Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez esetben jogosan kérek több...

Ez esetben jogosan kérek több fizetést a főnöktől?

Figyelt kérdés

Az utóbbi évben a saját költségemen jártam nyelvtanfolyamra, meg is lett a nyelvvizsgám. A tanfolyamra és a vizsgára ráment több százezer forint, plusz a szabadidőm 80 százaléka. 5 éve kezdtem el dolgozni a mostani munkahelyemen. A munkakörömhöz nem volt szükség nyelvtudásra, így a fizetésbe se volt benne. Viszont egy éve változott a helyzet, olyan feladatokat is én kaptam meg, ami nem teljesen a munkámhoz kapcsolódik, viszont a nyelvtudás jól jön hozzá, mivel sokat találkozok külföldi vendégekkel/vevőkkel. A másik három kollégám egyáltalán nem beszél angolul. Mikor meglett a nyelvvizsgám, a főnököm mondta, hogy de jó, most már lesz ki beszéljen a külföldiekkel. Mondtam neki, hogy biztos, hogy ennyi fizetésért nem fogom azt a tudásomat neki kamatoztatni, amit a saját pénzemen szereztem. Ha nekem kell a külföldiekkel foglalkoznom, akkor írjunk új szerződést és több fizetést kérek. Hallani se akart róla, és meg is haragudott rám. Nem volt jogos a kérésem? Így is pofátlanul keveset kapunk, pedig hétfőtől vasárnapig dolgozunk, és nettő 150-et kapunk kézhez. Egy éven keresztül minden szabadidőm tanulással ment el (a nyelv mellett másik iskolát is végeztem), nem voltam szórakozni, nem voltam NYARALNI, hogy tudjam fizetni az iskolát, ő meg elvárja, hogy azt a munkát végezzem el, amit egy tolmácsnak kellene, és ők kb. dupla ennyit kapnak, mint én, de én végezzem el sz_ros 150-rt, mert arra jó vagyok. Nem kihasználás ez? Jogos volt a kérésem?


L/23


2019. júl. 8. 19:24
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A munkaerőpiaci értékedet mindenképp emeli a megszerzett nyelvvizsga és a több éves szakmai tapasztalatod kombinációja. Mindenképpen új, számodra kedvezőbb lehetőségekkel kecsegtető pozícióba kerültél a béralkut illetően akár a jelenlegi, akár más munkálatókkal szemben.

Ha megengedsz néhány javaslatot:

-az érzelmi érveket hagyd ki a mondókádból, mikor tárgyalsz. Fizetésemelést kérésekor a munkáltatódat arról győzd meg, hogy te több profitot termelsz neki az új skilljeiddel,

-amennyiben a jelenlegi munkáltatóddal tárgyalsz, olyan béremelést (ún. túlemelést) kérj, amiből hajlandó vagy engedni. A leírtak alapján a főnököd nem szereti, ha diktálnak neki, arcvesztés nélkül úgy jöhet ki a tárgyalásból, ha ad emelést, de kevesebbet, mint kértél,

-amikor leülsz vele a béremelésről tárgyalni, legyen alapvető fogalmad, mennyit keresnek a környéketeken más cégeknél a hasonló pozícióban lévő munkavállalók,

-amikor leülsz a jelenlegi főnökkel tárgyalni, legyen más munkáltatótól már ajánlat a zsebedben. Igen, jól érted, keress már most másik munkahelyet, elvállani pedig a számodra legmegfelelőbbet érdemes.


A legfontosabb tanácsom pedig az, hogy maradj ilyen proaktív a munkaerőpiacon, képezd magad továbbra is!


Sok szerencsét, minden jót!

2019. júl. 9. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
70%-os, szerintem felesleges nyomod ezt a hiszti. Látom, hogy sérti az önérzeted ez a dolog, de ez a te problémád
2019. júl. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!