munkaerőpiac alapvető működését.Nem vagy képes szöveget értelmezni.

Beleállsz a kérdezőbe,mert ő nem akar csicska lenni,te meg szeretnéd lehúzni?

Mondanám,hogy sajnállak,de nem érdemled meg.Már így is többet foglalkoztam veled,mint amennyit megérdemelsz.

2019. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is így gondolom, nem fogom ugyanazért a pénzért bevállalni ezt a munkát.
2019. júl. 8. 20:48
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Elég sok ember főnöke vagyok, tudom hogy működik a munkaerőpiac veled ellentétben. És nem, nem vagyok bölcsész, mint te. De nem is vagyok olyan ostoba, mint te meg a kérdező, az is biztos
2019. júl. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Főnök vagy és nem vezető. :)
2019. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
82%
Végig sem olvastam, de nincs olyan, hogy jogos, vagy nem jogos. Olyan van, hogy ki tudod alkudni, vagy nem. Megadja, vagy nem. Vannak-e más alternatívák, vagy nem és ezeknek mennyi a költsége. Csak ezen múlik a fizetésed. Piacgazdaság van, kereslet-kínálat.
2019. júl. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!